Czy każdy telewizor LCD obsłuży dvb t2?

Hej

Mam 12 letni telewizor LCD czy obsłuży on te nowe dekodery do telewizji naziemnej DVB T2? Czym się sugerować? Czy po prostu jak ma wyjście HDMI to powinno działać?

12 letni telewizor nie obsłuży dvb t2. Będziesz musiał kupić zewnętrzny dekoder który podpinasz do tv.

Nie każdy,tylko te nowsze.Oprócz DVB-T2.Musi obsługiwać kodek h265 HEVC.Bez obsługi HEVCa będzie czarny ekran.na kanale sprawdzam TV,lub na testowych kanałach kodowanych HEVC.Uwaga na telewizory z Rosji i Ukrainy.Tam jest DVB-T2 ale tylko kodek mpeg4 h264.
A jest ich pełno na różnych aukcjach.Do tych TV i tak trzeba będzie dokupić dekoder,który w TV LCD podłącza się kablem hdmi.

Mam dekoder marki Wiwa, który dla DVB-T2 i Hevc 265 polecam…

U mnie podobnie - jest error „brak obrazu/wideo” i leci tylko audio ale jak długo audio poleci to też nie wiem (stary Panasonic bez wsparcia aktualizacji oprogramowania).

A i kanał „sprawdzam TV” nawet jak wskoczy na listę wyszukiwania z oznaczeniem go jako „info”, to zniknie po zakończeniu wyszukiwania - stare telewizory Technika z Tesco i podobne z tym samym oprogramowaniem np. TLC.
Można by powiedzieć, że za prosto go uruchomili lub przekombinowali (normalne testowe HEVC nie wskakują złudnie na listę wykrytych jak w Panasonic).


Myślę że warto też wspomnieć o potencjalnych problemach z lagami na HDMI: Dekoder + TV LG

Niestety ogniomistrz nie zdał relacji w czym leży błąd (może CPU TV dusi się z kanałami „HD” ale czy SCART wtedy je konwertuje do „SD”?).

Ta sprawa nie dotyczy kablówek. Tam używany jest DVB-C

Niestety tylko „kij wie” czy on na telewizję kablową/IP (ja z 18 lat już nie mam kablówki ale babcia raczej dalej opłaca i korzysta).

W aktualnie sprzedawanych dekoderach to jest już standard.

Na allegro tych po „kilkanaście” złotych niekompatybilnych dekoderów jest wiele - aż Allegro ma pasek o tym (może na prośbę „Prezydenta” ktoś go dodał).

Niby ustawa z „2017 lub 2019” dotyczyła tylko sklepów i niby można stare TV dalej sprzedać jako monitor do PC/kina domwowego/konsoli i pewnie bez preferowania działu monitory zamiast telewizory.

Mi chodziło o zewnętrzny dekoder DVB T2 do telewizora żeby odbierać telewizję naziemną

No to masz odpowiedź wyżej, że ruszy ale możesz mieć jakiś lag na HDMI i musisz wybadać od czego:

  • a bo za tani dekoder lub błędy w jego oprogramowaniu
  • a bo za tani kabel
  • a bo uwalone porty hdmi
  • a bo za słaby 12 letni CPU w TV
  • itd.

Wyjściem jest gorsza jakość obrazu jak TV ma SCART i wybrany dekoder również.

Ale to raczej ekstremalne rzadka awaria.


Mnie ciekawi tylko skalowanie jak będą kanały 4K i jak to się przemieli po HDMI na tych starych TV.

Coś o euro złączu: http://www.hdtv.com.pl/forum/podstawy/8706-hdtv-a-zlacze-scart-rgb.html

Dekoder?
Przecież sygnał nie jest kodowany.
Mimo wszystko od lat jestem za zakodowaniem sygnału zamiast nakładania obowiązku płacenia abonamentu na wszystkich posiadaczy jakiejkolwiek elektroniki.

Podałem Ci link do dekodera jaki mógłbyś kupić, więc rusz do sklepu, kup i wypróbuj. W razie czego po prostu zwrócisz zakupiony towar. Proste…
Większość stacji nadaje już w nowym standardzie.

Co niektórzy zaczynają robić problem z Twojego prostego pytania, np.

Zwrot w ciagu 14 dni jest przy zakupie na odległość, przez internet. W sklepie rzadko przyjmują zwroty.

6 minutowe oczekiwanie na kanał to przesada…, nie przekonuje mnie wykorzystywanie tego nawet na „tea time”.

A na jakiej podstawie?

Nie minusuj tylko zastanów się co piszesz.
To nie dekoder tylko zwykły tuner.

Sygnał jest kodowany. Jest używany kodek do kompresji który nazywa się h256 HEVC. I właśnie DVB-T2 to dekoder który potrafi ten sygnał zakodowany w h256 HEVC zdekodować dzięki czemu masz obraz na telewizorze. To nie działa jak telewizja kodowana gdzie potrzebny do rozkodowania jest klucz. Jednak zasada jest podobna. Dekodowanie odbywa się po prostu bez klucza bo standard dla TV naziemnej jest otwarty.

Czyli każdy odtwarzacz i cyfrowy odbiornik nazwiesz dekoderem?

To jest dekoder . Zajrzyj do specjalistycznych opracowań.
Przeczytaj ze zrozumieniem (dwa razy) co napisał kolega Sidkwa.