Czy komitet rodzicielski jest odowiązkwy?

wow na konserwacje za tyle pieniędzy co się uzbiera z tej marży to można by kupić 2 nowe sprzęty przez rok a ksero stoi to samo (lekko zżółknięte na obudowie)

gdyby tak zsumować ile się kseruje dziennie, ile uczniów, ile klas to potężna sumka wyjdzie

emm16: moja uwaga dotyczy głównie wpisów typu:

Voldemorda (odp. bo nie ona za nie odpowiada tylko rada rodziców),

kemota_90 (czy czujesz się śledzony i obserwowany? masz w pokoju zasłonięte rolety? myślisz że już Cię ścigają?)

Interesujące jest przeświadczenie, że jak nauczyciele mają swoją kawę, ciastka czy alkohol w pokoju nauczycielskim to juz znaczy że za kradzione pieniądze kupione to wszystko…

Dla zainteresowanych: takie rzeczy nauczyciele albo sami sobie kupią, albo kupią za pieniądze z funduszu socjalnego dla pracowników.

A dla jeszcze bardziej zainteresowanych: nie wiem czy wiecie, ale szkoła jako instytucja dostaje pieniądze na pensje dla pracowników i na remonty. Jeżeli jest stołówka to jeszcze na dopłaty dla uczniów w ciężkiej sytuacji. Nie ma takiego czegoś jak fundusz na pomoce naukowe(mapy, książki, KREDA) a nawet na środki czystości. Takie rzeczy są kupowane m.in. za pieniądze z komitetu rodzicielskiego, albo z datków innych instytucji.

RyleC szkoda sobie strzępić języka, stado małolatów ma okazję odreagować na forum za wyimaginowane krzywdy doznane w trakcie roku szkolnego 8) .

Nie mają zielonego pojęcia o działalności fundacji, stowarzyszeń użyteczności publicznej itp. ale za to z dokładnością do jednego grosza są w stanie stwierdzić z jakich pieniędzy został sfinansowany posiłek w trakcie przyjęcia z okazji dnia nauczyciela czy choćby symboliczna lampka szampana albo drink. Wszyscy nauczyciele to złodzieje, pedały albo inne dewianty :!: :!: :!: Ale czego oczekiwać od młodzieży, skoro minister edukacji głosi takie opinie publicznie :roll: :roll: :roll:

Jak lud chciał tak lud ma :? Mam nadzieję iż lud zmądrzeje w 2009r. :roll:

Jak by lud znał skład ekipy rządzącej przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi wyniki powyżych były by diametralnie inne. Zawsze Polak jest mądry po szkodzie :frowning:

Jak na razie sondaże są bardzo podobne do liczby głosów w wyborach.

Wiem, iż można gdybać, iż to tylko sondaże, ale coś w tym musi być.

Ale ludzie sie powoli przekonują, tak jak upadło SLD, upadnie i PiS :mrgreen:

fiesta ale najgorsze jest to, że coraz więcej rodziców słuchając czczego gadania dzieci nie płaci komitetu :!: I pieniędzy brak. Więc zaczynają się podwyżki - a często kogoś nie stać na komitet w wysokości 65 zł. i coraz mniej osób płaci. Zrobiło się nam błędne koło.

A potem się rodzice dziwią, że szkoła jest słabo wyposażona …

Chyba jest wręcz odwrotnie, to dzieci słuchają farmazonów jakie wygadują rodzice, a potem bezkrytcznie wyrażają opinie np na forum nie mając zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi.

ja bylem za to w sadzie

że co proszę :shock:

fiesta tylko dlaczego tak mało osób wpłaca ten komitet. U mnie w dawnej klasie na 23 osoby płaciło około 8 ale wszyscy mieli pretensje, że tablice stare, ławki brzydkie, boisko nie takie … tylko skąd brać na to wszystko środki jak sami zainteresowanie nie chcą dać grosza tylko patrzą na innych …

Mamy bezpłatne szkolnictwo w końcu no nie. :stuck_out_tongue:

A Romuś niech kupuje do szkół dzieła Jana Pawła II za klika tysięcy złotych jeden komplet (choć nie mam nic przeciwko papieżowi), zaś uczniowie bedą siedzieć na podłodze, a nauczyciele pisac palcem po tablicy :PPP

Zostawcie Romka :lol:

On próbuje wszczepić na siłę patriotyzm i założę się że na 100% mu to nie wyjdzie.

Bo taką Polskę jaką mamy to ja mam w przysłowiowych czterech literach.

I bynajmniej do papieża również nic nie ma.m.

w sumie nie jest to takie złe … bo co by było gdyby było płatne. Wiele rodzin nie ma co do garnka włożyć a co dopiero płacić za naukę.

Ale dlaczego tak jest, że mamy ponad 15% bezrobocie. Korupcja … ? Czy ogólne błędy naszych władz z wiejskiej. Ale jak aju wspominał jak chcieliśmy tak mamy.

A najgorsze jest to, że statystyczny Polak nie idzie na wybory bo uważa, że jego głos i tak nic nie da :?

I potem mamy jak mamy … jedno wielkie bagno …

I błędne kółko się powiększa …

ps. ale temat mi się rozwinął :lol:

Płacisz podatki i jeszcze musisz płacic komitet rodzicielski…

Wołac to kazdy pieniądze umie, a jakby tak wysłac ich na budowe(6zł/h) to by może zaczeli szanowac pieniadze…

U mnei to wołają, wołali cały czas pieniadze. A to jakies głupie składki na dekoracje, na festiwal piosenki szkolnej, na kino*/teatr*

* jest to związane z tym, że szkoła za darmo korzysta z pomieszczeń na wąłsne cele - festiwal piosenki szkolnej, jakies uroczystosci. A w zamian ściąga masowo dzieci i młodzież do kina/teatru. Obie strony mają korzyści, zadna nie ponosi strat, bo płaca uczniowie.

U nas w szkole jak ktos nie chciałisc czy coś to juz był problem. Ze bedzie miał dodatkowe lekcje czy coś, zawsze straszyli czyms.

Ja tam nie zamierzam za kazdym razem wydawac po 10 zł na jakeis przedstawienie głupawe lub film, któy moge sobie za darmo obejrzec.

Biore później tylko zeszyt do usprawiedliwień i wpisuje sobie usprawiedliwienie z powodu…(pobytu u babci, u lekarza, dentysty czy coś tam) i mam spokój. Godzina usprawiedliwiona i później zachowanie b.dobre


PiS nie upadnie…

Prawicowe poglądy ma wiekszosc Polaków, jednak nie wszyscy zdawaja sobie z tego sprawe…

SLD - Sojusz Lezb… Dupod… - Tak mówi mo kolega, który interesuje sie polityka, ale tak jak wiekszosc z nas, polityka staje sie coraz nudniejsza.

Ciekawe co beda mieli słowacy :wink:

Leppera chyba sobie drugiego wybrali, który naobiecywał i zaprzepasci to co zrobiła inna partia przez wiele lat…

i zawsze będziemy mieć! wy myślicie, że PO będzie lepsze? będzie dokładnie to samo co z PiSem i SLD.

nie, nie, nie! Polak i po szkodzie, i przed szkodą głupi. co potwierdza głosowanie 30% Polaków na PiS i szanownego pana prezydenta.

Polska w ostatnich wyborach miała szansę, tą szansą był ten człowiek:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Korwin-Mikke

wraz ze swoją partią:

http://www.pjkm.pl/

niestety Polacy najwidoczniej boją się wielkich zmian (mimo, że na lepsze) i już przywykli to kolejnych lat kadencji w ciągu których więcej jest złego niż dobrego.

“Ustrój trzeba zmienić a nie ludzi.”

To że ktoś nie płaci na komitet w moim otoczeniu traktował jako przejaw swojej inteligencji- “inni zapłacili 100 zł a ja nie bo nie musiałem- ale jestem ziom”

z tym patriotyzmem ziomka-romka to w sumie ciężko powiedzeć- powiedzmy szczerze- większy nacisk na patriotyzm przydałby się w szkole. W jaki sposób jednak można go uczyć? w jaki sposób można sprawdzić wynik nauczania takiego przedmiotu? Najważniejszy jednak problem na dzień dzisiejszy to ogólny spadek poziomu nauczania w szkołach i to przydałoby się naprawić- więcej matematyki, zreformowana nauka j. polskiego itp…

mógłbym polemizować czy to był by dobry wybór- już prędzej głosowałbym na Wałęsę jakby jeszcze raz kandydował :]

Pan Janusz to na pewno ma łep na karku (ilu z was umie grac w brydża? On jest jednym z najlepszych w Polsce…), ale część jego pomysłów jest zbyt optymistyczna i mało realna w kraju postkomunistycznym. Trzeba jednak troszke solidarności międzyludzkiej wykazywać w końcu…

Żądanie haraczu przez szkołę jest bezprawne bo w RP szkoły są ustawowo darmowe. Poza tym skoro nie podają ile uzbierali i na co wydali to zachodzi podejrzenie złodziejstwa.

ja co roku odmawiam nie jest obowiazkowy kto chce to płaci