Czy ktoś z was pamięta sławny napis "Można teraz bezpiecznie wyłączyć komputer"?

Właściwie to ten ze zdjęcia to wyjątkowo leciwa konstrukcja. Nieco nowocześniejsze modele miały śrubkę od głowicy na Phillipsa (tak, tak, to oni zrobili krzyżyki) i sprężynkę.

Rok 1985 ale z tego co pamiętam, to mniej więcej tego typu sprzęt, ojciec kumpla miał wpięty do Atari na początku lat 90 jakoś. Ja ładowałem gry do ZX z wieży Unitra/Diora, która również pochodziła z lat 80.

fakt że jak pojawiły się na rynku sprzęty na przykład japońskie to była jakość bez porównania lepsza.

A zupełnym wypasem były nośniki Microdrive do ZX spectrum. Biały kruk w naszym kraju.

Fakt to był unikat. Widziałem jedynie w gazetach, nigdy nie miałem okazji dotknąć. Podobno unikalność tego rozwiązania była równie wielka co zawodność i awaryjność. No ale to było zgodne z ideami, którymi kierował się Clive. Dać jak najwięcej jak najtaniej i faktycznie rozwiązanie było wielokrotnie tańsze dając namiastkę korzystania ze stacji dyskietek.

@TerminatorKomputerow zapytam jeszcze, czy te po je Gpedit.msc zadziałają z wersją zwykła Windowsa, nie Pro?

Haaaaaaaaahaaaaaaaa. :rofl:
Jak uruchamiasz aplikcje na komputerze to tez ci cos piszczy. Gdzie? :joy:
Commodore to był komputer w tamtych czasach a ten magnetofon to było tamtejsze SSD do niego.
A monitrorem mógł być telewizor.
Dzieciaku. Ile ty miałes lat w 1986 r. Tyle co on?

W jakich gazetach? Ile wyscie mieli lat wtedy? Bo ja juz pewnie tyleile wy teraz.
https://rk.nvg.ntnu.no/sinclair/computers/peripherals/microdrive.htm

Tak brzmiały programy w owych czasach. link tu np. dla spektrusia. :grinning:

Programy nadawano nawet przez radio i nagrywało się magnetofonem, a potem wgrywało do komputera.

Darta premiery filmiku to 2020 rok. Ciekawe ile lat ma to stare badziewie i jakim cudem jeszcze działa.
No chyba nie powiesz mi ze to zostało nagrane w roku 1984.
:joy:

Człowieku, taki widok, to był STANDARD każdego posiadacza spektrusia, jak i takie odgłosy. Filmiku nikt nie nagrał w tamtych latach, bo YT nie było, Internetu nie było.

Mnóstwo sprzętu z tamtych lat działa znakomicie do dzisiaj. Sam mam Commodore, Amigę 500, Amigę 4000 wraz z Picasso 4 i wszystko działa bez problemu.

Niedawno sprzedałem Elwro 800 Junior, też sprawne to było. A miałem też przez chwilę Sama Coupe.

  1. były magnetofony z głosnikiem, były bez. ja miałem bez :slight_smile:
  2. przypominam tradycyjnie, że bycie starym nie jest osiągnięciem samym w sobie i nie należy odnosić się z pogardą do młodszych użytkowników, tylko dlatego, że pamiętają/wiedzą coś inaczej - zwłaszcza, że przecież nie zmyślają.
1 polubienie

Mój film z trickiem włączania napisu „Można teraz bezpiecznie wyłączyć komputer” na Windowsie 11.

1 polubienie

powinno działać na każdej wersji systemu :smiley:

W sumie o microdrive to solidną dawkę informacji zaczerpnąłem dopiero po latach, jak już był Internet i zainteresowałem się Sinclair QL. Wcześniej nie wiem, może widziałem to w jakimś Bajtku, może nie. Nawet nie wiedziałem, że one były również do ZX’a, no ale jak miałem ZX’a to nawet Joystick był wtedy marzeniem, co tam Joystick, nowa taśma pod klawiaturę, bo przestawały przyciski działać.

Dziś można złożyć nowego ZX’a z nowych komponentów i to bez chipa ULA, świetna rzecz dla ówczesnych dzieciaków które pasjonowały się technologią i jako dorośli mają do tych czasów wciąż sentyment

Projekt Harlequin ZX Spectrum bez ULA.

@TerminatorKomputerowy
Dlaczego mój post oflagowano jako spam?? O co tu chodzi?

1 polubienie

Nie wiem :slightly_frowning_face:

No żeby swoją twórczością nie można było się podzielić i jej udostępnić? :open_mouth: Szkoda słów i czasu.

Faktycznie, dotyczy tematu, nie jest nachalne i gdyby to był dowolny film osoby xyz to nie byłoby problemu. Oflagowanie uważam za niezasadne czepianie się.

Ech, to całe WP wszystko spier***.

Mój post przywrócono. :slight_smile:

Tyle, że pamiętam jak programy spinało się gumką recepturką.

Podpowiedź: CDC Cyber-73 i karty fortranowskie.