Czy kupić Nokię e52?

Zastanawiam się nad kupnem Noki e52 ale zniechęca mnie ilość negatywnych opinii o tym modelu. Czy mam się tym przejmować czy jednak jest z nią coś nie tak?? Posiadaczy proszę o pomoc;)

sony ericsson elm zamiast nokii e52, choc osobiscie nie mialem nokii e52 to jednak wielu znajomych ma/mialo i zaluje, obudowa latwo sie niszczy no i ogolnie awaryjna

Nie jestem jej posiadaczem ale jest jedna istotna informacja o tym modelu.Otóż wypuszczona została pewna partia z awaryjnymi płytami głównymi, które powodowały restarty, błędy przy update firmware itp. Można się gdzieś doszukać które to modele - po numerze seryjnym owych płyt. Zawsze możesz zaryzykować w ciemno, a nóż będzie działać :slight_smile:

Nokia E52 to bardzo dobry telefon! Bateria potrafi wytrzymać 7-9dni, Wi-Fi działa wyśmienicie, darmowa nawigacja Ovi Maps, która się bardzo dobrze spisuje, ale jeśli ktoś szuka czegoś dokładniejszego to można zainstalować Garmin’a, wtedy telefon zamienia się w na prawdę dobrą nawigację, a w połączeniu z tą baterią można się cieszyć nawigowaniem przez dobrych kilka godzin bez ładowania. Nokia E71, która posiada tą samą baterię na nawigowaniu wytrzymała 5h. Symbian działa bardzo dobrze i szybko, gdyż posiada dość mocy procesor (600) w ogóle nie odczuć że mamy symbiana na pokładzie :D. Z minusów to hmmm, na pewno aparat, niby 3,2, ale słaba optyka i brak AF niestety sprawiają, że zdjęcia są bardzo kiepskie. Muzyka na słuchawkach też nie jest z najwyższej półki, SE z serii Walkman, a nawet nowsze Cyber-Shot’y itp grają dużo lepiej, ale można to uratować przez dokupienie lepszych słuchawek, gdyż mamy do dyspozycji jack 3,5mm.

Co do awaryjności to rzeczywiście osoby, które kupiły ten telefon jak dopiero co pojawił się na rynku bardzo się zniechęciły (i głównie z tamtego okresu pochodzą te wszystkie negatywne opinie), strasznie się wszystko sypało, lądowały non stop na serwisie i pomagała zazwyczaj wymiana płyty głównej. Są to telefon z starszej serii rozpoczynające się numerem imei: 353… Wady te zostały w późniejszym czasie wyeliminowane, płyty produkowane na Węgrzech są już wolne od wad, sprawują się wyśmienicie i nic się nie psuje. U operatorów już są dostępne tylko te nowe serie, imei’e zaczynające się np od 351, 359.

Pozdrawiam i polecam ten telefon.

EDIT: klopers33 widzę, że się nieźle uparłeś na ELM’a, nawet osobie, która szuga dotykowca go polecasz. Przecież on sie nawet z Nokia E52 nie może równać. Cóż z tego że ma tez wi-fi i GPS jak z tego GPS nie skorzystasz bo co tam w javie wgrasz. wi-fi działa dobrze, ale e52 troszke lepiej łapie zasięg no i ma odrobine wiekszy wyśw co jest plusem przy przeglądaniu stron internetowych. Na pewno wygra z e52 pod względem muzyki, tym bardziej jak wgra sie akustykę np z w995, ale też trzeba zainwestowac w inne słuchawki np hpm-70 lub hpm-77 bo te dołaczone do zestawu sa słabej jakości, w końcu to nie Walkman!

Zastanawiam się jeszcze nad Nokią 6700 albo 6730 czy z nimi tez byłby taki problem?? Czym różnią się od e52?

Osobiście co mogę powiedzieć na temat nokii e52 to to, że bateria jednak bardzo w porządku. Siostra ma ten telefon i nie narzeka na baterię wcale, trzyma tak do tygodnia przy normalnym korzystaniu z telefonu (wiadomo, jak się więcej dzwoni to dajmy te 5 dni). A mi się spodobała e75 (funkcjonalnie to sami: gps, wifi, 3.2mpx) ze swoim qwerty. Jednak czasem patrząc na e52 patrzę z łezką w oku, że ja niedługo będę musiał podejść i podładować telefon a on wytrzyma mu 2 dni dłużej… (mi trzyma maksymalnie 3 dni :[ )

o_O fanboy powiedz, że go posiadasz…

Ten telefon to jeden wielki nie wypał, nie bez powodu ma niemalże same negatywy…

Miałem chodził jak ślimak i się wieszał.

Kolega zakupił również kilka tygodni temu działa identycznie jak mój i również się wiesza, omijaj ten telefon z daleka

fanboy (nie będę komentował, po prostu “kolega” prosił o opinie to swoja wyraziłem, choć ogólnie wolę markę Sony Ericsson). Na temat tego telefonu mogę sporo powiedzieć i nie tylko tym. Ja osobiście posiadam E71 ze względu na qwerty i poziomy wyśw. (wygodne do internetu itd), gdyby nie to wziąłbym E52. Miałem styczność z niejedna e52 i ze starszej serii i z tej nowej. Z nowej serii ma obecnie mój kumpel (sam mu poleciłem) i jest bardzo zadowolony. Nic się z telefonem nie dzieje i chodzi wszystko bardzo ładnie. Może zapchałeś go jakimiś aplikacjami, nawigacjami i dlatego tak się wieszał.

6700 to też dobry model, nie ma symbiana, ale co ciekawe posiada Ovi Maps, aparat trochę lepszy niż w E52, dużo solidniejsza obudowa w porównaniu z E52, która tylna klapke posiada z bardzo cienkiego aluminium (srebrny mega się palcuje :D)

E52 często siadaj glosniczki i pada soft.:slight_smile:

Nie porównuj symbiana ze zwykłym systemem producenta.To są dwie różne półki . W przeciwieństwie do was miałem e52 i elm-o.Symbian muli ale możliwości ma wielokrotnie większe od elma. Wszystko zależy czego oczekujesz od telefonu. Jak zawalisz elma plikami,mp3,grami to pójdzie tak samo jak symbian.

Jak jesteś młody,szukasz gier,muzyki,to Elm

Jak trochę starszy - net,gps,filmy,- tylko nokia e52

W swoim Elmie zainstalowalem GPSmidpl oraz OPERA MINI 4.2

mam bardzo dobry darmowy gps, oraz dobry explorer internetu, wciąz uwazam ze pod kazdym wzgledem elm przewyzsza nokie e52.

niestety potwierdzam - u mnie wymieniono płytę główna bo telefon jak się wylądował to nie reagował na lądowanie , teraz oddałem go na głośniki - facet w play był zdziwiony ze tak długo działały a zaczęły trzeszczeć :frowning:

Bierz E52 dla mnie to jest raczej ostatni model Nokii na jakim się zatrzymam (przesiadka z E51) Jedna rada z mojej strony nie wybieraj czarnego koloru lepszy już będzie popielaty. CO do darmowego OVI to sobie podarowałem, ale za to świetnie się sprawdza GarminXT. Co do polecanych telefonów ze stajni SE - to ostatnie dobre jakie wspominam to wtedy jeszcze nie miały przedrostka Sony, a w sprawie samego Sony to tylko psp toleruje - ale o gustach się nie dyskutuje.

Powiem tak po gwarancji i usunięciu usterek które ten telefon ma prawie zawsze czyli głośniki i płyta główna - perfekt telefon - 2 miesiąc idealnej pracy bateria 7 dni przy solidnym używaniu sporo rozmów jeszcze więcej SMS i 40 min mp3 dziennie - wypada żałować że ten model nie był odrazu tak wyposażony to by sobie nie wyrobił tej złej opinii - a teraz perfekt nie będę go zmieniać przy nowej umowie na inny

edit na dzień dzisiejszy:

telefon trafił ponownie do serwisu - wypadły mu 2 najrzadziej używane klawisze * # o ile * sam przykleiłem to po # nie wytrzymałem z tym badziewiem - na dodatek głośniczki po wymianie znowu trzeszczą - co za badziew o matyldo

Lepiej łykaj E72

nie trawie tej klawiatury :slight_smile: za szeroki:)

Da rade się przyzwyczaić całkiem dobry telefon.

Chinski to ty jestes, nie masz bladego pojecia o czym ty mowisz kolego, naprawde juz to kolejny post ktory napisales bez sensu. Jezeli bedziesz tak postepowal na tym forum to nie wroze ci sukcesu tutaj…

Po co chcesz ryzykownie kupować telefon, skoro możesz kupić coś pewniejszego.

Może jakiś dotykowiec?