Czy kupować filtry do komputera?

Mam takie pytanie planuję kupić komputer ale nie wiem czy kupić do niego filtry, obudowa ma dwa takie odziurkowane miejsca z boku na 2 filtry i jeden z tyłu jak na zdjęciu http://images.morele.net/i256/593609_1_i256.jpg . I się zastanawiam czy filtry kupować bo ktoś mi powiedział że z tyłu żebym nie kupowała bo chcę tam mieć wiatraczek i on będzie akurat na tym miejscu filtru i on będzie wydmuchiwał ten cały kurz że nie trzeba filtra, natomiast co do boku to ten bok gdzie są dziurki jest przytulony do ściany więc nie wiem czy warto filtry kupować. Co wy na to?

największym wrogiem ( oprócz właściciela) komputerów to …kurz. Skutkiem nagromadzenia kurzu w komputerze mogą być jego niestabilna praca, zawieszanie się, kłopoty z uruchomieniem a nawet poważna awaria i uszkodzenie jego elementów.Sugerowałbym zakup odpowiedniej obudowy z wbudowanymi filtrami przeciwkurzowymi ,jeżeli jednak nie masz kasy to dobrym pomysłem jest dokupienie w/w filtrów.

Na wylocie powietrza z komputera nie ma sensu, jeśli już do tylko na wlocie ale mało kto to stosuje. Do tego w Twoim przypadku jest to całkowicie zbyteczne.

Filtry trzeba też wymieniać a to zawsze dodatkowy koszt i nie zawsze są nowe pod ręką.

Pomyśl nan dodatkową wentylacją obudowy skoro ten wlot będzie zasłonięty.

@Kirin42 filtry montujemy w miejscach :

  1. gdzie wentylatory wciągają powietrze

  2. gdy w obudowie zainstalowane są wentylatory lub przeznaczone na nie miejsce w górnej części obudowy.

“Na wylocie powietrza z komputera nie ma sensu, jeśli już do tylko na wlocie ale mało kto to stosuje.” aha a gdzie jest wylot i wlot te zdjęcie co dałam z tyłu to co?

“Do tego w Twoim przypadku jest to całkowicie zbyteczne.” czyli nie kupowac?

“Pomyśl nan dodatkową wentylacją obudowy skoro ten wlot będzie zasłonięty.” w sensie te dziurki z boku co przycisniete do sciany tak? no ja w srodku planuje umiescic wiatrak z tylu i z przodu obudowy po jednym

 

"@Kirin42 filtry montujemy w miejscach :

“2. gdy w obudowie zainstalowane są wentylatory lub przeznaczone na nie miejsce w górnej części obudowy.” aha w sensie gdy w gornej czesci obudowy jest wentylator to potrzebny jest filtr tak? u mnie bedzie z przodu i z tylu

Kirin42

 

tam w tym nowym zestawie,będziesz miała dosyć bogatą kartę graficzną ,sprawdzaj sobie czystość wentylatorów na tej karcie graficznej

Odpalasz zapałkę i widzisz czy dymek jest wciągany czy wyjebongowany :smiley:

Jeżeli jest wciągany = można założyć filtr.

 

W sumie tak. Filtr w tym miejsu chroni przed “zaśmieceniem” wnętrza obudowy.

 

albo zwykła kartka papieru,przykładasz z przodu obudowy i kartkę ma przyciągnąć,a z tyłu odepchnąć siła podmuchu 

@Atronics w rzeczy samej :wink:

@Cedar

 

filtr można zrobić/kupić z gąbki lub /i z siatki , te filtry się nie zużywają, wystarczy je wytrzepać na trzepaku w okresie świątecznym razem z dywanami :smiley:

nie wiem czy dobrze rozumiem ale wlot jest z boku a wylot z tyłu xD Sprawdzałam kartką ale za słabo ciągnęło czuć nie było tylko tam gdzie jest na górze zasilacz to wypychało xD

 

Cedar- czemu mwóisz że “Do tego w Twoim przypadku jest to całkowicie zbyteczne.”

 

Filtry sklepowe się wymienia czy nie w końcu? :smiley:

Wentylator wciąga gdy - kartka przyłożona do niego zostaje przyciągana/dym z odpalonej zapałki zostaje wciągany = można założyć filtr.

Wentylator wyciąga gdy : powietrze odpycha kartkę i dym z odpalonej zapałki.

Zależy jakie filtry masz na myśli :wink:

jakie mam na myśli, a takie np. http://www.morele.net/silverstone-sst-ff123b-filtr-przeciwkurzowy-na-magnes-120mm-sst-ff123b-552988/

 

"Wentylator wciąga gdy - kartka przyłożona do niego zostaje przyciągana/dym z odpalonej zapałki zostaje wciągany = można założyć filtr.

Nie mamy takiej mocy sprawczej na tym forum :slight_smile: z doświadczenia stwierdzę że, wszystkie dziurki trzeba osobiście wymacać :stuck_out_tongue:

Kirin42

 

czym Ty się głowisz i po co ?

będziesz miała nowy zestaw i obudowa która z tyłu http://images.morele.net/i256/593609_1_i256.jpg jak na zdjęciu będzie miała zamontowany wentylatorek wypychający powietrze z środka ,a z przodu zamontowany ten wciągający chłodne powietrze i tyle

“będziesz miała nowy zestaw i obudowa która z tyłu http://images.morele…3609_1_i256.jpg jak na zdjęciu będzie miała zamontowany wentylatorek wypychający powietrze z środka ,a z przodu zamontowany ten wciągający chłodne powietrze i tyle”

 

ale z przodu obudowy nie ma dziurek, więc chyba z przodu się filtra nie zamontuje bo kurz nie wchodzi z zewnątrz,  tylko dziurki są z boku xD

 

"Kirin42

 

czym Ty się głowisz i po co ?" nie no może przesadzam xD

 

Łukash czy te filtry co pokzałam to wymienne czy nie? :smiley:

Nie wiem co to za wytwór, widzę tylko jakiś “obwód” :stuck_out_tongue:

jak tak czytam ten post to zastanawiam się nad pojęciem ilorazu inteligencji - nawet w odkurzaczach montowanie filtrów przeciwkurzowych to już standard.Filtry przeciwkurzowe w obudowach komputerowych – mity i fakty - poczytaj i decyzję podejmij sama…

@kliszka

kogo, czego i ocb ?

Łukash a jak pójdę do sklepu komputerowego i powiem że chcę filtry które się nie wymienia tylko można wytrzepać to znajdą mi takie? xD

Jeżeli sklep będzie dobrze wyposażony i sprzedawca będzie kumaty to bez problemu.