Czy laptopy stanieją jeszcze w tym roku (2020)?

Bo mam zamiar kupić nowy laptop do gier i się zastanawiam czy stanieją jeszcze w tym roku ?

1 polubienie

No nie wiem, bo grafiki i RAM mają podrożeć.

Stanieją te, z komponentami poprzedniej generacji (np gtx1050 będą poniej 2 tys zł). Zdrożeją te, które będą “Cyberpunk 2077 ready!” :wink:

1 polubienie

A premiera nowych konsol jest w tym roku , chyba tak ? To czy premiera konsol wpłynie na ceny laptopów ?

Nie, bo konsolowcy i pecetowcy to różne światy. Czasem się zazębiają, ale większa sprzedaż w jednym segmencie nie powoduje spadku w drugim.

Wg mnie nie ma co czekać na mityczne obniżki. W ten sposób nigdy niczego nie kupisz, bo co i rusz wychodzi nowy model, kolejna generacja, następna odsłona. Pozbieraj kasę, kup, a potem przez kolejne pół roku nie sprawdzaj cen - bo osiwiejesz :slight_smile:

1 polubienie

Mam zamiar pozbierać z ok.5000 zł i kupić nowy mam już uzbierane ok.4000 zł, nie jestem pełnoletni i chodzę do szkoły to zbieranie idzie powoli , no w następnym roku mam 18 więc prawię pełnoletni :blush:

Może warto za te 4k złożyć stacjonarkę? Za te pieniądze złożysz już sensowną platformę do gier dużo wydajniejszą od laptopa.

1 polubienie

Sam monitor i system operacyjny zeżrą tysiaka na dzień dobry.

To i tak pozostaje 3k na Ryzena 5 2600 i 16 GB RAM z opcją późniejszej rozbudowy czego laptop nie zaoferuje.

Średnio widzę kupno PC’eta , bardziej odpowiada mi laptop, obecny 4 lata starczał do mniej więcej wszystkiego razem mam go 6 ale od 2 lat mi nie starcza, wszystko ma swoje plusy i minusy…

Niby tak, ale to będzie entry level z przeciętną płytą główną. Gotowiec w postaci lapka ma jednak swoje zalety. Najważniejsza jest taka, że to “wszystkomający” gotowiec. Do zakupu peceta na lata bez 5k bym nie podchodził.

I to tyle w temacie, do 4 tysięcy są praktycznie tylko 1650, sprzęt i owszem da radę na 5 lat, ale nie na FHD i wysokich, a przynajmniej pod koniec bliżej będzie mu do średnio-niskich. Na te 5 lat 1660 lub coś z nowych czerwonych byś potrzebował i czy więcej niż 4 rdzenie nie byłoby wskazane się zastanawiam.

Podobno trzecia generacja mobilnych Ryzenów (Zen 3) ma mieć 8 rdzeni i 16 wątków. :astonished:
Jeszcze cztery rdzenie i niedługo w laptopach będziemy mieli pierwszej generacji Threadrippery. :smiley:

Praktycznie nie ma reguły, choć modele np z GTX1660ti były tańsze w roku 2019. Laptopy z RTX2060 są tańsze aktualnie niż w 2019.

Między 4k i 5k dużo się nie zmieni, modele z GTX1660ti ewentualnie okolice 5k RTX2060.

  1. Kwota przeznaczona na zakup:
  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
  5. Osobiste preferencje:
  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

8 to niekoniecznie, ale w perspektywie 5 lat sądzę, ze ciężko będzie gry bez 6/12 ruszyć na sensownych ustawieniach…

Taką specyfikację na Zen 3 dla mobilnego Ryzena 7 podał AMD. Ma mieć 8 rdzeni i 16 wątków. Podobną podaje Intel dla swojej mobilnej i7. Intelowi za bardzo nie ufam ale AMD wierzę. W końcu ludzie w tego nadchodzącego Cyberpunka będą na laptopach też chcieli pograć w ultra detalach. :wink:

Jeśli chodzi o to :

  • Kwota przeznaczona na zakup : 4000-5000 zł
  • Rozmiar matrycy : 15.6
  • Główne zastosowanie : Gry
  • Wymagania specjalne : brak
  • Osobiste preferencje : dysk SSD min.500 GB, dobre chłodzenie ?
  • System operacyjny : z system

Jeszcze w tym roku mam zamiar kupić…

Popatrz na ten model. Poczekaj aż cena spadnie :slight_smile:

Sprawdziłem ten model i mam dość wysokie temperatury…

… to szukaj 1660(TI) MAX-Q, chyba są też takie “chłodniejsze”, ale jeszcze bardziej stracisz wydajność… licz z 15-20% względem karty bez tego dopisku.