Czy mam nagrywarkę w laptopie?

Ma pytanie:jak sprawdzić czy mój laptop ma nagrywarkę?Nie znam się zupełnie na tym,więc proszę o pomoc.

Mam laptopa HP Compaq 6710s

Hej,

Dziwne by było, gdyby nie miał. A oczywiście ten model posiada nagrywarkę DVD. A jak to sprawdzić? Najłatwiej klikając dwukrotnie na ikonkę nagrywarki, gdy nie ma w niej żadnej płyty - jeśli pojawi się okno z pustą zawartością, to jest to nagrywarka - jeśli pojawi się błąd informujący o potrzebie złożenia płytki, to prawdopodobnie napęd nie jest nagrywarką, bądź funkcja nagrywania płyt zintegrowana z Windows jest wyłączona.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Masz nagrywarkę DVD (CD też nagra): http://www.ceneo.pl/728174s <-dane techniczne

Najprościej chyba zobaczyć na napęd, są na nim ikonki, które mówią co to za napęd. Jeśli jest logo_dvd.gif

Dziękuję:)czyli muzyke MP3 spokojnie mi nagra?

Hej,

Tak, dokładnie. A możesz użyć do tego jednego z tych programów. Osobiście polecam szczególnie CDBurnerXP

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ściągnęłam ten program i niby mi nagrywa na płytę,ale jak włożę żeby ją odsłuchać to pojawia się komunikat,że brak płyty:( Nie wiem co mam zrobić

Hej, a odpalasz tą płytkę w radiu :)?

Spróbuj wypalić płytkę z muzyką programem Windows Media Player - zawsze tym nagrywam płytki Audio i działa.

Ale jak wypalić?W radiu też nic nie ma:(

Posiadam WMP11 na XP.

Otwórz WMP i kliknij na zakładkę “Nagrywaj”. Następnie otwórz folder z piosenkami i przeciągnij do okienka oznaczonego na niebiesko (na skrinie). Gdy dobierzesz już swoje nutki, nacisnij Rozpocznij nagrywanie.

beztytulu53.jpg

Dziękuje,ale to dziwne po wkładam pustą płyte…robię tak jak na załączonym obrazku,ale nadal wyskakuje komunikat,że mam włożyć płytę

Płyta DVD czy CD?

Na DVD chyba nie zadziała…

na płycie pisze CD-R 80

Hej,

Przy włożeniu do napędu komputera otrzymujesz taki komunikat czy przy innych urządzeniach też??

A wkładasz cały czas tę samą płytę?? Jeśli tak, to zastąp ją inną. Jakich w ogóle płytek używasz - firma - i z jaką prędkością je nagrywasz??

W Windows XP na pewno nie zadziała, bo system ten domyślnie obsługuje tylko zintegrowane wypalanie płyt CD - o DVD nie było wtedy mowy… :slight_smile:

I jeszcze jedno - właśnie mnie natchnęło, co kiedyś robił mój wiekowy już Przyjaciel… :slight_smile: Gdy nagrywasz płytkę w programie CDBurnerXp, to jaka nazwa występuje w polu nagrywarki?? A może cały czas nagrywasz płytki nagrywarką wirtualną??

uiipavgmlq2x4lsiru2w.png

Pozdrawiam,

Dimatheus

Firma płyty TDK CD-R80. Coś się ruszyło z tą moją nagrywarką.Zmieniłam program na Starburn.Nagrało mi płytę tylko,że plików MP3 zmieściło mi się ledwie 70 i nie mogę tego odtworzyć w wieży ani na DVD.Jeżeli ktoś się orientuje co do tego programu to miałam do wyboru Burn Data,Burn Audio,Burn Video więc wybrałam Burn Audio.I teraz mogę tę płytę odtworzyć tylko na laptopie.

Hej,

W przypadku programu CDBurnerXp ponawiam pytanie o nazwę nagrywarki, która wyświetla się w polu zaznaczonym na screen’ie. :slight_smile:

Zaledwie - hmmm… To zależy od długości mp3’k. Płytka CD ma pojemność 700 MB, czyli przy średniej jakości pliku (128kbps) i jego długości w granicach 4 minut na płytę zmieścisz jakieś 190 utworów - jeśli jakość powiększymy, to oczywiście proporcjonalnie mniej…

Troszkę błędny trop - rozumiem, że chciałaś wypalić płytkę z mp3’kami, by słuchać ich na przykład na stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Jeśli tak, to powinnaś wybrać polecenie Burn Data - najważniejsze w taj sytuacji jest zaznaczenie, by płyta została zamknięta (nie ma wtedy możliwości dogrania do niej już żadnych danych) ale dzięki temu powinna być widoczna jej zawartość dla innych urządzeń - na przykład wspomnianego DVD. Pozostałe opcje, które podałaś służą do:

:arrow: Burn Audio - wypalania płytek Audio, czyli takich odtwarzanych na wieżach starszego typu, które nie odtwarzają plików mp3 - na takiej płycie możesz zmieścić jednak tylko około 80 minut muzyki,

:arrow: Burn Video - wypalanie płytek DVD Video na podstawie odpowiedniego materiału w formie vob’ów.

Jednak zachęcam byś wróciła i spróbowała wypalić coś CDBurnerXp - program ma tę wielką przewagę, że jest bardzo często aktualizowany i jest po polsku… Napisz tylko, co z tą nazwą napędu… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuje;)Teraz spróbuje nagrać płytę jako Burn Data.A w programie CDBurnerXP nazwa nagrywarki to : F:TSSTcorp CD/DVDW TS-L632D

Hej,

I co - udało się?? Płyta działa poprawnie i jest odtwarzana także przez urządzenia zewnętrzne??

Czyli wygląda na to, że wszystko jest poprawnie - program dobrze wykrywa nagrywarkę, więc i nagrywanie powinno działać OK… W linku dodaję link’i do pełnej instrukcji, jak wypalać płytki z pomocą tego programu.

Tworzenie dysku z danymi PL,

Tworzenie dysku z danymi EN,

Strona producenta CDBurner’a XP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie mogę nic nagrać. Próbowałam z tymi linkami co podałeś,ale nadal pliki się nie nagrywają.

Hej,

Rozumiem, że dotyczy to problemu z programem CDBurner XP. A czy zmieniając kompilacje na Burn Data udało się coś zdziałać w programie Starburn?? Czy na płycie widoczne jest nagranie czy też płyta jest zupełnie pusta?? A gdy wsadzisz ją do komputera lub innego urządzenia to co się dzieje?? Czy masz możliwość sprawdzenia nagranej płytki na innym komputerze??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ponownie sprawdziłam czy da się nagrać pliki MP3 programem CDburnerXP i końcowy wynik to: Błąd weryfikacji (0 z 59 plików nie pasuje) nie wiem co mam już robić:(