Czy mogę wyczyścić komputer z kurzu odkurzaczem?

Hej mam taki problem mam komputer od 5 lat i… nigdy nie czyściłam go w środku. Myślałam że nie trzeba po prostu… No i chciałam najpierw zapytać czy to może go popsuć, bo jakiś czas temu jak właczam komp zaczęła pojawiać się wiadomość że coś tam status disc SMART jest bad, czy to mogło być od nieczyszczenia? Ale nie chodzi mi o ten problem, chcę zapytać czy mogę oczyścić komputer odkurzaczem, bo czytałam że można. Ale mój odkurzacz nie ma opcji wydmuchu ani obniżonego ssania, jest ssanie normalne, czy to nie uszkodzi nic w środku? Jakbym odkurzala to mam tylko tak powierzchownie odkurzyc a resztę pędzelkiem czy mogę trochę wsadzić do środku żeby dalej odkurzyć? W ogóle nie widziałąm tu za bardzo działu do umieszczenia mego tematu a jakiś podobny stary był tutaj to dałąm tu ale przenieście jak trzeba xD

W ogóle jeśli można czyścić komputer odkurzaczem to może macie jakieś dodatkowe porady, nie wiem czy dobrze pamiętam że gdzieś przeczytałam że trzeba unieruchomić wiatraczek jak się to robi hm…

Nie powinno nic uszkodzić, ludzie latami tak czyszczą i jest ok. Ja raczej korzystam ze sprężonego powietrza. Odkurzaczem ze 2 razy mi sie przytrafiła istkra między rurą, a płyta główną- nic sie nie stało, ale od tamtej pory unikam odkurzacza, a przynajmniej do samych podzespołów się z rurą nie zbliżam.

Odkurzacz i cienka (mała) końcówka plastykowa i do roboty, odkurz wentylatory i resztę.

A tą końcówkę plastykową to gdzie kupić?

Powinna być w komplecie odkurzacza (mała,prosta i zwężana na końcu) lub sklepy AGD i kup sobie do Twojego modelu odkurzacza.

A można bez tej końcówki?

O ile koniec rury odkurzacza jest plastykowy (nie może być metalowy).

Nie może być metalowy? Dobrze że mówisz, a czemu jeśli można zapytać bo właśnie mam metalowy…

Ech… elektrostatyka i zwarcia - na fizyce się spało,co?

czy-czyszczenie-odkurzaczem-jest-bezpieczne-t518898.html

Użyj jakiegos patyczka zakończonego watą - wyczyść co się da, reszte zdmuchnij sprężonym powietrzem lub przedmuchaj - np na dworze, i wsio :slight_smile:

a te sprezone powietrze to można kupic w sklepie komputerowym?

Tak za około 10 zł.

Tak :slight_smile: Nie pamiętam za ile ale zapewne maks do 30 zł :slight_smile:

Do każdego sprey’u dodają mini rurkę do czyszczenia trudno dostepnych podzespołów 8)

Jak pojawia się taki komunikat to zainstaluj HDTune i pokaż screena z zakładki health a jakby było puste pole.To użyj program CrystalDiskInfo.

screeny z zakładki health- http://img13.imageshack.us/img13/6209/yr0w.png

http://img201.imageshack.us/img201/6295/hpjy.jpg

Jest to parametr krytyczny (informuje o błędach na drodze pomiędzy buforem a dyskiem), niezwłocznie wykonaj kopię plików i szykuj się na wymianę dysku.

a że tak zapytam to będzie wymiana tylko dysku C czy wszystkich dysków C,D,E? Co mogło spowodować popsucie? Nieodkurzanie?

To o czym piszesz to są partycje, jeśli wszystkie są na dysku Samsunga to niestety trzeba się z nimi będzie pożegnać.

A od czego to się psuje??