Czy mogę wyczyścić komputer z kurzu odkurzaczem?

Odkurzacz z ssawką plastykową.

W wyniku dotykania części metalowych następuje uziemienie i rozładowanie ładunków na człowieku.

Poruszając się, ponownie elektryzujesz się poprzez tarcie o podłoże.

No więc dzisiaj wzięłam się za odkurzanie, dotknęłam kaloryfera, właczyłam odkurzacz odkurzam i… nic nie ciągnie xD Naprawdę jak robię to z bezpiecznej odległości to nic, nawet lekko wsadzałam doo kompa i nie ciągnęło xD Mam jakiś felerny odkurzacz chyba… Kurzu był korzuch jak na mleku, szczególnie te dwa wiatraki tzn jeden to chyba nazywa się procesor a drugi to wiatrak ten na górze i wzięłam patyczkiem z watą i palcem je poczyściłam to chociaż tam zeszło, za tydzień jadę do miasta bom z wsi (miasteczko) i kupię te sprężone powietrze. Co dziwne myślałam że komputer zacznie cicho chodzić jak poczyszczę wiatraczki a nie widzę zmiany jakiejś, czemu? xD

Przeczyszczenie samego wiatraka to mało. Ważne jest żeby się pozbyć kurzu z radiatora nad procesorem takie żeberka pod wiatrakiem albo obok jak w grafice. Szczeliny radiatora mogą być zapchane kurzem i zatrzymują przepływ powietrza.

Ale jak pasta zeschnięta to może niewiele pomóc. Jednak jak dalej szczeliny są zapchane to przeczyszczenie jakąś tam poprawę powinno dać.

Uhm a jak często radzicie wymieniać pastę i może polecacie jakąś firmę i w ogóle? Ile ona będzie kosztować?

PS. co się dzieje jak się pasty nie wymienia? Na jakie części się ją nakłada? Na ile smarowań starcza opakowanie pasty?