Czy mogę zamontować nowy router?

Witam mam pytanie czy jak kupię ten router https://www.komputronik.pl/product/510152/tenda-ac10.html i podepnę tak samo jak to orginalne które dał mi dostawca sieci to będę miał internet ?

Tak.
Nie.
Może.
Czy Ty na podstawie takiej ilości informacji, byłbyś w stanie udzielić odpowiedzi?

Czy Ty na podstawie takiej odpowiedzi wiedziałbyś co dalej zrobić?

Opisz jakie masz obecnie urządzenie, do czego jest ono podłączone i czy komputery łączą się bezpośrednio do niego (jak po kablu) czy jeszcze przez jakieś inne urządzonko.

Czy będzie działał tak jak ten orginalny ? Czy ogóle jest sens kupowania routera ?

Jakie masz problemy z obecnym lub oczekiwania wobec nowego routera?

Prędkość moje internetu w dzień jest fatalna ,a w nocy jest bardzo dobra .I może jakbym kupił nowy router to będzie lepiej zbierał zasięg .

Nie, to nie o to chodzi. Router nie ma nic do tego, to specyfika łącza od dostawcy, pewnie za dnia użytkuje więcej osób i łącze zmula bo nie daje rady. Trzeba pomęczyć dostawcę Internetu o to.

Mój router ma 2,4Ghz ,a w grach lepiej radzi sobie 5 .Czy to by zmieniło ping w grach ?

A jesteś pewny, że Twój nie może działać na 5GHz?


Hmm, faktycznie wygląda na to, że 5GHz się opłaca w grach.

A jesteś pewien, że Twoja karta sieciowa działa w 5 GHz?

Ja nie mam 5 ja mam 2,4 i dlatego chce kupić lepszy router

Przeczytaj moje pytanie jeszcze raz. Czy karta sieciowa w Twoim komputerze obsługuje 5GHz?

Oj tego to ja nie wiem

To dlaczego chcesz kupić router działający w tej technologii?

Moja karta sieciowa to qualcomm atheros ar8151

Skoro masz już jej nazwę, to poszukaj w Google jej specyfikacji i dowiesz się co i jak.

W googlach nic nie widziałem ,aby karta obsługiwała 5ghz

Kup sobie 5metrów kabla z kocówkami jak do telefonu. Jeden koniec w router, drugi w laptopa. Prędkosc (i stabilność!) połączenia bezie najlepsza.

Jesteś pewny że z takimi końcówkami?