Czy mój internet jest wart swojej ceny?

Witam. Tak jaj w temacie mam pytanie czy internet jest wart swojej ceny. Oto link do speedtest http://www.speedtest.net/result/7847563249. Za neta płacę 70zł.

Od Orange jak pokazuje speedtes?

Ahahahha, w życiu bym tyle nie płacił, co masz za taryfę w ogóle w takiej cenie?
Ja za 35 zł mam 60Mb…

Jest i taniej…

https://a2mobile.pl/pakiet-niewyczerpalne-wszystko#szczegoly

Nie mówię o internecie mobilnym z limitem na wszystko… Mój to najzwyklejszy lokalny dostawca.

W T-Mobile jest bez limitu internet mobilny, ale chytrość zmusza do posiadania limitów.

Ja mam internet od jakiegoś lokalnego dostawcy.

Stanowczo za drogo! Za takie szybkości dziś się płaci do 40-50,-zł, bez promocji i bez limitów.

Od lokalnego a pokazuje że z Orange?

Jeśli to nie ściema z Twojej strony, to przynajmniej napisz dokładnie przez kogo jesteś naciągany. Parametry tej usługi są nieadekwatne do kwoty, którą płacisz. Może masz od jakiegoś lokalnego blokowego “dostawcy”, który przycina transfery. Może podajesz te parametry już po wejściu w lejek. Nie podałeś konkretów.

U mnie w Skierniewicach lokalny dostawca Telenecik na światłowodzie

50/20 Mb/s|150/20 Mb/s|350/40 Mb/s|400/60 Mb/s|500/60 Mb/s|
:|40 zł |50 zł |65 zł| 85 zł |100 zł|

http://telenecik.pl/zasieg/

Jakie parametry łącza masz zapisane w umowie? Wykonuj pomiary przez jakiś czas - o ile jest możliwość, o różnych porach dnia i idź rozmawiaj o poprawie jakości świadczonej usługi.

Mi tu jedzie neostradą od Orange do 10Mb/s i jakaś umowa z przed 2-3 lat.

W ADSL nie ma technicznej możliwości na taki upload.
Pewnie jakaś radiówka/lokalny isp który bierze hurtowo łącze od Orange.

Sam jeszcze kilka lat temu miałem jako alternatywe tylko Orange ‘do 20mbit’ - centrum Wrocławia, a moje początki z internetem to SDI :slight_smile:

Przede wszystkim sprawdziłbym na innym sprzęcie (inny komp, smartfon), może system jest przymulony/zawirusowany.

Po drugie pogadałbym z dostawcą.

Po trzecie przeczytałbym umowę: jeśli dostawca nie gwarantuje minimalnych parametrów łącza, a jedynie “do” to ciężko będzie cokolwiek ugrać.

Zdecydowanie płacisz za dużo jak za tak wolny internet ,to chyba jest 10 Mb/s ?.
Aktualnie płace za pakiet 100Mb/s + telefon stacjonarny + kablówka ,ta ostatnia bez szału bo zaledwie kilkadziesiąt programów i płace 79 zeta miesięcznie.
pl

Jam mam nata za 39 zł na wsi (WIFI 5 GHz) pink 15-18 prędkość pobierania 8-10 a wysyłania ~1 więc chyba nie bardzo ta cena u Ciebie…

Odpowiadając na pytanie z tematu: Czy łącze X jest warte swojej ceny? Odpowiedź jest prosta: to zależy…
Jeśli to jest jedyne dostępne łącze o takich parametrach w twojej lokalizacji to zapewne jest warte swojej ceny. Każdy tutaj żongluje cenami, a nikt nie bierze pod uwagę dostępności. Co z tego, że ty płacisz 10 zł za 500 Mbps, skoro dostępność takiego łacza kończy sie na twoim bloku? Autorze tematu - sprawdź sobie co oferują inni dostawcy, spisz tutaj i wtedy możemy sensownie dyskutować czy warto czy nie warto.

1 polubienie

Ja mam z UPC za 56zł:

Ale mam lepszą ofertę (dopiero od lipca)

Pełno dostawców. Trzeba dobrze sprawdzać oferty.

Nie jest wart, to rozbój w biały dzień.