Czy może mi coś grozić? Co zrobić?

Już wyluzuj. To się stało w piątek dziś jest wtorek. Jakby mieli cię okraść zrobiliby to już trzy razy i jeszcze ci pomachali.

Znaczy o to już się nie boję ale stresuję się, że może mogą jakoś śledzić mój telefon albo nwm zabrali jakieś poufne dane. Stresuje się trochę obecnie używać z tel

fon

Ile jeszcze można bić piany w tym wątku?

NIe mogą, a muszą. Google śledzi Twój telefon i połowa aplikacji ze sklepu tez zbiera dane o preferencjach, lokalizacji i diabli wiedza co jeszcze. Teraz przemnóż liczbę aplikacji przez statystyczną szanse na lukę bezpieczeństwa.

Chcesz być bezpieczny? Wrzuć telefon do Wisły i korzystaj z dworcowego automatu, o ile jeszcze są. :wink:

lub z klasycznego telefonu komórkowego a nie smartfona. W tym wypadku też jesteśmy śledzeni ale wyłącznie przez operatora sieci. :wink:

No ale chłopaki xD Chodzi mi o to czy moge używać na luzie z tel i na nim z konta bankowego bez stresu, że ktoś coś będzie chciał mi wykraść ? Przepraszam, że tak panikuje ale miałem coś takiego pierwszy raz :confused:

Tak. Do obsługi banku najlepiej korzystaj z dedykowanej aplikacji, a nie strony www. Wszystkie aplikacje, tak jak i system operacyjny regularnie aktualizuj. Koniec tematu.

No nie! Nie wiem, nie znam się! Mam tel. (bez systemu, stary , taką słuchawkę)). Tylko i wyłącznie do banku loguję się poprzez www.

Ja też. Nie ma to znaczenia czy aplikacja czy www. Jak dane potrzebne do zalogowania i potwierdzenia przelewów zostaną wykradzione to nie ma absolutnie wtedy znaczenia jakim kanałem się zalogujemy. Aplikacja po prostu na telefonie ma za zadanie ułatwiać obsługę konta a nie zwiększać jego bezpieczeństwo. Wstyd się jednak przyznać ale dziś odbieram swojego pierwszego smartfona więc pewnie wkrótce przesiądę się na aplikacje.

Aplikacja w teorii powinna mieć wyższe bezpieczeństwo, aktualne certyfikaty, logowanie np. za pomocą faceid, czy odcisku palca, nie mają do niej podglądu wtyczki przeglądarki, teoretycznie mniej ludzi próbuje znaleźć w niej lukę niż w popularnej przeglądarce, pliki sesji są odseparowane od innych witryn, no i pewnie ktoś, kto się zna na bezpieczeństwie coś jeszcze by dodał :wink:

a jeżeli chodzi o sposoby logowania to masz rację. Tutaj bezpieczeństwo jest po stronie aplikacji jeżeli do logowania wykorzystuje się odcisk czy faceid.

Czyli twoim zdaniem mogę na spokojnie logować się do aplikacji banku i dalej cieszyć się z mojego ip11 oraz, że moje dane bankowe są bezpieczne ?