Czy możliwe jest zastąpienie Windowsa 7 Windowsem XP?


(przemol1978) #1

Stare gry z xp nie chodzą nawet po ustawieniu kompatybilności.


(krystian3w) #2

Chcesz zrobić “instalacje nakładową” co cofnie Windows 7 do XP?

Raczej już na downgrade się nie załapiesz ale pewnie taki był możliwy. Downgrade Windows 7 do Windows XP.

Jak gra nie powala wydajnością to może ruszy w maszynie wirtualnej - XP Mode dla Windows 7 Professional albo VirutalBox.

Można próbować obok zainstalować jakiś GNU/Linux z Wine / PlayOnLinux / CrossOver. Po sprawdzeniu gier czy działają: appdb.winehq.org.

Ostatecznie jak posiadasz odpowiednią licencje na XP to obok, zaktualizować go, wyposażyć w ostatnie wersje bibliotek: DX9, V C++, .NET Framework. Problemy z zniknięciem z sekcji rozruchu Windows 7 pewnie uda się naprawić, by móc używać obu systemów lub na osobnym HDD z odłączonym dyskiem z Windows 7 (przynajmniej na czas instalacji i potem z boot menu Biosu wybierać system jak np. jest opcja jednorazowej zmiany bez modyfikacji rozruchu w Biosie).


Opcjonalnie może to co robisz to za mało a gra ma opis jak ją uruchomić na Windows 7 gdzieś w sieci.


(bachus) #3

A jakiś tytuł? Może da się łatwo obejść problem na W7? Jak nie, to wirtualizacja? Postawić XP na W7 i tam zainstalować grę?


(Radek68) #4

Być może (bo autor naprawdę nie wysilił się w opisie problemu i brakuje wielu danych…) wystarczy zainstalować Windows 7 - 32-bit (x86).


(Bogdan_G) #5

Wrzucałem na win7 x64 directx 9.29 i visuale. Wrzucałem emulatory, a w nich śmigało lekko wiele starszych gier 16 bitowych. Oprócz tego - działa wiele gier normalnie instalowanych w win 7 albo w trybie kompatybilności.

Nikt przemolowi nie chciał powiedzieć, jak grać w stare gry? A to wiśnie! :wink:


(kwantowykotek) #6

Brak wielu danych. Sądząć po zdawkowym opisie problemu, autor nie jest świadom istnienia emulatorów albo takich narzędzi jak XP Mode.