Czy można kupić dobry komputer za 2000-3000 zł.?

Hi all. :stuck_out_tongue: To znowu ja xD Mam pytanie (jak się pewnie domyślacie). Postanowiłem żeby na święta sprawić sobie prezent i kupić nowy komputer a starego grata z mojego pokoju wyrzucić na złom, bo go nawet nikt nie kupi O___o Tylko, że z moim budżetem (a właściwie budżetem moich rodziców) mogę pozwolić sobie co najwyżej na komputer za 2000-3000 zł. Nie jestem pewien czy można kupić sobie za te pieniądze dobry sprzęt. Interesuje mnie nowość, bo na allegro są przeważnie używane. No i oczywiście, żeby w zestawie była klawiatura, mysz no i monitor, bo drukarki czy skanera i tak nie potrzebuję bo mam do nich dostęp z innego źródła : D No więc chciałbym tylko, abyście mi opisali, jakie mniej więcej można kupić komputery za te pieniądze.

PS Nie musi to być jakiś demon szybkości z procesorem 4-rdzeniowym, ramem 8 GB itd. Nie jestem maniakiem gier komputerowych (co nie znaczy, że w ogóle w nie nie gram), ale mimo to chciałbym, aby mnie nie zawodził :stuck_out_tongue:

Aha, zapomniałem o coś zapytać… ;D Czy jak już kupię komputer, to płytę ze systemem operacyjnym, sterownikami dostanę też, czy będę musiał ją dokupywać osobno? Domyślam się, że osobno ;/ Ale i tak postanowiłem się upewnić xD

Za taką kasę można kupić już całkiem fajne części. napisz ile miejsca masz na monitor i czy wejdzie coś koło 22 cali, czy mniejsze musi być. Jak z głośnikami?

System możesz mieć za darmo:

http://www.ubuntu.com/

Sterowniki do Windows dostaniesz za darmo. Ubuntu samo dociągnie. Poza tym, nie kupuj gotowców.

Chcesz kupić gotowy zestaw czy samemu składać.

konrad357 , co to za pytanie?

Każdy wie, że komputerów gotowych się nie kupuje.

Jeżeli chodzi o miejsce, to nie problem :stuck_out_tongue: Monitor zmieści się. Nawet LCD 22 cale. Oczywiście rozglądam się za gotowcami, bo tak kupować każdą część osobno, to dziękuję xDD Tym bardziej, że nigdy tego nie robiłem O_O Chociaż podobno słyszałem, że kupowanie osobnych części i składanie samemu jest tańsze i w dodatku ma się to co chce. Chyba nawet są sklepy, gdzie się wybiera części, a oni od razu składają, ale co do tego pewności nie mam. Ja jeszcze się porozglądam i poczytam w necie, bo nie chcę się pospieszyć, żeby potem nie żałować. A Wam za propozycje dzięki i czekam dalej… :smiley:

http://www.x-kom.pl/p/70146-komputer-ac … 7hp64.html. lub http://www.x-kom.pl/p/70159-komputer-ac … hp64x.html

Tego predatora to sobie wsadź. Żadnych gotowców, sam kiedyś kupiłem ze sklepu komputerowego i gdy się wczytałem to żałowałem przez cały czas, teraz sobie sam poskładałem i jestem zadowolony.

Z tego co wiem ceny znowuż skoczyły do góry, myślę że w 3k powinieneś się zmieścić z Phenomem X4, Brutusem 410, porządnym zasilaczem, fajnym monitorem, Windowsem 7, 4GB RAM, HD6850, klawiatura i myszka - zależy czy chcesz na kabel czy nie, ja od siebie z bezprzewodowych z tanich mogę polecić Microsoft Wireless Desktop 800, mam i baterie w zestawie które były trzymają od maja, a korzystam znowu nie tak mało :stuck_out_tongue:

konrad357 , ani jeden, ani drugi się nie nada. Są za drogie jak na swoje parametry.

mikus2205 , kup przez internet np. w sklepie esc.pl. Na stronie wybierasz jakie chcesz części, a oni składają i wysyłają gotowy do użytku.

sunbeam96-w sklepie który podałeś zestaw o takich samych parametrach co ten predator -wyszedł drożej

Niemożliwe, bo ten Predator nie ma dokładnie określonych części.

Jest pamięć, nie wiadomo jakiego producenta.

Jest HDD, nie wiadomo jakiego producenta.

Jest karta graficzna, nie wiadomo jakiego producenta.

Jest płyta główna, nie wiadomo jakiego producenta.

Jest napęd optyczny, nie wiadomo jakiego producenta.

Nie możesz złożyć takiego samego, bo nie wiesz z jakich części.

Wybrałem najtańsze.

Mówicie, że lepiej wychodzi poskładać samemu? Właśnie przed chwilą poczytałem na innych forach o tym i też większość była za składaniem niż kupowaniem gotowców. Ok, no to w takim razie chyba kupię osobno części i sam złożę, albo poszukam na tej stronie, co mi podał sunbeam96, skoro wysyłają już poskładany komputer.

Ale czy to z drugiej strony nie jest ryzyko? No bo wiadomo, że niektóre elementy mogą ze sobą nie współgrać i jak źle coś wybiorę, to potem będzie problem, bo na przykład jak kupię dobry procesor, ale za słabą płytę główną to mi nie odpali a jak kupię gotowca, to może wyjdzie trochę drożej, ale będę miał pewność, że wszystko pójdzie ok.

Inna sprawa, ze to co jest w takim acerze pewnie nikt sam by sobie do kompa nie wsadził. Jak składać to z konkretnych części konkretnych firm. W sklepie sami złożą z tego co będziesz chciał. I nie tylko w tym a w praktycznie każdym typowo komputerowym. Jak kupisz gotowca to dostaniesz jakąś badziewną płytę, byle jaki zasilacz i będziesz trzymał kciuki, żeby to sprawnie działało. Właśnie jak składasz z konkretnych części to nie ma ryzyka bo nie ma tam nawtykanego byle czego. W takim gotowcu części sa dobrane tak, żeby te parametry na które patrzy kupujący (czyli taktowanie procesora, ilość ramu, pamięć grafiki (lol), ilość miejsca na dysku były jak największe, a to co nie jest wypisane i wyeksponowane to najtańsze g. żeby obniżyć cenę całości… czego czołowym przykładem jest najczęściej pseudozasilacz za kilka yuanów w takiej konstrukcji :stuck_out_tongue:

Testują, czy wszystko ze sobą współgra :slight_smile: Po zatem skoro płyta na tym samym sockecie co proc, proc jest w obsługiwanych na liście, RAM też na liście obsługiwanej, grafika każda pójdzie, obudowa to ozdoba, a zasilacz też pasuje każdy. Co ma nie pójść :D?

No skoro testują, to jestem spokojniejszy. A czy mógłby ktoś z Was poświęcić kilka minut i na tej stronie http://www.esc.pl ułożyć jakiś zestaw platformy Intel LGA1156 od 2000 do 3000 zł.? Bo ja jak układam, to się nie znam za bardzo na tych firmach, która lepsza, a która gorsza i staram się wybierać elementy na podstawie cen i zawsze przesadzę …

Tylko jakby co, tych elementów, bez których komputer może spokojnie chodzić (drukarka, skaner, drugi dysk twardy itp.) nie wybierajcie, tylko te najpotrzebniejsze, czyli procesor, płytę główną, monitor, myszkę itd. Mam nadzieję, że mi coś doradzicie.

Z pewnością? Socket 1156 to martwa platforma.

A która platforma jest lepsza? AMD czy Intel? Słyszałem, że AMD jest wydajniejsza, ale Intel stabilniejsza.

G**** prawda.

A socket 1156 i 1155 to platformy Intela. AMD ma FM1, AM3+…

Obie platformy są wydajne i stabilne. Procesory AMD są z reguły tańsze, co nie znaczy, że gorszej jakości.

Ale w sumie zastanawiałem się nad tym Predatorem, który wcześniej w linku dał Konrad. Kosztuje niecałe 3000 zł., wszystko to, co najpotrzebniejsze ma w zestawie (oprócz monitora, ale monitor mogę kupić osobno najwyżej) i ogólnie parametry sprzętu są bardzo dobre.

Rodzina produktów Acer Predator

Procesor Intel Core i5-2400 (Od 3.10 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache)

Chipset H67 Express

Pamięć RAM 4096 MB 1333MHz DDR3 (maks. 16 GB)

Ilość gniazd pamięci 4 (2 wolne)

Karta graficzna nVidia GeForce GTX 550Ti

Wielkość pamięci karty graficznej 1024 MB DDR5 (pamięć własna)

Dysk twardy 1000 GB 3,5" SATA 7200 obr.

Wbudowane napędy DVD+/-RW DualLayer

Obudowa ACER Predator Midi Tower

Zasilacz FSP Group 750 W

Karta muzyczna Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio

Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps

Rodzaje wejść/wyjść - panel przedni 1x czytnik kart pamięci (SD, SDHC, SDXC, xD, MMC, MS, MS Pro, mSD, CF, M2)

1x wejście mikrofonowe

1x wyjście słuchawkowe/głośnikowe

4x USB 2.0

Rodzaje wejść/wyjść - panel tylni 1x DisplayPort (karta graficzna)

1x HDMI (karta graficzna)

1x RJ-45 (LAN)

1x wejście mikrofonowe

2x DVI (karta graficzna)

2x PS/2

2x wejście liniowe AUDIO

8x USB 2.0

Porty wewnętrzne 1x PCI-E x16

2x kieszeń wewnętrzna 3,5"

2x kieszeń zewnętrzna 3,5"

3x kieszeń wewnętrzna 5,25"

3x PCI-E x1

6x SATA II

Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium PL (wersja 64-bitowa)

Dołączone oprogramowanie Microsoft Office Starter 2010

Nero 9 Essentials

Wysokość 418 mm

Szerokość 180 mm

Głębokość 437 mm

Dodatkowe informacje Klawiatura ROCCAT ROC-12-501 w zestawie (przewodowa, czarna)

Mysz ROCCAT ROC-11-520 w zestawie (przewodowa, czarna)

Wentylator wewnętrzny 92mm

Wydajne i ciche chłodzenie procesora oparte na ciepłowodach

Trochę szkoda, że nie ma zainstalowanego Windows 7 Ultimate, bo Home Premium trochę gorszy z tego, co czytałem na stronie Microsoftu, ale to też nie jest aż tak ważne. Mnie chyba ten komputer by wystarczył, ale jak już powiedziałem wcześniej, do gwiazdki jeszcze czas, zastanowię się, poszperam w necie a na pewno znajdę jeszcze wiele innych ofert :stuck_out_tongue_winking_eye: