Czy można kupić dobry komputer za 2000-3000 zł.?

skąd to wiesz jak większość parametrów nie jest podana?

Rodzina produktów Acer Predator

Procesor Intel Core i5-2400 (Od 3.10 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache) tu wiadomo

Chipset H67 Express

Pamięć RAM 4096 MB 1333MHz DDR3 (maks. 16 GB) jaki producent ramu, jakie kości konkretnie? Większość producentów ramu jest ok, ale jak wsadzili tu jakiegoś chińskiego noname?

Ilość gniazd pamięci 4 (2 wolne)

Karta graficzna nVidia GeForce GTX 550Ti Jaki producent karty? Jakie chłodzenie karty? Głośne? Tu tez są spore rozbieżności w cenach.

Wielkość pamięci karty graficznej 1024 MB DDR5 (pamięć własna)

Dysk twardy 1000 GB 3,5" SATA 7200 obr. Jaka marka, jaki model konkretnie? Są lepsze, są gorsze modele nawet tych dobrych firm…

Wbudowane napędy DVD+/-RW DualLayer znowu, co więcej o tym napędzie?

Obudowa ACER Predator Midi Tower

Zasilacz FSP Group 750 W Nie podali dokładnie jaki, ale jak od FSP to jednak spora szansa, że będzie t coś sensownego… tylko po co taki wielki??

4x USB 2.0 Kupując teraz komputer miło by było mieć USB 3.0… srednio to świadczy o płycie głównej, która jest jakimś przeżytkiem pewnie…ups właśnie nikt nie napisałe jeszcze o płycie głównej… a tam szczegół.

Dodatkowe informacje Klawiatura ROCCAT ROC-12-501 w zestawie (przewodowa, czarna)

Mysz ROCCAT ROC-11-520 w zestawie (przewodowa, czarna)

Wentylator wewnętrzny 92mmjaki?

Wydajne i ciche chłodzenie procesora oparte na ciepłowodach jakie? Co to znaczy ciche?

Zanim zamówisz coś takiego to się zapytaj konkretnie o każdy element konkretnie markę i model… ciekawe czy się pochwalą.

Poza tym biorąc skrzynkę z klawiaturą bez monitora podnosisz limit cenowy. Więc skoro chcesz kupić jakiegoś gotowca za 2900+ monitor to powiedz od razu w ten sposób, bo to daje dodatkowo dobre 3300-3400 zł na całość i sporo zmienia przy wyborze części.

Tylko że ja już tak dogłębnie nie wnikam czytając parametry, bo nie znam się konkretnie na tych markach ;/ Generalnie zawsze patrzę na te główne cechy. Czy moglibyście mi wypisać mniej więcej jakich firm najlepiej kupować poszczególne elementy, żebym się w tym orientował?

PS Nie wiesz, co to znaczy “ciche” chłodzenie procesora? To skąd wiesz, co to znaczy “głośne” chłodzenie karty graficznej? ;D

Wiesz, no właśnie - tutaj może być fajnie, ale wszystko na okrojonej płycie głównej, z jakimiś badziewnym RAM’ami i dyskiem, który być może jest z jakieś czarnej serii :wink:

PS - ciche dla każdego jest coś innego - u mnie 2x120mm dołączone do Brutusa 410 + 92mm na Spartanie to dla mnie głośno, dla kolegi cichutko :wink:

Błąd. Przez jeden, głupi dysk twardy komputer może działać mułowato.

Błąd x2

Nawet najlepsze firmy mają gorsze i lepsze modele.

Procesor: AMD Phenom II X6 1055T /2.8GHz, 125W, BOX, AM3/ 599 zł

Płyta główna: AsRock 970 Extreme3 /AMD 970GX, AM3+/ 339 zł

Wentylator: Arctic-Cooling Freezer 7 Pro PWM Rev.2 90 zł

Pamięć RAM: A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Gaming 199 zł

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 539 zł

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 550 Ti DC 1GB DDR5 /192bit/ 2xDVI/HDMI 539 zł

Nagrywarka DVD: LG GH24LS70 SATA LightScribe (black) 99 zł

Klawiatura: Logitech UltraX Premium Keyboard (silver) 79 zł

Mysz: A4Tech X-705K /Black/ 49 zł

Obudowa: Fractal Design Core 1000 (b/z) 139 zł

Zasilacz: Corsair 600W [CMPSU-600CXV2EU] 269 zł


Suma: 2940zł brutto

2390.40zł netto

[i]Ceny z esc.pl[/i]

No dla każdego to głośne to będzie co innego, biorąc konkretną kartę z konkretnym chłodzeniem wiesz, że np. komputer będziesz słyszał w pokoju obok i Ci to nie będzie przeszkadzało. ja np. wolę dołożyć kilka złotych i mieć komputer, który co prawda w stresie będzie słychać podczas gry, ale jak nic nie będę na nim wymagającego robił, to nie go słychać wcale. jeszcze kto inny będzie wolał dołożyć jeszcze więcej i mieć zupełnie jakieś ciche chłodzenie. Tak jak chłodzenie proca z ciepłowodami… praktycznie większość nieboxowych chłodzeń takie posiada, więc to żadna informacja. A z gotowcami jest ten problem, że jeżeli coś nie jest tym parametrem ‘głównym’ wypisanym w ofercie to nawet jak część dużo lepsza jakościowo o lepszych tych innych, mniej ‘widowiskowych’ parametrach jest kilka zł droższa to składając gotowca nikt tych kilku złotych do niej nie dołoży, bo niby po co? Skoro kupujący i tak na to nie patrzy i się nie zna… ważne, żeby cyferki się zgadzały. Są rzeczy na których warto oszczędzić i są takie na których nie warto. W gotowych za to oszczędza się nie na tym na czym można, a na tym czego na pierwszy rzut oka nie widać.

Jeżeli składany w sklepie w takich pieniążkach jak wyżej to tylko INTEL. procesor - http://www.ceneo.pl/11313950 płyta - http://www.ceneo.pl/11520600 - karta graficzna - http://www.ceneo.pl/9773827 - zasilacz - http://www.ceneo.pl/1246938 - obudowa - http://www.ceneo.pl/4751681 - pamięć ram - http://www.ceneo.pl/3044874 - napęd dvd - http://www.ceneo.pl/7378542 - dysk wziołbym na razie ze starego komputera bo ceny nowych są kosmiczne

Dlaczego? Masz coś na uzasadnienie Twojego toku myślenia?

i5 2500k oraz i3 2100 -brak konkurencji (procesory 4 rdzeniowe oraz 2 rdzeniowe ) - http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … 12677.html

Jeśli dla Ciebie wydajność w grach jest czynnikiem decydującym, to gratuluję.

W starciu AMD vs Intel wybrałbym tego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=43877

Bulldozera w tym benchmarku nie ma ujętego, a wypadłby lepiej :wink:

No więc znowu mnie podkusiło, żeby wejść na tą stronę esc.pl i stworzyć własny zestaw. Starałem się brać te podstawowe i najważniejsze elementy i w miarę przyzwoitych cenach i co?! A to! 4600 zł.! Rodzice powiedzieli, że jeżeli będzie jakiś dobry komputer, to mogą dać więcej niż 2000-3000 zł., ale nawet 3000-3500zł., ale 4600zł. to trochę za wiele ;/ Poniżej wklejam wam ten stworzony przeze mnie zestaw. Powiedzcie tylko, co mogłoby być inne, tańsze, tak żeby się zmieścić w przedziale 3000-3500 zł.

Procesor:

AMD X4 FX 4100 /3.6GHz, 95W, 12MB, BOX, AM3+/

459 zł


Płyta główna:

Gigabyte GA-870A-USB3L rev.3.1 /AMD 870, DDR3, AM3+/

320 zł


Wentylator:

Arctic-Cooling Freezer 13 Limited Edition

139 zł


Pamięć RAM:

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

199 zł


Druga pamięć RAM:

-

-


Dysk twardy:

Western Digital Black 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

799 zł


Drugi dysk twardy:

-

-


Kieszeń HDD:

-

-


Karta graficzna:

Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

735 zł


Karta dźwiekowa:

Creative Labs X-Fi Xtreme Audio /PCI express/

159 zł


Głośniki:

Logitech LS-21 (2.1)

99 zł


Napęd FDD:

-

-


Nagrywarka DVD:

-

-


Karta sieciowa:

Pentagram HorNet /PCI/

20 zł


Tuner TV:

-

-


Klawiatura:

A4Tech X7 Gaming Keyboard [G800MU]

69 zł


Mysz:

A4Tech EVO GLaser X6-55D

35 zł


Podkładka pod mysz:

-

-


Obudowa:

Cooler Master Elite 310 (Black/Silver)

159 zł


Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 700W

345 zł


Listwa zasilajaca:

Ever Standard Plus 1.8m

50 zł


Monitor:

LG W1946S-BF (16:9, 5ms, black)

315 zł


Drukarka:

-

-


Kabel do drukarki:

-

-


Skaner:

-

-


System Operacyjny:

Microsoft Windows 7 Ultimate OEM 64Bit PL SP1

699 zł


Oprogramowanie:

-

-


Oprogramowanie:

-

-


Suma: 4601 zł brutto

3740.65 zł netto

Ale cię poniosło za takie pieniądze procesor i płyta to porażka ,wydaje mi się że amd fx powinien miec płytę na chipsecie 990.

Wziąłeś za słaby procesor, a za mocną kartę graficzną. Do tego za drogi dysk twardy i karta dźwiękowa, i sieciowa, których nie potrzebujesz.

Zasilacza nie ma potrzeby brać takiego mocnego.

A kupowanie Win7 Ultimate za 800zł mija się z celem.

Jeżeli już zaszalałeś z kasą to kup ten - http://www.ddr2.pl/Zestaw_Cubitek_Asroc … z-596.html

Procesor: AMD Phenom II X4 975 Black Edit /3.6GHz, 125W, AM3, BOX/ 599 zł

Płyta główna: AsRock 970 Extreme3 /AMD 970GX, AM3+/ 339 zł

Wentylator: Arctic-Cooling Freezer 13 99 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming v2.0 XPG 135 zł

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 539 zł

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 550 Ti DC TOP 1GB DDR5 /192bit/ 2xDVI/HDMI 569 zł

Głośniki: Creative Labs Inspire T3130 (2+1) 159 zł

Nagrywarka DVD: LG GH24LS70 SATA LightScribe (black) 99 zł

Klawiatura: A4Tech EVO XGame [KB-28G] 39 zł

Mysz: A4Tech XL-755K 70 zł

Obudowa: Fractal Design Core 1000 (b/z) 139 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 290 zł

Monitor: Benq G2220HD (16:9, FullHD, 5ms, DVI) 459 zł


Suma: 3535zł brutto

2873zł netto

Ceny z esc.pl

Facet, zdecyduj się…

No właśnie ten komputer chcę kupić dopiero w grudniu, więc wolę się popytać Was, skoro macie na ten temat sporą wiedzę (a na pewno większą od mojej) a dopiero potem chcę się decydować.

Jak to? Od kiedy karta dźwiękowa i sieciowa są niepotrzebne? O____o

A dlaczego ten procesor, co ja wybrałem za słaby? 4-rdzeniowy 3.6 ghz AM3+ … I jeszcze mam jedno pytanie. Jak jest na przykład 2-rdzeniowy procesor 2 ghz, to to jest 2x2 ghz = 4 ghz, czy że te 2 rdzenie mają razem 2 ghz, czyli 1 rdzeń 1 ghz. Bo tego jeszcze nie ogarnąłem xD

Jeżeli chodzi o system operacyjny, to faktycznie mogę wziąć Windows 7 Home Premium, bo jest tańszy, a mi wystarczy.

Odkąd są zintegrowane z płytą główną to znaczy że od dawna są i nie są ci potrzebne bo zapewne nie jesteś melomanem i nie zauważysz różnicy dźwięku miedzy integrą a creativem

Aha, to znaczy że jak jest zintegrowana z płytą główną, to jest razem z nią O__o Boshee, jaki ja ciemny jestem… No i widzicie ile tu się można dowiedzieć xDD

Dobra, to z tym procesorem, jeśli chodzi o rdzenie, to już wyczytałem na innym forum, że się mnoży a nie dzieli, np. jak jest dwurdzeniowy 2 ghz to 2x2=4 ghz. To zadam jeszcze jedno i już ostatnie chyba pytanie w tym wątku, bo generalnie w miarę ogarniam wszystko, ale nie wiem jeszcze dokładnie, po co kupować zasilacz? Ja mam w domu 250 V to nie wystarczy? A jeśli już kupię zasilacz to listwę zasilającą też trzeba? Pliis, odpiszcie ;p

Nie, nie mnoży się - masz jeden rdzeń 2,8GHz, dwa rdzenie po 2,8GHz. Zamień to na auta, jedno auto jedzie 100km/h, dwa auta jadą 100km/h. Drugim pakietem przewieziesz więcej za jednym razem, a nie szybciej…

A to nie to samo? Mój kuzyn ma dwurdzeniowy 3.2 ghz i gra sobie w gry co wymagają po 4 ghz i mu normalnie chodzą :stuck_out_tongue_winking_eye:

No a dwoma samochodami jedziesz 200 na godzinę?

Gry, co wymagają proca 4GHz? Tyle chyba nawet BF3 nie wymaga :smiley: