Czy można kupić dobry komputer za 2000-3000 zł.?

Dobra, powiedzmy że tego nie było xDD Ale jeśli chodzi o ten zasilacz i listwę, co się wcześniej pytałem, to jak to jest?

Nie składaj samemu, bo z tego co widzę to słabo Ci idzie dobieranie części. Nie wiem do czego chcesz ten komputer, jeśli do gier to coś na i5-2500K, jeśli chcesz kupić i przez kolejne kilka lat mieć gdzieś i nic nie wymieniać, to brałbym sześciordzeniowe AMD :slight_smile:

Po pierwsze nie 250V bo tym byś usmażył sprzęt tylko 230V poza tym kompowi jest potrzeba trochę mocy jakbyś miał zasilacz 250W to wątpię żeby ten komp się w ogóle włączył. Do nowych zestawów potrzeba zasilacza z mocną linią 12V i co najmniej 500W mocy (no może przesadziłem niech ktoś mnie poprawi) co do sklepu esc.pl sam tam kupowałem kompa i nie narzekam komp przyszedł złożony wgrałem windowsa i do przodu.

Poza tym jeśli kupisz system to na twoje życzenie ci go wgrają łącznie ze sterownikami. Poza tym koledzy dobrze ci odradzają zakup gotowego kompa, składak ma to do siebie że możesz go też dowolnie modernizować w okresie gwarancji to znaczy że komputer nie ma plomby i możesz go sobie otworzyć chociażby w celu wyczyszczenia z kurzu ewentualnej wymiany jakiejś części. Tyle w temacie ode mnie może to ci coś podpowie.

PS. Można kupić kompa i za 1500zł i grać jak ja to zrobiłem i nie narzekam

igrek , nic dodać, nic ująć.

Aha, no ok.

A co byście powiedzieli na taki zestaw? Lepiej dobrałem do siebie te poszczególne elementy, czy nadal źle i muszę jeszcze potrenować?

PS Wiem, że drogi, ale postanowiłem, że komputer chyba kupię w następnym roku - może w styczniu, lutym albo marcu. W każdym razie na początku. Bo widzę, że za 3000 zł. nie kupię w dzisiejszych czasach porządnego sprzętu, a po co mam się spieszyć, przecież komputer nie zając, nie ućknie. A na święta dostanę coś innego xD

Procesor:

AMD Phenom II X4 975 Black Edit /3.6GHz, 125W, AM3, BOX/

599 zł


Płyta główna:

AsRock 970 Extreme3 /AMD 970GX, AM3+/

339 zł


Wentylator:

Arctic-Cooling Freezer 13 Pro

125 zł


Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

130 zł


Druga pamięć RAM:

-

-


Dysk twardy:

Western Digital Green 1 TB 7200rpm 64MB cache SATAII

499 zł


Drugi dysk twardy:

-

-


Kieszeń HDD:

-

-


Karta graficzna:

Asus GeForce GTX 550 Ti DC TOP 1GB DDR5 /192bit/ 2xDVI/HDMI

569 zł


Karta dźwiekowa:

-

-


Głośniki:

Creative Labs Inspire A220 (2+1)

120 zł


Napęd FDD:

Alps 1.44MB Black

39 zł


Nagrywarka DVD:

LG GH24LS70 SATA LightScribe (black)

99 zł


Karta sieciowa:

-

-


Tuner TV:

-

-


Klawiatura:

A4Tech X-Slim [KX-5MU]

59 zł


Mysz:

A4Tech EVO GLaser Mini X6-60MD Black Dot

35 zł


Podkładka pod mysz:

-

-


Obudowa:

Cooler Master Elite 335 (Black)

169 zł


Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 600W

290 zł


Listwa zasilajaca:

-

-


Monitor:

LG L1942SE-BF ( 4:3, 5ms)

459 zł


Drukarka:

-

-


Kabel do drukarki:

-

-


Skaner:

-

-


System Operacyjny:

Microsoft Windows 7 Ultimate OEM 64Bit PL SP1

699 zł


Oprogramowanie:

-

-


Oprogramowanie:

-

-

Po co ci napęd dyskietek i windows za 700zł? I co się tak uparłeś na tego gtx 550. Daj sobie złożyć zestaw bo powoli ten temat mi wygląda na jakąś prowokację

Oczywiście, że kupisz. Ale nie wiemy do czego konkretnie ma być sprzęt.

Ja na Twoim miejscu oparłbym platformę na najlepszym, czterordzeniowym APU AMD.

Raczej, nie inaczej.

Ten napęd dyskietek to tak z rozpędu wziąłem, chociaż faktycznie niepotrzebnie, bo i tak dzisiaj każdy ma pendrive’y. A system za 700 zł., bo koniecznie chciałbym Windows 7 Ultimate 64 bit ze względu na jego funkcjonalność. W dodatku wolę kupić system niż pożyczać od kogoś, bo chcę mieć oryginalny O_o a jak będę chciał kiedyś zrobić format, to skąd wezmę płytę??

Przecież niezależnie od zakupionej wersji nośnik dostajesz -,- Windows 7 Home Premium x64 wystarczy spokojnie, patrząc na twoje obeznanie nie wykorzystasz dobrze tego, co oferuje HP, a ty się chcesz brać za U :smiley:

Może najpierw poczytaj sobie o wszystkim, potem poczytaj o sprzęcie, popatrz jakie polecają inne konfiguracje (chociaż z nie tak złym APU jest mało, jednak znowu ten nieprzyszłościowy socket - chociaż w sumie Intel tez jest nieprzyszłościowy, bo ci robią chyba podstawki, a procesory to produkt uboczny).

Z monitorów brałbym :

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/532661

http://www.ceneo.pl/9116803

Z klawiatur - zależy czego chcesz, osobiście wolę bezprzewodowe rzeczy, dlatego przygarnąłem Microsoft Wireless Desktop 800 w maju - i w tej cenie jest dobrze, nic ciekawszego w tej cenie raczej nie znajdziesz. Mam baterię od maja i trzymają - a trochę wyklikałem tam już :wink:

Głośniki : również zależy czego oczekujesz, zależy od twojego słuchu i jak często ich używasz. Ja mam Logitech LS11 bo były tanie, a głośniki służą mi tylko do oglądania filmów oraz filmików, muzyki prawie wcalę nie słucham, a grać gram okazyjnie. Ale słychać, że to low-endowy produkt, gdy się zapuści jakieś nutki :smiley:

Listwa zasilająca - tutaj się nie znam, ale tego bym nie kupił przez internet, najlepiej przejechałbym się do Obi, Castoramy, Praktikera czy co jest u ciebie i wybrał najsolidniejsza (kolega miał właśnie jakiś tani firmy krzak i tragedia to była, jak włączał pstyczek to wywalało mu bezpieczniki w przedpokoju :D).

Dysk - albo jak masz swój to przeczekaj aż ceny opadną albo weź 500GB - jak widzisz, gdy wrzucisz dysk to bierze on prawie 1/3 ceny na wszystko :smiley:

Grafika - układy od AMD (czy ATI jak kto woli) są niby fajne, ale osobiście wolałbym jakiegoś GTX.

Napęd dyskietek - po co!? Napęd na płytki - dla mnie kupowanie tego jest takie śmieszne trochę, bo da się bez tego obyć :stuck_out_tongue:

Tobie postawiłbym Ubuntu z dostępem jedynie na konto gościa…

Dlaczego?? ;D;D

Ze względu na niebywałą biegłość w używaniu Google i słuchania rad.

Strzelam, że chodzi o twój styl pisania oraz pytania, jakie zadajesz (no przepraszam Cię, pytanie czy musisz sobie kupić listwę - to ty nie wiesz co masz w domu, ile to ma lat, jakie to jest i w jakim stanie?)

Dostałeś już tyle jasnych odpowiedzi w temacie że na twoim miejscu wyciągnął bym w końcu wnioski i zakończył zbędną dyskusję i głupie pytania.

I to właśnie zamierzam zrobić :lol: :lol: