Czy na CV musi znajdować się data oraz podpis?

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum, jak widać jestem tu nowa i do końca nie wiem gdzie umieścić ten temat więc umieściłam go tu. Jestem w trakcie poszukiwania pracy i do końca nie wiem jak napisać CV. To znaczy chodzi mi o to czy na CV powinna znajdować się data napisania CV oraz swój podpis?

Dziękuję bardzo za wyrozumiałość.

Pozdrawiam misia22

Nieodpowiedni dział - powinno być w “Na luzie” a po drugie w sieci wszelkich poradników jest pełno: http://www.google.pl/search?source=ig&h … +&gs_rfai=

Witaj,

Właśnie poszukałem trochę w google na temat templatków CV i na wszystkich templatkach na których patrzyłem nie było ani daty ani podpisu

Zobacz Przykładowe templatki CV

Pozdrawiam

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedz, jeśli można to bardzo bym prosiła o przeniesienie tematu do innego działu.

Również szukam w google i na wszystkich wzorach przykładach CV nie ma własnego podpisu oraz daty. Chciałabym wysłać CV pocztą jak i również złożyć osobiście tylko jak to powinno prawidłowo wyglądać.

Czy mógłbym mi ktoś z użytkowników forum pomóc który na pewno wysyłał swoje CV do pracodawcy, bardzo bym była wdzięczna.

W podaniu do pracy tak, w cv daty ani podpisu własnego nie umieszczasz.

Czyli jeśli wysyłałabym CV pocztą lub osobiście składałam to nie jest potrzebny podpis oraz data napisania CV? I czy to prawda że CV składane osobiście do pracodawcy nie może być napisane ręcznie tylko wydrukowane?

Musi być wydrukowane i najlepiej jeśli zajmuję jedną stronę a4 bez daty i podpisu na liście motywacyjnym można umieścić datę na cv nie.

I trzeba w cv umieścić klauzulę :

“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z 2002 roku o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 101 poz, 926 ze zmianami).”

Z reguły przyjęło się że CV są oddawane w wersji drukowanej więc tej reguły bym się trzymał :wink:

A czy klauzura musi być taka jak podał kriston? Przepraszam że pytam ale znalazłam parę wzorów na których znajduję się inna np:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym CV dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie danych Osobowych (Dz.U.Nr. 133 poz.883)

Chodzi o datę ustawy której klauzula się tyczy a ostatnia zmiana była chyba w 2002 roku sam mam tą klauzulę w swoim cv :wink: Poza tym w wielu ofertach pracy w internecie pracodawcy umieszczają treść tej klauzuli i jeśli różni się z tą z cv to wystarczy ją przekopiować z ogłoszenia.

Tak właśnie chodziło mi o tą klauzulę dlatego że w internecie można spotkać dużo gotowych wzorów CV na których jest inna klauzula niż podałeś :). Czy to ma jakiś wpływ na CV jeśli ta klauzula będzie inna niż podana przez ciebie?

Myślę że to nie ma większego znaczenia, najlepiej jak wysyłasz cv to skopiuj sobie z tej oferty klauzulę i będzie dobrze.

Dziękuję, ale czasem jest tak że nie ma napisanej klauzuli :wink: . Myślę że już wyczerpałam swój zestaw pytań :slight_smile: bardzo wam dziękuję jak coś to będę pytała.

Pozdrawiam misia22

Mam jeszcze pytanie gdzie najlepiej w internecie szukać pracy?

Wpisz w google praca i będziesz miała masę stron z ogłoszeniami.

Tak wiem ale chodzi mi o takie bardziej popularne strony :smiley:

Jakie miasto albo bliższa lokalizacja?

Witam ponownie, zwracam się znów z prośbą. Czy na CV wypisuję się ukończenie szkoło podstawowej? Wydaje mi się że nie ale wole zapytać.

Pozdrawiam was.

Nie, nie umieszcza się . Kogo interesuje jaką podstawówkę ukończyłaś xd ^^

Dziękuję za szybką odpowiedz, mam pytanie co do CV. Co takiego można jeszcze umieścić na papierku bo moje cv jest troszkę skromne :frowning:

Doświadczenie zawodowe,

Szkolenia,

Wykształcenie:

Ukończone studia,

Ukończone średnie szkoły,(chodzi tutaj o uzyskane tytuły zawodowe przede wszystkim)

Zainteresowania,

Zdjęcie w prawym górnym rogu.

i Podanie do pracy

Nic więcej. Pracodawcy tego za bardzo się nie chce czytać. Ma być krótko i czytelnie dla niego.