Czy na netbooku opłaca się Windows 7 starter?

Witam

Mam pytanie, czy na moim netbooku( Samsung N130), jest opłacalne zainstalowanie Windows 7 Starter ?, czy moja praca na nim będzie szybsza, oraz czy gry( quake3, gta san andreas, unreal tournament 2004, max payne) będą chodziły szybciej?

Dane techniczne:

Procesor (producent): Intel®

Procesor (rodzaj): Atom®

Procesor (taktowanie): 1,6 GHz

Procesor (opis): Intel Atom N270 (1.60 GHz, 521 kB L2 Cache, 533 MHz FSB)


Matryca (przekątna): 10,1 cale

Matryca (rozdzielczość): WSVGA 1024 x 600 (5:3)

Matryca (powłoka): matowa

Matryca (opis): SuperBright®, podświetlenie diodami LED, matowa z warstwą antyodblaskową


Pamięć zainstalowana (pojemność): 1 GB

Pamięć (zajęte/wolne sloty): 1/0

Pamięć (max. pojemność): 2 GB

Pamięć (technologia): DDR2 667MHz


Dysk twardy (pojemność): 160 GB

Dysk twardy (interfejs): SATA II

Dysk twardy (prędkość): 5400 obr/min


Karta graficzna (producent): Intel®

Karta graficzna (model): GMA 950

Karta graficzna (pamięć): 128 MB


Karta dźwiękowa: HD (High Definition)

Głośniki: 1 szt.


Wbudowany mikrofon: Tak


Karta sieciowa przewodowa: 10/100 Mbps Ethernet

Karta sieciowa bezprzewodowa: Tak

Karta sieciowa bezprzewodowa (opis): 802.11 b/g/n


VGA (RGB): Tak

Line-out: Tak

Wejście mikrofonu: Tak

Czytnik kart pamięci (opis): 3 w 1 (SD, SDHC, MMC)

USB 2.0: 3 szt.


Wbudowana kamera: Tak

Urządzenie wskazujące: Touch Pad

Pozdrawiam

w moim mniemaniu ten windows 7 na tym sprzęcie będzie lepiej działał niż XP

na gry nie licz przy tej karcie graficznej, i tu żaden system nie pomoże…, może jedynie z wyżej wymienionych pograsz w quake III a co do reszty to wątpie

Ja mam starszą wersje owej grafy i wymienione gry mi działały.

Także nie rozumiem cie cycek90.

W Polsce jest on legalnie niedostępny (chyba że zakupiony z nowym sprzętem).

Mniemanie mniemaniem, ale czy widziałeś 7 działającą na takim sprzęcie? Ja niestety tak i mogę powiedzieć jedno - tragedia.

Koledze sugeruję zostać przy XP.

Popieram, niestety netbook jest za słaby… może dałoby się pracować, ale byłoby to strasznie męczące, widziałem prace win7 na lekko lepszym i… nie chce tego widzieć drugi raz.

Nie wiem o czym piszecie. Osobiście pracowałem na netbooku MSI N100 z zainstalowanym Windows 7 Ultimate i pracowało się bardzo komfortowo i płynnie. O wiele lepiej niż z Windows XP

Starter jest okrojony, specjalnie dostosowany do takiego sprzętu, więc nie powinno być problemów.

W przypadku zwykłej siódemki to też działa, problem pojawia się po zainstalowaniu antywirusa.

Wątpisz :stuck_out_tongue: Proszę oto lista gier jakie mi chodzą:

Colin Mcrea Rally 3

Colin Mcrea Rally 2005

Dave Mirra FreeStyle BMX

Ford Street Racing

Grand Theft Auto III

Grand Theft Auto San Andreas

Grand Theft Auto Vice City

Hard Truck 18 Whells Of Steel

Hitman 2 Sillent Assasin

Hitman Codename 47

Juiced 1

Max Payne

Max Payne 2

MidtownMaddnes

Quake 3 Arena

Mafia

TrackMania Nations Forever

Władca Pierścieni Bitwa o Śródziemie 2

Rally Championship Extreme

MidnightClub 2

Need For Speed Hot Pursuit 2

Colin Mcrea Rally 2

Dodane 29.01.2010 (Pt) 13:25

Właśnie po zainstalowaniu antyvirusa boję się, że będzie strasznie wieszało laptop :expressionless:

Wiem, ale to jest netbook i nie ma co wymagać, na komputerze windows 7 ultimate chodzi super, ale czy po zainstalowaniu NOD32 nie będzie mi mulić? Po 3 miesiącach na komputerze domowym strasznie przez ten antivirus muliło mi :|. Czy AVG to będzie rozsądna decyzja?

Głównie dlatego chcę przesiadkę do Windows 7, ponieważ jak pierwszy raz zainstalowałem sobie na stacjonarnym np. SAMP(ten kto grał to wie o co kaman :stuck_out_tongue: ) ładowało się w 2 sekundy, co aż mnie zaszokowało :o . I dlatego myślę, czy na laptopie nie przesiąść się na windows 7. Co myślicie o zainstalowaniu zamiast wersji starter, wersję Professional?

Dodane 29.01.2010 (Pt) 23:43

Dodam, iż Microsoft zapewniał, że każda wersja Windows 7, będzie dobrze chodzić na netbooku :idea:

A wykorzystasz wszystkie funkcje dostępne w wersji Professional? Jeżeli nie to wystarczy inna wersja, oczywiście poza wersją Starter, ta jest zbyt okrojona.

O tym jak będzie działać system Windows 7 nie decyduje bezpośrednio jego wersja tylko konfiguracja sprzętu.

To czemu do netboków dedykowana jest wersja starter ??

Odpowiedź: bo ma mniejsze wymagania sprzętowe :stuck_out_tongue:

Jakiego netbooka posiadasz?

Jakiego by nie posiadał to to nie ma to żadnego znaczenia. Konfiguracja jest ciągle ta sama :slight_smile:

W sumie masz rację :smiley: Jestem jeszcze ciekawe jak długo Media Center włączałby się na netbooku :stuck_out_tongue:

a widziałeś wersje Windows 7 Starter działającą na netbook’u ?? ja tak i w porównaniu do XP jaki był instalowany oryginalnie na sprzęcie troszke mocniejszym niż wymieniony gdyż posiadał 1,5 GB pamięci RAM i działał lepiej, mówimy tu o wersji Starter a nie Ultimate czy też Home Premium, które może i działają gorzej na tak słabej konfiguracji niżeli XP

To do sprawnej pracy mam dokupić dodatkową pamięć RAM :?: :stuck_out_tongue:

popieram mi na podobnym sprzęcie na netbooku pod kontrolą XPka nawet GTA 3 się zacinało tak że się nie dało grać, bo białe plamy były

Dodane 02.02.2010 (Wt) 11:02

hmmm, JA home premium zainstalowałem na 1gb ramu, poprzednio był xp, ale to był laptop z prockiem dwurdzeniowym, troszkę się zacięło ale na następny dzień było super.

Moja rada taka: NAjpierw zainstaluj, pomyśl czy pracuje tak szybko jak chciałeś, jak będzie za wolno to dodaj ramu.