Czy nieodpowiednie sterowniki mogą uszkodzić sprzęt?

Witam,

Czy nieodpowiednie sterowniki mogą uszkodzić sprzęt?

Chcę spróbować wgrać sterowniki od starej części do nowej części komputera.

Nie mówię tutaj o próbie wgrania sterowników od karty graficznej do karty dźwiękowej.

Chodzi o kartę sieciową ( moduł WiFi ). Dodam, że producent jest inny, ale jestem na tyle załamany, że próbuję wszystkiego.

Podejrzewam że podczas instalacji sterowników otrzymasz komunikat o nieodnalezieniu sprzętu zgodnego z tymi sterownikami.

Nie da się uszkodzić sprzętu nieodpowiednim sterownikiem, bo system albo wyrzuci BSOD albo sterownik nawet się nie zainstaluje.

skorzystaj z tego poradnika http://gadzetomania.pl/2010/04/29/jak-z … ie-windows

Dzięki. Na drugim komputerze mam problem z Nieznanym Urządzeniem.

Ale głównie to nie mam problemu z niezidentyfikowanym sprzętem. Chodzi o to, że nowej karty sieciowej nie da się wyłączać przez klawisze funkcyjne. Miałem nadzieje, że sterownik od tej karty, którą klawisze obsługują naprawi problem. WiFi to WiFi - może zadziała.

Może próbować choć nie wiem czy coś zdziałasz.

Podejrzewam że zamontowałeś moduł który nie jest oficjalnie wspierany przez producenta laptopa stąd nie działa jego włączanie /wyłączanie przez klawisze funkcyjne. Aczkolwiek mogę się mylić :wink:

Nie zainstalujesz sterownika od innego urządzenia.

Czy to że nie możesz wyłączyć WiFi aż tak ci przeszkadza (ja prawie nigdy nie wyłączam karty).

No ale bateria…

Dla tych, którzy nie widzieli tematu…

TEMAT

O co ci chodzi z tą baterią?

No bo na baterii nie wyłączę karty.

Wyłączanie oczywiście w celu oszczędzania energii baterii.

A nawet jak działa odcięcie zasilania karty w Menedżerze Urządzeń to nie jest to za wygodne rozwiązanie…

Naprawdę nie ma innego?

Niestety ale nie ma. Chyba że zamontujesz moduł WiFi wspierany oficjalnie przez producenta laptopa pod który dopasowane są sterowniki.

A wyłączenie w Menedżerze Urządzeń odcina zasilanie, czy tylko wyłącza wykorzystywanie tego podzespołu w systemie?