Czy nieodpowiednie sterowniki mogą uszkodzić sprzęt?

(pawelek5) #1

Witam,

Czy nieodpowiednie sterowniki mogą uszkodzić sprzęt?

Chcę spróbować wgrać sterowniki od starej części do nowej części komputera.

Nie mówię tutaj o próbie wgrania sterowników od karty graficznej do karty dźwiękowej.

Chodzi o kartę sieciową ( moduł WiFi ). Dodam, że producent jest inny, ale jestem na tyle załamany, że próbuję wszystkiego.

(rgabrysiak) #2

Podejrzewam że podczas instalacji sterowników otrzymasz komunikat o nieodnalezieniu sprzętu zgodnego z tymi sterownikami.

(Xemidra) #3

Nie da się uszkodzić sprzętu nieodpowiednim sterownikiem, bo system albo wyrzuci BSOD albo sterownik nawet się nie zainstaluje.

(system) #4

skorzystaj z tego poradnika http://gadzetomania.pl/2010/04/29/jak-z … ie-windows

(pawelek5) #5

Dzięki. Na drugim komputerze mam problem z Nieznanym Urządzeniem.

Ale głównie to nie mam problemu z niezidentyfikowanym sprzętem. Chodzi o to, że nowej karty sieciowej nie da się wyłączać przez klawisze funkcyjne. Miałem nadzieje, że sterownik od tej karty, którą klawisze obsługują naprawi problem. WiFi to WiFi - może zadziała.

(rgabrysiak) #6

Może próbować choć nie wiem czy coś zdziałasz.

Podejrzewam że zamontowałeś moduł który nie jest oficjalnie wspierany przez producenta laptopa stąd nie działa jego włączanie /wyłączanie przez klawisze funkcyjne. Aczkolwiek mogę się mylić :wink:

(falcon89) #7

Nie zainstalujesz sterownika od innego urządzenia.

Czy to że nie możesz wyłączyć WiFi aż tak ci przeszkadza (ja prawie nigdy nie wyłączam karty).

(pawelek5) #8

No ale bateria…

Dla tych, którzy nie widzieli tematu…

TEMAT

(rgabrysiak) #9

O co ci chodzi z tą baterią?

(pawelek5) #10

No bo na baterii nie wyłączę karty.

Wyłączanie oczywiście w celu oszczędzania energii baterii.

A nawet jak działa odcięcie zasilania karty w Menedżerze Urządzeń to nie jest to za wygodne rozwiązanie…

Naprawdę nie ma innego?

(rgabrysiak) #11

Niestety ale nie ma. Chyba że zamontujesz moduł WiFi wspierany oficjalnie przez producenta laptopa pod który dopasowane są sterowniki.

(pawelek5) #12

A wyłączenie w Menedżerze Urządzeń odcina zasilanie, czy tylko wyłącza wykorzystywanie tego podzespołu w systemie?