Czy oczyszczanie rejestru jest bezpieczne

(bibut) #1

Witam mam program wise registry cleaner 4 i zastanawiam się czy wierzyć temu programowi bo rejestr to warzna rzecz i czy nie usunie ważnego wpisu co mam robić boje się że coś się stanie po usunięciu wpisów :frowning:

(niezDarek) #2

jest w miarę bezpieczne ale dla pewności twórz zawsze kopie usuwanych danych z rejestru, program sam powinien to zaproponować, w razie problemów po prostu przywracasz i działa

(Sebos99) #3

Takie programy tworzą kopię zapasową przed jakimkolwiek działaniem.

Teoretycznie jest to zabawa dla zaawansowanych użytkowników, nie wiem jak jest akurat z tym programem, ale np w przypadku JV16 PowerTools czy CCleanera nie miałem nigdy problemów usuwając lub naprawiając wpisy, które zostały uznane jako zbędne.

Mimo tego zawsze warto przed wszelkimi operacjami w rejestrze samemu stworzyć kopię zapasową.

start- uruchom- regedit

plik- eksportuj - wpisujesz nazwę, zapisujesz jako plik .reg

(bibut) #4

ale dotyczy mi programu wise registry cleaner 4

i jeszcze pytanie czy defragmentacja tym programem jest bezpieczna

(Sebos99) #5

Jest bezpieczna.

(bibut) #6

ale defragmentacja co sę wtedy dzieje

(ybu) #7

Pogogluj trochę.Tu masz krótki opis działania defragmentacji na podstawie systemowego defragmentatora.

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/435,1 ... 3%B3w.aspx

(bibut) #8

hodzi o fragmentacje programem wise registry cleaner 4

(Chillout) #9

Jeżeli nie znasz podstawowych pojęć z tych zakresów to w zupełności wystarczy Ci:

Do defragmentacji: Systemowy defragmentator

Do czyszczenia rejestru: Ccleaner http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr ... 13061.html

Są bardzo bezpieczne.

Rejestr jest ważną rzeczą, więc nie należy z nim za wiele kombinować.

Defragmentacja tym czy innym programem jest taka sama.

(bibut) #10

ccleaner mam hodzi o wise registry cleaner 4 :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

(ybu) #11

To nieistotne jakim programem to robisz.Istnieje bowiem wiele programów do tego celu.Ich zasada działania jest taka sama.A link,który Ci podałem powyżej zawiera opis co powoduje defragmentacja,o co pytałeś.

(Sebos99) #12

Przecież napisał Ci Chillout

A ja napisałem, że twój program też bezpiecznie zdefragmentuje dysk. A poza tym to nie wiemy czy Ci chodzi o defragmentację dysku czy rejestru.

(bibut) #13

defragmętacje rejestru

(Sebos99) #14

Więc użyj swojego programu. Zrobi to bezpiecznie.

Ja od siebie do defragmentacji rejestru mogę polecić Quicksys RegDefrag, jest również wersja portable, czyli nie wymagająca instalacji. Program po Polsku.

(bibut) #15

co się pokazuje podczas defrgmętacji rejestru

(Sebos99) #16

Przeglądnąłeś pomoc do tego programu?

(bibut) #17

tak

mniej więcej

(Hitm3n) #18

Nie no... Kolego, jesteś bezbłędny...

No ale cóż. Defragmentacja polega na ułożeniu czegoś, w tym wypadku rejestru, do postaci uporządkowanej, ale nie bardzo widzę sens tego w rejestrze, a i w dyskowych narzędziach obecnie nie za wiele to pomoże :wink: Co najwyżej usuwanie starych/niepotrzebnych/niepoprawnych wpisów i kluczy, to może, aczkolwiek nie musi, dać Ci jakiś wymierny efekt.

(bibut) #19

coś ci nie wierzę czytałem i wyczytałem że bardzo pomaga

(Danielm86) #20

Wise Registry Cleaner jest programem bezpiecznym. Kasuj tylko wpisy oznaczone jako bezpieczne. Poza tym program automatycznie tworzy kopię zapasową. Defragmentator rejestru również jest bezpieczny.

-- Dodane 22.01.2010 (Pt) 20:35 --

Wise Registry Cleaner jest programem bezpiecznym. Kasuj tylko wpisy oznaczone jako bezpieczne. Poza tym program automatycznie tworzy kopię zapasową. Defragmentator rejestru również jest bezpieczny.