Czy oczyszczanie rejestru jest bezpieczne

Witam mam program wise registry cleaner 4 i zastanawiam się czy wierzyć temu programowi bo rejestr to warzna rzecz i czy nie usunie ważnego wpisu co mam robić boje się że coś się stanie po usunięciu wpisów :frowning:

jest w miarę bezpieczne ale dla pewności twórz zawsze kopie usuwanych danych z rejestru, program sam powinien to zaproponować, w razie problemów po prostu przywracasz i działa

Takie programy tworzą kopię zapasową przed jakimkolwiek działaniem.

Teoretycznie jest to zabawa dla zaawansowanych użytkowników, nie wiem jak jest akurat z tym programem, ale np w przypadku JV16 PowerTools czy CCleanera nie miałem nigdy problemów usuwając lub naprawiając wpisy, które zostały uznane jako zbędne.

Mimo tego zawsze warto przed wszelkimi operacjami w rejestrze samemu stworzyć kopię zapasową.

start- uruchom- regedit

plik- eksportuj - wpisujesz nazwę, zapisujesz jako plik .reg

ale dotyczy mi programu wise registry cleaner 4

i jeszcze pytanie czy defragmentacja tym programem jest bezpieczna

Jest bezpieczna.

ale defragmentacja co sę wtedy dzieje

Pogogluj trochę.Tu masz krótki opis działania defragmentacji na podstawie systemowego defragmentatora.

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/435,1 … 3%B3w.aspx

hodzi o fragmentacje programem wise registry cleaner 4

Jeżeli nie znasz podstawowych pojęć z tych zakresów to w zupełności wystarczy Ci:

Do defragmentacji: Systemowy defragmentator

Do czyszczenia rejestru: Ccleaner http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Są bardzo bezpieczne.

Rejestr jest ważną rzeczą, więc nie należy z nim za wiele kombinować.

Defragmentacja tym czy innym programem jest taka sama.

ccleaner mam hodzi o wise registry cleaner 4 :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

To nieistotne jakim programem to robisz.Istnieje bowiem wiele programów do tego celu.Ich zasada działania jest taka sama.A link,który Ci podałem powyżej zawiera opis co powoduje defragmentacja,o co pytałeś.

Przecież napisał Ci Chillout

A ja napisałem, że twój program też bezpiecznie zdefragmentuje dysk. A poza tym to nie wiemy czy Ci chodzi o defragmentację dysku czy rejestru.

defragmętacje rejestru

Więc użyj swojego programu. Zrobi to bezpiecznie.

Ja od siebie do defragmentacji rejestru mogę polecić Quicksys RegDefrag, jest również wersja portable, czyli nie wymagająca instalacji. Program po Polsku.

co się pokazuje podczas defrgmętacji rejestru

Przeglądnąłeś pomoc do tego programu?

tak

mniej więcej

Nie no… Kolego, jesteś bezbłędny…

No ale cóż. Defragmentacja polega na ułożeniu czegoś, w tym wypadku rejestru, do postaci uporządkowanej, ale nie bardzo widzę sens tego w rejestrze, a i w dyskowych narzędziach obecnie nie za wiele to pomoże :wink: Co najwyżej usuwanie starych/niepotrzebnych/niepoprawnych wpisów i kluczy, to może, aczkolwiek nie musi, dać Ci jakiś wymierny efekt.

coś ci nie wierzę czytałem i wyczytałem że bardzo pomaga

Wise Registry Cleaner jest programem bezpiecznym. Kasuj tylko wpisy oznaczone jako bezpieczne. Poza tym program automatycznie tworzy kopię zapasową. Defragmentator rejestru również jest bezpieczny.

Dodane 22.01.2010 (Pt) 20:35

Wise Registry Cleaner jest programem bezpiecznym. Kasuj tylko wpisy oznaczone jako bezpieczne. Poza tym program automatycznie tworzy kopię zapasową. Defragmentator rejestru również jest bezpieczny.