Czy opłaca się instalować vistę?

Kiedyś instalowałem viste na laptopie asus a3500l:

procesor: 1,5

dysk: 40 g

ram: 512mb

Ładnie śmigała bez zacięć i z powrotem wróciłem do xp bo bałem się, że mi na dysku miejsca nie wystraczy. Mam pytanie do was czy wrócić z powrotem na viste i co wymienić???

40GB dysk ? to chyba tylko na sam system z SP1 i SP2 a gdzie reszta ?

512MB dla gier to stanowczo za mało a nawet sama Vista będzie chodzić wolno.

procesor 1,5 ? czyli co ?

Acha “Bazą jest procesor Intel Celeron M (jądro Banias, 512KB pamięci L2), pracujący z częstotliwością 1.4GHz. Dysk twardy pochodzi od firmy Hitachi, oferuje 40GB miejsca i pracuje z prędkością 4200rpm” dla Visty to za mało. Zostań przy XP lub wybierz Windows 7 pre-RC.

Microsoft zaleca, aby sama partycja z Vistą miała aż 20 GB. :shock:

na tym laptopie nawet nie opłaca się instalować vista jest na dobre kompy

20GB to chyba absolutne minimum dla samej Visty x86. A rzeczywistość jest taka że Vista x64 SP2 zajmuje 25GB (bez pliku wymiany). Dlatego dużo ludzi partycję systemową daje od 40GB do 100GB lub starają się powycinać to co zbędne vlite-m.

Ja mam XP. Moim zdaniem zostań przy XP, na Viście niektóre gry nie chodzą, lub chodzą gorzej.

Zostań przy XP-ku, poczekaj na sevena. Po co ci vista? Dla przeźroczystych okienek? :wink:

Zanim ja doczekam się do sevena to komputer już dawno wymienie.

Kolejna osoba która plecie bzdury, pod Vistą chodzą wszystkie gry i programy.

Czy opłaca się instalować, oczywiście, nawet na Twoim kompie można zainstalować, tylko po co? No chyba, że nie wymieniłeś se Visty przy kupnie komputera na XP, i nie kupiłeś XPka no to niestety musisz siedzieć na Viście…Bo to pierwsza rzecz jaką się robi przy kupnie takiego komputera…

A tak apropos, po wyłączeniu kilkunastu zbędnych funkcje etc, Vista na Twoim kompie będzie chodzić w miare płynnie, lecz za dużo tam nie zainstalujesz już…

Moja odpowiedz: Masz XP zainstaluj XP, inaczej musisz siedzieć na Viście…

A co Vista nie jest ładniejsza od XP ? tylko niemów mi o UBuntu bo to nieudane połączenie wyglądu WIn2000 z kilkoma modyfikacjami. A i spróbuj odpalić plugin WASAPI pod XP, nie da się bo XP to zabytek który nie wspiera wielu nowych technologi. Ale i tak autor wątka ma za słabego Pieca, co najwyżej na tą chwilę to XP SP3 albo Win 7 preRC.

Nie lepiej zrezygnować z bajerów typu aero (spoko nie będę się kłócił że compiz jest lepszy) dla wyższej wydajności (dużo zależy od sprzętu, który u autora tematu najlepszy nie jest), miejsca na HDD… ?

Może, ale moim zdaniem jest trochę gorsza od XP, nie wiem czemu tak myślę :-s .

Wojtek321 , może chodzi ci o bajery w grach, które daje DX10?

Z 512 się zgodzę al chyba mi nie powiesz że nie wiesz po to znaczy 1.5 procesor ? Jeśli tak , to nawet nie powinieneś znać adresu tego forum …

Ale czasami zdarzają się wyjątki …

Eeee … Co?

Na moim lapku 2.4 Ghz i 512 ramu vista tnie bardzo . Poza tym zastanów się , czy naprawdę będzie ci potrzeba , jeśli tak to do jakiego celu ,i czy nie będziesz mógł osiągnąć na Xp-ku

Hmm kolejne dziecię neo się odezwało. A do rzeczy wiem że 1,5 to 1,5GHz ale jaki model ? to już się zapomniało napisać ? denerwują mnie takie niedociągnięcia a i dopiero po chwili sprawdziłem co to za model i wcale to nie 1,5 tylko 1,4.

Wszystkie gry i programy chodzą na Viście, większość jednak wymaga aktualizacji ale ludzie o tym zapominają i dziwią się że coś nie działa.

Jeśli chodzi o windowsy to najlepszy jest styl klasyczny windows 2000- najładniejszy. Jak ja widzę te błękitne okienka visty i te wszystkie wodotryski to nie mogę po prostu na to patrzeć, jak dla mnie styl visty to DNO. Pomijając już tą automatyzację czegokolwiek, ja lubię mieć wszystko jasne a nie że coś system sobie robi na podstawie czegoś tam wszystko automatycznie bez mojej wiedzy.

Kolejny pseudo użytkownik który ma dosyć nowości. Jakoś większość ludzi Lubi Vistę i jej w domyślny wygląd. A co do automatyzacji to większość można przestawić na manual.

Do RMK_99: Mój procesor to Intel Celeron M i na wszystkich stronach internetowych pisze, że mam 1,4gHz a to nie prawda bo mam wbudowany 1,5ghz bo nawet vista i xp tak pokazuje.

RMK_99 Daruj sobie już gadanie “większość ludzi lubi viste” czy inne zachwalanie tego systemu, fakt jest taki że na dzień dzisiejszy nie ma najmniejszej potrzeby aby bawić się w instalacje tego systemu, wszystko co można zrobić na vista można i na XP.

Z uwagi że autor tematu ma bardzo słaby komputer nawet jak by chciał używać visty na siłe, to jest to nie wskazane ze względu na jej wymagania, których jego komputer nie spełnia.

Myśle że temat wyczerpany…