Czy opłaca się intalować Win 7 na moim komputerze?

Witajcie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy opłaca się instalować “siódemkę” na moim kompie. Chodzi o to czy będę miał duży spadek wydajności ( a może wzrost :))

płyta: Asus P5K VM

proc: Intel C2D E4300 1,86Ghz

Ram: Goodram 2GB

Proszę zmienić temat na konkretny, popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja EDYTUJ.JNJN

Z obecnego systemu nie jesteś zadowolony ? Czy rozmyślasz tak dla sportu ?

Windows 7 home premium 32 bity

Obecnie mam XP SP3 , ale znajomi mówią że 7 jest wygodniejszy.

Wygodniejszym to bym nie powiedział fakt że szybszy jest od Visty ale xp jest kultowym systemem :slight_smile: a co do twoich parametrów akuratnie :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-U … 15011.html a tym sprawdź czy się nada w 100% .

Wygodniejszy

A cóż to znowu za “parametr” ? Nie mówiąc już o tym że nie nazwałbym tego jakimś rozsądnym POWODEM dla którego zmienia się system operacyjny …

Termin “kultowy” jest zdecydowanie nadużywany. Ot, kolejny system Majkrosoftu.

Jeśli stać Cię na wydanie 400zł na Win7, to bierz.

Tylko wersja 64-bit.

Nie piszesz jaka karta grafiki ale niezależnie od niej, nie opłaca się ,

Możesz spróbować!

Wygoda to raz ale bezpieczeństwo to dwa. Ja używam Win 7 ultimate edition i jestem zadowolony. :slight_smile:

Możesz zainstalować do celów doświadczalnych.Zawiedziesz się-to sformatujesz.Poznasz przynajmniej system.2 Gb RAM-to absolutne minimum.Ogólnie moim zdaniem…totalna 'Zamułka".Jeśli masz wolną partycję ok.20 GB zainstaluj Win7 jako drugi,porównasz szybkość…wymagania obu systemów.I

Ja osobiście zainstalowałem na próbę Win7 na starym komputerze z Pentium 4 i 1,5GB RAMU DDR i działa lepiej niż Win XP, wcale nie muli i jest płynny także żadne 2GB jako minimum :wink: A sam system jest bezpieczniejszy. Masz też obsługę DX11 :wink:

Tak jak inni mówią, jeżeli masz wolną partycję możesz zainstalować na niej na próbę…

Sam przesiadłem się na 7 na początku chciałem zobaczyć system, zainstalowałem trail

Pół roku później zakupiłem windows 7 home prenium

EDIT:

Jednak będe mieć 4GB RAM :slight_smile:

Do zamknięcia.

Właśnie testuję W7 na archaicznym komputerze z 1Gb RAM. Chodzi całkiem dobrze (chyba nawet szybciej od xp).

papiszon , przez pierwszy miesiąc…

sunbeam96 , bzdury wypisujesz. Ja mam zainstalowaną Siódemkę również na starym komputerze i od dnia instalacji działa mi tak samo sprawnie już 4 miesiąc. Jak się nie umie skonfigurować systemu i się nie dba o niego to tak właśnie jest.

Ja mam inne odczucia, również po instalacji na starym PC.

Lucky you…

Żaden ze mnie szczęściarz. Wyłącz sobie indeksowanie plików i inne pierdoły, w autostarcie zostaw sobie samego antywirusa, przeczyść i zdefragmentuj sobie dysk oraz rejestr i Tobie również system powinien działać bez problemu. Chyba, że masz 1GB RAMu, to właśnie będzie Ci mulić. Może pies jest właśnie pogrzebany w małej ilości RAMu, bo ja mam 2GB i tak jak napisałem po powyłączaniu ■■■■■ół system działa jak należy. Ewentualnie jedyne sensowne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy to mam po prostu wydajniejszego procka od Twojego.

To już wolę sobie Gentoo skompilować, niż pierniczyć się z takim czymś.