Czy pamięć ram musi być kompatybilna z chipsetem i czy bedzie działać

Ktoś tu kogoś wprowadza w błąd :grin: #JanuszeAllegro

@kuba8618 jeżeli twoja płyta główna obsługuje kości o wielkości 4GB i parametrach 800MHZ DDR2 PC-6400 to powinny działać bez problemu.

ale niby mój chipset się nie zgadza

Zignoruj to. Sprzedawca wprowadza w błąd.

To na pewno będzie działać ?

Jeżeli kupisz pamięci RAM o właściwych PARAMETRACH to będą one działać.

Patrz na opis z innej aukcji, tych pamięci:

Zestaw składa się z jednej kości 4 GB DDR2 DIMM. Oferowane kości ram na poniższej aukcji są tak zwanymi modułami dedykowanymi, pracują one tylko z chipsetem AMD, Via oraz Sis. Nie działają z chipsetem Intela oraz nVidia.
http://allegro.pl/nowa-pamiec-ram-4gb-800mhz-ddr2-pc-6400-amd-hynix-i6692620651.html
Prawdopodobnie to moduły jednostronne. Te często wymagane były pod chipsety SIS i VIA, a nie działały już pod Intelem (zawieszały komputer). Brakuje zdjęć z drugiej strony, ale prawdopodobnie wyglądają tak:

Jeśli płyta obsługuje pamięci dwustronne i jednostronne to niekoniecznie można je montować w każdym slocie. Może się pojawić sytuacja, że będzie wykrywana tylko połowa dostępnej pamięci. Jeśli któreś są oznaczone jako dzielone (SHARED) wówczas musimy w nich instalować tylko kości jednostronne, albo w jednym z takich slotów osadzić kość dwustronną, a drugi zostawić pusty.

Hmmm… człowiek całe życie się uczy :wink: Dzięki :smile:
Pierwszy raz się z tym spotykam :scream:

To jednak niee ?

nie bedą działać ? :frowning:

Duże prawdopodobienstwo że nie.

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m68m-s2p_23.html tutaj jest moja płyta główna

Najlepiej szukaj takich samych jak obecne lub zamienne o tych samych parametrach, ale innego producenta. Musisz zwracać uwagę na dwustronność, ilość scalaków i banków (parametr 2Rx8/1Rx8), częstotliwość pracy, napięcie i timingi

1 polubienie

Fakt, nowe UNIWERSALNE (KINGSTON DIMM DDR2 4GB (2x2GB) 800MHz (KVR800D2N6K2/4G)) kosztują ponad 200 a tutaj była okazja dostać dedyki dla AMD/VIA za 50 PLN.

PODSUMOWUJĄC.

Aukcja z HYNIX AMD jest przeznaczona dla chipsetów AMD/VIA (jak jest napisane), a nowe kości do większości chipsetów kosztują około 200 PLN (i te będą u ciebie pasowały).

posiadam KINGSTON DDR2 4gb 2x2 i chciałem tamte dokupić

To nie mam tamtych kupować ?

bo nie znajde 4 gb w jednej kosci ddr 2

Nie kupuj pod AMD dedyków z aukcji którą byłeś zainteresowany.
Nie znajdziesz jednej kości DDR2 o wielkości 4 GB (są dostępne zestawy 2 x 2 GB za około 200 PLN albo 1 kość 2 GB za około 100 PLN)

mam 4gb 2x2 już

Jaką masz płytę główną? (model)

Autor podawał już model w poście #21. Ma 2 sloty na pamięć.