Czy PC będzie działać bez karty graficznej?

Czy komputer będzie działać bez karty graficznej. Dokładniej czy wystartuje system i dało by się go sterować zdalnie z innego komputera przez sieć ?

System nie będzie działał bez karty graficznej.

Akurat system - to może się obejść bez karty graficznej. Gorzej z płytą główną ( a konkretnie - BIOS-em, który nie przejdzie POST kiedy stwierdzi brak grafiki ). Co prawda - istnieje opcja w BIOS, która pozwala ominąć to ograniczenie, ale w większości znanych mi przypadków - są to BIOSy płyt serwerowych.

A jak się włączy monitor skoro jest on podłączony właśnie do karty graficznej?

A przeczytałeś ze zrozumieniem pierwszego posta? Chyba nie. Przeczytaj jeszcze raz.

Pytanie tylko, co zrobić żeby bez niej działał. Przecież teoretycznie nie powinno być to problemem.

Ze starszymi komputerami było tak, gdzie żeby je można było uruchomić bez klawiatury, trzeba było przestawić odpowiednią opcję w BIOS-ie. Inaczej przy uruchamianiu pojawiał się komunikat, a żeby ten komunikat potwierdzić, należało wcisnąć dowolny klawisz.

Będzie na 100% ale tylko jako sterownik i raczej sobie z tym nie poradzisz. Tak jak napisałem “sterownik” nie uruchomisz na nim “worda” czy innego programu. Może tylko wykonywać polecenia systemowe. Ale nawet żeby z niego zrobić sterownik to trzeba zaingerować w pamięć Flash biosu żeby pewne rzeczy pozmieniać.

Lepiej napisz po co tak kombinujesz, łatwiej będzie znaleźć jakieś rozwiązanie.

Nie kombinuje tylko mnie to zaciekawiło :smiley:

Karta graficzna nie jest niezbędnym elementem komputera. Podstawą komputera jest arytmometr którego funkcję w większości komputerów spełnia procesor, oraz pamięć operacyjna. Ponieważ procesor musi być jakoś połączony z pamięcią niezbędna jest jeszcze płyta główna. Wiele zależy od tego co masz na myśli pytając o “komputer”, jeżeli masz na myśli urządzenie które spełnia wyłącznie powyższe warunki tj. procesor + pamięć to jest nim np każdy router w którym interface’m wej/wyj są porty ethernet.

Jeżeli pytasz o komputer zgodny z x86 to popatrz np na to: http://www.leomatic.com/prodotti/moduli … PU_eng.htm To jest komputer przemysłowy oparty na procesorze AMD186CU 48MHz (na licencji - Intel 80186), do tego komputera można podłączyć specjalny panel kontrolny (z wyświetlaczem), ale zwykle się tego nie robi. Komputer ten wykonuje zapisany w ROM program w oparciu o dane przesłane z czujników, oraz ewentualnie innego komputera, a jego interface’m wyjścia są porty wyjściowe (najczęściej RS232) które sterują silnikami, zaworami itp.

Jak wynika z powyższego, połączenie procesora i pamięci tworzy komputer ale aby istnienie takiego komputera miało sens trzeba mu dostarczyć dane na których będzie on mógł wykonywać obliczenia, musi też coś zrobić z wynikami swoich obliczeń i tu się kłania interface wyjścia. W “zwykłych” domowych komputerach podstawowym interface wyjścia jest monitor, teoretycznie dane można wysyłać na drukarkę, lub porty jednak domowe komputery są konstruowane by komunikować się z użytkownikiem poprzez monitor i ze względu na to pozbawienie go karty graficznej czyni go bezużytecznym.

Dzięki za odpowiedzi

Jak wynika z pierwszego posta, w tym wypadku interfejsem wejścia/wyjścia miałaby być sieć komputerowa.

Ja się nie znam zbytnio ale nie mam karty graficznej i normalnie gram mój brat to jakoś zrobił ale teraz zaczął mi się wyłączać po odpaleniu gierki

4 posts were split to a new topic: Czy zamykać stare wątki, czy jednak pozostawiać otwarte?

Bo pewnie masz integrę, a poza tym - gratulacja z odkopywania 11 letnich wątków :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.