Czy płyta główna jest sprawna jeśli nie ma żadnych przypaleń?

Witam, to znowu ja po raz 3. Przepraszam, że tak często zakładam tematy, ale po prostu staram się naprawić kompa młodszemu bratu, więc tak. Jeśli na płycie głównej nie ma żadnych przypaleń, ani wypukłych/roztopionych kondensatorów, to znaczy, że płyta jest sprawna? Bo obawiam się, że nie tylko i mogą byś usterki nie widoczne gołym okiem, które znajdują się w środku płyty.

Pomimo braku tych oczywistych objawów płyta i tak może być uszkodzona.

1 polubienie

Mógłbyś wypisać objawy wszelkich uszkodzeń? Bardzo proszę, wszystkie jakie znasz. To bardzo ważne.

Komputer się nie uruchamia :wink:

Dodam, iż ten komputer się uruchamia normalnie i nawet dość szybko, nie ma żadnych “zamrożeń” systemu, a BlueScreeny nie pojawiają się prawie w ogóle, tylko wtedy, gdy sam je spowoduję, np. dzisiaj już stworzyłem temat, że mój młodszy brat zablokował cooler CPU i BSOD’a mi wywaliło. A tak podczas normalnego użytkowania zero problemów. Jak myślisz moja płyta jest sprawna?

Jeśli płyta główna działa to zgaduję, że jest sprawna.

1 polubienie

Już ciągnąłem taki temat na forum, że podczas gier mam bardzo wysoki dropy FPS trwające około 1 sekundy, prawdopodobnie jest to uszkodzony chipset karty grafiki. Jak myślisz? Przegrzewała się do 100 stopni. Model to GeForce 8600GT. Nowa karta GTX 750 już jest w drodze.

Takie spowolnienia mogą być spowodowane wieloma czynnikami i bez diagnozy ciężko zgadywać, ale temperatury w okolicach 100°C wydają się mocno za wysokie :wink:

1 polubienie

Odpowiedz się proszę w tym temacie, widzę, że się na tym znasz.