Czy płyta główna pozwoli rozwinąć skrzydła GeForce GTX 1060?

Na przykład możliwością rozszerzenia fabrycznej gwarancji do 5/10 lat:

ps. EVGA ma w europejskiej ofercie 9 modeli kart GTX1060 6GB - sam sobie wybierz, która będzie dla Ciebie odpowiednia :slight_smile:

pps. Czy widziałeś kiedykolwiek, np na Allegro, ofertę na uszkodzoną kartę EVGA? Popatrz po ile tam schodzą używane :slight_smile:

Przy 1060 6 GB masz spokój przynajmniej do końca jej gwarancji. skok w porównaniu z 660 będzie na pewno odczuwalny. Po wymianie proca na jakie i7 w przyszłości, wydłużysz jego żywot na kolejne lata.

@januszek
<‘trolololo mode on’>
.
.
.

EVGA robi bardzo przeciętne karty…
.
.
.

<‘trololo mode off’>

Wstępnie głównie nie ukrywam, że ze względu:

  • na cenę
  • kompaktowe wymiary

skłaniam się ku fabrycznie podkręconej…


Jedyne czego oczekuję od karty to możliwość podpięcia, oprócz monitora, telewizora. Także dodatkowe gniazda wyjścia nie robią na mnie wrażenia.
Oczywiście jeśli zna ktoś, w podobnym przedziale cenowym, kartę, która pod jakimś względem (innym niż dodatkowe gniazda wejścia/wyjścia) przebija tą wyżej chętnie wezmę propozycję pod uwagę.

Uzasadnij o co konkretnie chodzi. Czy o przeciętną wydajność? Przeciętne wykonanie? Przeciętność użytych do produkcji podzespołów? Przeciętny serwis przed- i posprzedażowy? Czy też o przeciętny post na forum? :wink:

Nie opłaca sie brać wersji 6 GB jak 3 GB kosztuje 500 zł mniej.Gdyby różnica w cenie była 200 zł to by sie może i opłacało ale tak to 6 GB jest bardzo słabą opcją.

Myśląc przyszłościowo myślę, że jednak ma. Teraz karta z 3 GB wystarczy, ale czy za dwa, trzy lata też? Jakoś wątpię. A nie zamierzam “przycentusić” te 500PLN, by za dwa lata wydać kolejne tysiąc czy więcej.

Ale tak sie nie kupuje kart bo karty sie szybko zmieniają więc nie warto ich kupować na zapas ,za rok będą już szybsze Volty czy tam ampery.Więc nie warto dokładać do wersji tylko 3 GB i zmienić na lepszą po wejśćiu nowej architektury.

Tak, ale ja nie jestem progamer’em i nie interesują mnie nowinki techniczne. Dla mnie ważne, by móc zagrać w miarę komfortowo w FullHD przy ustawieniach wysokich czy nawet średnich. Kupując teraz kartę chcę mieć temat zamknięty na co najmniej pięć lat i myślę, że karta z 6 GB i ewentualna zmiana procesora na i7 mi to umożliwi.
Kończąc nie biorę pod uwagę karty z 3 GB.


tu masz wersje 6 GB 200 zł taniej ,i to sie już może opłacać

Dziękuję za propozycję. Oczywiście wezmę pod uwagę. Z tego co wiem to Zoltac jest firmą OK. Tyle, że EVGA ma fabrycznie podbite zegary. Teraz tego nie wykorzystam, ale przy i7 już może.

Ehh… rada jak z poradnika “Życie na gorąco”. 3 GB to paździerz i powie Ci to każdy, kto testuje sprzęt lub lubi pograć na wyższych ustawieniach. Nowy Wolfenstain na 3GB ma mocno ubitą wydajność, poza tym 3GB ma obcięte shadery względem 6GB. Amper to pieśń przyszłości. Kiedyś tam zawita. Jechanie na byle czym, tylko dlatego, że za jakiś czas premiera nowych kart to marna rada. Kupi 6GB, ma na 2-3 lata. Do tego czasu będzie już następca Ampera.

Jeżeli teraz ktoś kupowałby 1080 Ti to lepiej by czekał do Ampera? A co przez ten czas ma robić? Grać w bierki?

Rozumiem gdyby premiera Ampera i następcy 1060 była tuż, tuż (miesiąc, dwa), ale to jeszcze daleko jest. Poza tym za nowości zazwyczaj się mocno przepłaca i jeżeli chcemy jakąś normalną cenę to trzeba czekać kolejne dwa miesiące. 1060 6GB startował z 1500, spadł do 1200, teraz przez boom na kopanie kosztuje 1300 i na razie nie spadnie przez dłuższy czas.

A EVGA do ZOTAC to niebo, a ziemia. Przy EVGA dopłacasz za lepsza jakość wykonania.

Chodzi mi o ceny, co sie opłaca a co nie ,po tej cenie 1300+ sie nie opłaca jak wersja 3 GB kosztuje 800+ bo jest zbyt duża różnica w cenie.Dlatego jak mówie że różnica powinna wynosić maks 200 zł i wtedy to będzie opłacalne.Za kolejne 500 zł można dostać już GTX 1070.Po prostu to jest wywalanie kasy w błoto i ceny są przesadzone.

Zotac do EVGA to jest jak rower z marketu do roweru Scott :slight_smile: Wskakujesz na krawężnik i widełki się łamią…

1 polubienie

płacisz za marke niekoniecznie za jakość

Patrząc na to ile pożyje 3 GB, a ile 6 GB to jednak jest różnica. Szkoda, że nie ma wersji 8GB, ale NV dobrze wiedziała co robi dając tak mało VRAM. Przy 3 GB karta za chwilę będzie nadawała się tylko do wymiany, bo nowe tytuły przestaną działać należycie i każde większe ustawienie tekstur je zabije.

Przypadek z płonącymi EVGA były błędem produkcyjnym i projektowym. Dotyczyło to tylko wersji dwuwentylatorowych na ACX 3.0. Wersje krótkie wyszły później i już nie mają takich bolączek. Tak, to skaza na EVGA, ale zdarzało się najlepszym, w tym MSI Gaming X kilka serii temu. Taką kartę spokojnie można było wymienić czy oddać.

EVGA ma jedną, niezaprzeczalną zaletę - rozszerzoną gwarancję. Nawet jak po kilku latach, karta odmówi posłuszeństwa to EVGA ją wymieni na nowy egzemplarz. Nawet mam kolegę, któremu GTX 8800 wymienili na odpowiednika z serii 9xxx, bodaj 9600, bo 8800 już nie były produkowane.

Ale ja nie twierdze że jest zła karta wersja 6 GB tylko wg mnie jest nie opłacalna jak kosztuje tyle.A Zotac to jest dobra firma nawet można uważać że jedna z lepszych i nie wiem na co można narzekać.Jakby to był palit który może mieć problemy z hałasem ale Zotac to nie ma sie co przyczepić.Odkąd pamiętam to Zotac były dobrymi kartami a miałem już dawno pierwszego zotaca gt 7300 i był dobry.

Z tego wynika, że do nowego Woflfensteina nie ma sensu kupować gtx 1060 3gb bo wzrost wydajności w porównaniu do dwukrotnie tańszej gtx 1050 ti 4gb jest minimalny:

Piszesz poważnie? Wiem, że wyżej napisałem:

…ale przecież nie tylko w te tytuły będę grał.

i już kilkakrotnie wyżej było wałkowane, że kupuję wersję z 6 GB.

I slusznie :slight_smile: Wątek czytają jednak inni i być może nie wszyscy są świadomi tego, że jest duża różnica w wydajności pomiędzy 1060 3gb a 6gb.

Człowieku, czego Ty nie rozumiesz? 1060 3 GB to zakup góra na pół roku, bo już wychodzą gry, z którymi ta karta sobie nie radzi w ogóle przez przycięty VRAM. Już Shadow of Mordor na tej karcie na ustawieniach wysokich potrafił się zająknąć, bo VRAM nie domagał. Dopłacasz 500 zł i masz kartę na kilka ładnych lat jak nie jesteś purystą i maniakiem ustawień Ultra. I tak jak @januszek napisał, w Wolfie przez cięcia na VRAM ta karta radzi sobie niewiele lepiej od 1050 Ti. Za dodatkowe 500 zł nie dostajesz tylko kolejnych 3 GB VRAM, ale też gwarancję dłuższego życia karty. Co mi po karcie, która za pół roku będzie wymagała wymiany? Mam dwa razy grafikę kupować? Stare porzekadło mówi “chytry dwa razy traci” i zakup 1060 3GB, bo tańszy idealnie to odzwierciedla. Wersja 3 GB dlatego jest tania, bo jest karta bez przyszłości, która już w momencie premiery była “na styk”. Ludzie nawet już przestają patrzeć na 3GB, bo to szmelc.

BTW. Zotac Mini ma problemy z temperaturami i wyciem wentylatora.