Czy powszechne prawo Miłości jest warunkiem zbawienia ?


(potencjan) #1

Według Biblii Bóg Wszechmogący jest Prawem Miłości.


(XOR) #2

Rozszerz.


(mechanic) #3

coś poszło nie tak :frowning:


(sultan13771) #4

I kolejny temat religijny ? :face_with_raised_eyebrow:


(dr.boczek) #5

Bóg jest Miłością z tego co wiem a nie “prawem miłości”.


(Seba228215) #6

“Kochaj bliźnich, to zostaniesz zbawiony”. Wydaje mi się, że to tylko kościół dodaje dodatki, aby chrześcijanie byli bardziej zniewoleni. “Sex przedmałżeński i itp to grzech” - też bujda. Są księża, którzy mówią : “nie bierze się kota w worku” na temat sexu. Główna zasada, to bądź dobry, nie kradnij, szanuj ludzi, “nie musisz kochać każdego”. To podstawy do zbawienia.


(pocolog) #7

Co się z tym forum wyprawia? :disappointed_relieved:


(XOR) #8

A tak w ogóle to, co tu się dzieje? Nie zaglądałem jakiś czas na forum, a tu ZNOWU zmiana wyglądu strony i do tego, co drugi temat to jakiś zagadnienia duchowe.


(pocolog) #9

Tolerancja i wolność słowa :laughing:


(XOR) #10

A co z “mową nienawiści”? :slight_smile:


(lordjahu) #11

W imię miłości zbanujcie autora!


(potencjan) #12

Przykazania oraz śmierć Jezus Zbawiciela w zastępstwie śmierci każdego człowieka jest dowodem, że Bóg Wszechmogący jest Prawem Miłości.


(mechanic) #13

hm… zabicie jednej jednostki i lista zakazów, jest prawem miłości ? :smiley:


(potencjan) #14

Przykazania, ustawy, zakazy etc… po to są, aby nie czynić falowych destrukcyjnych zakłóceń w systemie, i nie ponieś wiecznej śmierci w tunelu swoich uczynków, udowodniony naukowo. Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka, aby człowiek był zbawiony, czyli żył wiecznie w nowym systemie duchowo- informacyjnej całości (Obj. 21)


(mechanic) #15

w systemie? wieczna śmierć? tunel uczynków? czyli twierdzisz że zabranianie ludziom zachowywać się jak chcą to twoje prawo miłości? i jak to udowodnione naukowo, tak długo trollujesz, a nigdy nie wrzucasz żadnych dowodów, jezus wzór człowieka? mam rozumieć że znasz całą jego historie, wszystko co robił przez swoje lata życia? i jaki nowy system?


(krzysztof102) #16

Św Jan od Krzyża mistyk karmelitański napisał:“Pod wieczór naszego życia będziemy sądzeni z miłości”,** polecam Tobie jego dzieła. Człowiek jest istotą duchową Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo naszą duszę, ciało to tylko opakowanie do przedłużenia rodzaju ludzkiego, i do rozwoju duszy. Człowiek to nie tylko problemy z komputerem. Jesteśmy istotami duchowo-biologiczno-fizycznymi, tak mówi mój znajomy lekarz. Odzyskasz wiarę, odzyskasz miłość. Inaczej spojrzysz na świat ludzi i zobaczysz że życie się nie kończy.


(potencjan) #17

@mechanic_mechanic1
Jezus Zbawiciel ewangelicznym wzorem człowieka dla człowieka, a nowy system duchowo-informacyjnej całości będzie bez falowych destrukcyjnych zakłóceń myślami, słowami i uczynkami.


(XOR) #18

Mam pytanie. Kim jest ten cały potencjan i co to za prowokacje na forum informatycznym złożonym pewnie w 99% z realistów?


(unexpected0ne) #19

Witam serdecznie. Nie miałem ochoty czytać poprzednich postów, ale chciałem tylko napisać, że Bóg nie istnieje.
Pozdrawiam cieplutko!


(mechanic) #20

a gdzie odpowiedź na moje pytania? czyżby zabrakło wiedzy? Ludzie pochodzą od piratów i tyle