Czy regulamin forum zależny jest od humorów moderatora?

Panowie (jeżeli pod jakimś z nicków w tym temacie kryje się kobieta to przepraszam :slight_smile: ),

Mamy tutaj kolejny wątek, który do niczego nie prowadzi.

Tak jak napisał Magik :

Zawsze najlepszą metodą na wyjaśnienie wątpliwości jest kontakt przez PW z moderatorem którego dane wątpliwości dotyczą.

“Grożenie” odejściem z forum jest śmieszne. Osoby, które uczestniczą w forum (i dotyczy to zarówno użytkowników jak i moderatorów) przychodzą, odchodzą, czasem wracają po przerwie i to jest naturalne. Nikt nikogo tu na siłę nie trzyma a mimo to forum rozwija się i jest odwiedzane przez wiele prawdziwie wartościowych osób i kilkukrotne powtarzanie w jednym temacie:

robi się śmieszne i do niczego nie prowadzi.

Każdy, kto uczestniczy w tym forum robi to z własnej nieprzymuszonej woli i również z własnej woli może przestać w nim uczestniczyć. Nie jest wymagane czterokrotne ogłoszenie tej decyzji :slight_smile:

Można zawsze założyć własne forum z innymi zasadami.

Warto się jednak wcześniej zastanowić o co nam naprawdę chodzi i czy działania które chcemy podjąć są najlepsze.

Zapewniam że bardzo często jedno wyjaśniające PW do moderatora daje o wiele lepszy efekt niż wielokrotne “grożenie odejściem” z forum i przepowiadanie jego upadku :wink:

Postanowiłem się zarejestrować ponownie na tym forum pomimo niechęci do niego, nie cieszcie sie modki bo nie będe udzielal sie na nim, nie warto.

Forumowicze macie rację we wszystkim bo modzi tutaj robią co im pasuje i to czy sie warna dostaje głownie zalezy tylko od ich humorków.

Jeszcze nasuwa sie tu stwierdzenie - naraź sie modowi raz to będzie cie gnębił do końca świata i dzień dłuzej wystarczy mu byle pretekst i już warn a później broni sie przed adminami że on działal zgodnie z regulaminem i robil to co do niego należy. Ja dziekuje za taką robote, moderator sam tutaj sobie ustanawia co wolno a czego nie a jak sie jeszcze uweźmie na kogoś to już nie ma zmiluj sie.

Tez sie o tym przekonalem jakiś czas temu jak zostałem przez modów zbanowany za pomaganie innym ludziom na forum, tak wiem jest to śmiechu warte żeby za pomoc userom dostać dwa warny a trzeciego złapalem w konsekwencji wymiany slów pomiedzy modem a mną bo już nie moglem wytrzymać na to jak mnie potraktował. Co gorsze nie byłem świezakiem tylko userem ze sporym stażem na forum. Człowiek sie staral przez tyle lat jak najlepiej wspomagac forum i jedyne co dostał za to kopa w d***.

Aha na tym forum spotkałem tylko jednego normalnego moderatora kakę któremu woda sodowa do glowy nie uderzyła.

ps fiesta który wypowiada sie tutaj to ich milusiński- były moderator forum.

Nikt nie jest milusiński, choć nie bronię fiesty, ale on też otrzymał z czego pamiętam ostrzeżenia.

Powiem szczerze nie jedyny.

Zawsze masz jakiś problem, wydaje mi się, że chcesz być na tym forum kimś więcej niż userem. EOT.

eskimosx , ponieważ jestem modem, a Twój post mnie wkurza, będę Cię ścigał, jak rzekłeś

Musze tylko nie przegapić końca świata, bo dopiero byłaby chryja :hahaha:

Jasne, głaszczę go po główce, robię mu kawę, gdyby był psem, drapałbym go za uchem. :smiley:

Przepraszam za zgryźliwy humor, ale tego typu posty zwyczajnie mnie dobijają.

Gdybyś, eskimosx , pomagał ludziom teraz, to fajnie.

Ale rejestracja tylko po to, żeby powrzucać modom, to mało kulturalna sprawa, świadcząca o Twojej niedojrzałości (tak, wiem, już cię gnębię :lol: ).

Magik ,

nie uważasz, że lepiej by wyglądało w ten sposób:

ponieważ jestem modem, a Twój post mnie wkurza, będę Cię ścigał, jak rzekłeś

Nie wiem jak inni, ale ja mam dzisiaj zły humor.

Muszę wlepić przynajmniej 5 ostrzeżeń, inaczej nie będę mógł w nocy zasnąć.

Drżyjcie więc!

Frog , jak Magik , będzie mnie:

to chyba ja będę miał powody ku temu żeby dzisiaj w nocy nie zasnąć. A jak jeszcze mi da żółtą kartkę to już będę w pełni ukontentowany.

:silly: :lol:

Wbrew Twoim insynuacjom nie dostałeś warna w efekcie mojego

złego humoru czy pomyłki.

Uzasadnienie masz napisane publicznie - najwyraźniej nie do końca

przemyślałeś swoja wypowiedź.

Skoro nie odwołałeś sie od tego, to uznałeś słuszność i tyle.

Dla mnie Twoje określenie jest wulgarymem - być może w obecnych

czasach opinia jest nieco inna, ale niestety - jestem człowiekiem

starej daty i uważam, jak uważam. Zgodnie z regulaminem, mam

pewną swobodę w ocenie i nie popełniłem błędu.

No cóż - zawsze musi być ktoś, kto posprząta po innych.

Zachodzi jednak pytanie, kto właściwie jest na samym końcu - sprzątający

czy śmiecący ( zwłaszcza świadomie).

Jest tak wielu Userów ,którzy nigdy nie mieli problemów regulaminem.

Sporo jest też takich Userów, którzy zmienili swoje nastawienie, wyciągnęli

wnioski z uwag Moderacji i są wzorowymi Użytkownikami tego forum.

przemopk , owszem, masz rację. Poprawiłem.

@Asterisk

wybacz,ale określenie “ale jaja” obojętnie czy ktoś jest starej daty czy “nowej” z pewnością nie jest wulgaryzmem. Nie zostało użyte w sensie: “moderator sobie jaja”, co mogłoby być podciągnięte pod obraźliwe (ewentualnie). Jest określeniem sytuacji i jeszcze raz podkreślę nie jest wulgaryzmem.

Zgoda, ale co to są wulgaryzmy to chyba trudno w tym wypadku o swobodę interpretacji.

Odpowiem w podobnym stylu, też jestem uczulony na pewne formy, standardy w zwracaniu się do innych osób, szczególnie na publicznym forum. Dla mnie i podejrzewam dla większości osób zwrócenie się bezpośrednio z małej litery jest brakiem szacunku i w pewnym sensie obraźliwe. Chyba przyznasz mi rację?

Jeżeli tak - to przejrzyj wcześniejsze posty.

Odnośnie tytułowania postów, może jednak warto zastanowić się wspólnie nad innym rozwiązaniem tego problemu. Są różne problemy i czasami naprawdę ciężko jest zatytułować swój post odpowiednio, tym bardziej, że podlega on subiektywnej ocenie moderatora.

Moderator zamiast tracić czas na upominanie mógłby dokonać odpowiedniej korekty. Z pewnością byłoby to mniej pracochłonne.

Zresztą tak na marginesie to użytkownicy nie mają problemu ze zrozumieniem o co prosi potrzebujący i bardzo często post ląduje w koszu w trakcie wymiany postów czy rozwiązywania tego problemu.

Jak widzisz jestem też “staroświecki” i uważam, że jeżeli wymagamy pewnej dozy kultury to powinna ona dotyczyć obu stron. Na niekulturalne zachowanie zarówno Moderator jak i inna osoba nie może odpowiadać takim samym postępowaniem. Ze szczególnym naciskiem na słowo Moderator. Moderator powinien ewentualnie ukarać ostrzeżeniem, ale zanim coś napisze powinien ugryźć się w język:

Ciekawą lekturą może być “śmietnik”, gdzie spotkamy różne kwiatki:

  • post użytkownika

  • wpis Moderatora

  • post użytkownika

  • wpis Moderatora

  • post użytkownika

  • wpis Moderatora

  • wpis Moderatora (innego)

  • wpis Moderatora

Żeby było ciekawiej drugi Moderator daje ostrzeżenie za (ponoć obraźliwe słowa), chociaż Moderator “prowadzący” wątek we wcześniejszym swoim wpisie jakoś nie poczuł się obrażony.

Czy to nie jest już naprawdę przesada.

Gwoli wyjaśnienia, wpis Magika przeczytałem po wysłaniu swojego

odwołałem sie do administaratora ale do dzis nie dostałem odpowiedzi

a czy to forum istnieje w twoich “starych czasach” :?:

popełniłeś wielki błąd ponieważ stwierdzenie “ale jaja” nie jest wulgaryzmem no ale jak czlowiekowi starej daty mozna cos przetlumaczyc (sam stwierdziles ze jestes taki ) i drodzy moderatorzy ja tu nikogo ani nie starasze ani nic nieoswiadczam wielokrotnie poprostu podjalem decyzjie i nic wam do niej … a Ty frog jako mod powinienes sie zastanowic niekiedy co i jak piszesz bo robisz sie juz zalosny w swoich wypowiedziach , nie mniej jednak czekam na wypowiedz jednego z adminow co do przyznania mi ostrzezenia za wyrazenie " ale jaja"

@Frog:

Pytanie:

  • to jest żart?

  • czy faktyczna odpowiedź na temat postu?

Jesteś na tyle długo, że powinieneś najpierw odwołać się do mnie

A próbowałeś chociaż?

Nie mówiąc o tym, że w swojej kwintesencji jest to stwierdzenie pejoratywne :frowning:

:frowning: Po co takie słowa i złośliwości?

Kolejna sprawa, dlaczego administrator nie odniósł się do tego tematu, to oczywiste:

3.3. Ostrzeżenia

..............

h) Odwołania można pisać tylko do osoby, która przyznała ostrzeżenie danemu Użytkownikowi.

i) Dopiero w przypadku negatywnego rozpatrzenia skargi, Użytkownik ma prawo zgłosić to Administracji. Decyzja Administracji Forum jest ostateczna i nie podlega dalszemu rozpatrywaniu.

:frowning:

Zakładając temat warto wcześniej przypomnieć sobie regulamin i w danym wątku trzymać się tematu głównego!

Panowie,

może warto zakończyć ten spór, dochodząc do jakiegoś porozumienia?

W przeciwnym wypadku swego rodzaju “oskarżenia” i wytykanie błędów, naruszeń regulaminu można ciągnąć w nieskończoność.

Tak jak zwróciłem uwagę w poprzednim poście:

Pytanie:

  • to jest żart?

  • czy faktyczna odpowiedź na temat postu?

Szkoda rówież, że Admin nie odniósł się do mojego postu w tym wątku.

xulu , napisz odwołanie tak jak należy:

Odwołanie napisane w poście nie spełnia tego wymogu dlatego też zostaje skasowane.

Masz do wyboru wysłanie PW lub maila.

A jak myślisz? :slight_smile:

xulu TY dalej swoje, takie pytania zadajemy na PW, dobrze o tym wiesz… :frowning:

przemopk napisałeś:

Panowie,

może warto zakończyć ten spór, dochodząc do jakiegoś porozumienia?

po pierwsze:

  • Regulamin mówi jasno co i jak…

po drugie:

  • Nie wytykam błędów, pokazuję jakie słowa używają użytkownicy w stosunku do moderatorów.

po trzecie:

  • przemopk wyrywasz słowa z kontekstu, stwierdzenie to co przytaczasz wyżej jest żartobliwe, dlaczego nie trzeba chyba tłumaczyć - od początku przeglądnij wątek!

Z mojej strony to wszystko.

Zainteresowanym polecam lekturę

Może to coś wyjaśni :slight_smile:

@Gutek,

dlatego pisałem o zakończeniu sporu i dojściu do porozumienia, gdyż jak sam piszesz regulamin mówi jasno, a w tym wypadku słowa “ale jaja” z pewnością nie są wulgaryzmem i nie ma tu nic do rzeczy czy ktoś ma podejście “starej daty”

Napisałeś:

Lecz ja również napisałem na ten temat i do tego brak odniesienia. Czyżby zasada “co wolno wojewodzie to nie Tobie smrodzie”?

Nie będę po raz kolejny cytować wypowiedzi pewnej osoby, można przeczytać w wątku.

przepraszam, ale które słowa wyrwałem z kontekstu?

jeżeli chodzi o wypowiedź Froga, to oczywiście można to traktować jako żart, ale w takim wypadku czy był on potrzebny i co wniósł do dyskusji?

Nawiasem mówiąc mój jeden z poprzednich postów był w miarę rozbudowany i do spraw w nim poruszone jakoś się nie odniosłeś, a szkoda.

Wybacz, że na pewne zachowania jestem uczulony, ale swego czasu dostałem odpowiedź na PW “masz neo” i pomimo zapewnienia Admina o zwróceniu uwagi Moderatorowi, do dzisiaj nie było takiego prostego słowa “przepraszam”

manipulujecie postami i tematami w.g. swojego uznania ,a asterisk po prostu nigdy sie nie przyzna ze popełnił błąd, Frog usunąłeś moj post w kosmos ktory w żaden sposob nie zlamal regilaminu … zal .pl DO WIDZENIA :biggrin: