Czy słaby zasilacz może być powodem lagów w grach?

Dawałem już ten temat w dziale ‘Gry’ ale nie dostałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. To jest dla mnie ważne więc proszę modów o nie kasowanie tematu.

Mój sprzęt to http://i19.tinypic.com/53ett89.jpg, internet 2mbit Netia, i zacinają mi się nawet takie gry jak netsoccer, wolfenstain enemy territory czy Guild wars. Czy powodem tego moze byc zasilacz? Mam jakiś noname zasilacz 350W za 50zł, wczesniej miałem słabszy, ale po kupieniu nowego sprzętu musiałem kupić ten.

Próbowałem już różnych metod, formatowałem dysk, skanowałem różnymi antywirusami, zmieniałem modem a nawet internet, z neo 512 na netie 2mbit, więc to raczej nie wina neta.

Bardzo mozliwe jak grafa i Twój prądożerny proc mają za mało prądu to zwalniają wymień na jakiegoś Amacrox Warrior AX 400 i będzie (powinno :lol: ) być dobrze …

Z tym, że jest jeden problem. Nie mam możliwości sprawdzenia, czy to wina zasilacza. Żaden serwis/informatyk nie chce dać mi do sprawdzenia jakiegoś lepszego, a nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.

co to konkretnie za grafika?

a dawałeś logi do działu: bezpieczeństwo ?

programów za dużo nie masz uruchomionych w pamięci ?

Zasilacz jeżeli to no-name to warto zmienić.

popytaj po kolegach, znajomych może mają porządny i sprawdź. warto.

Do działu bezpieczeństwo nie dawałem, ale koledzy którzy sie na tym znają sprawdzali. Sam sprawdzałem w hijacku, to wiele aplikacji w tle nie działa. Zresztą próbowałem grać w te gry świeżo po formacie i zainstalowaniu tylko sterowników, directx, antywirusa i internetu, więc wtedy raczej wiele aplikacji uruchomionych nie było.

A koledzy zasilacza porządnego niestety nie mają…

A gdzie to sprawdzić?

prawdopodobnie masz jakiegoś syfa w systemie. wstaw loga. :wink:

Ok, trzymajcie ;-D

wstawiaj logo w cytatach

zasilacz nie może powodować lagów,co jeżeli może ci sie system wieszać,gry zacinać itp,lagi najczęsciej są przez ping u ciebie lub na danym serwie,a skoro grasz w guild wars,to na 90% nie powinno być lagów,wiec pewnie masz jakiegoś syfa w kompie :stuck_out_tongue:

Uwierz mi, że kupując porządny zasilacz nie wyrzucasz…

Co do tych lagów, to zasilacz mógłby być co najwyżej przyczyną małej ilośći FPSów, jak by był za słaby dla karty

po formacie ? :shock: wątpie…

Nawet po kilku formatach, bo próbowałem conajmniej z 5 razy…

A czy przypadkiem nie dzielisz łącza? :-x

To ważne, ponieważ to router mógłby robić taki syf :wink:

Może stery niepoinstalowane

wszystko wskazuje,że to wina dostawcy internetu :?

Mam Netię 2mbit, nie dzielę łącza, mam modem. Prędkość ściągania jest maxymalna (ok. 250kb/s), wcześniej miałem neostradę 512 i już pod koniec jej użytkowania zaczął występować ten problem (mniej więcej wtedy gdy spalił się zasilacz), też myslalem , że to problem z internetem ale po zmianie na Netię jest to samo, transfer dobry , a w grach lagi :cry:

nie ważne że transfer dobry :!: I nie myśl że masz netie to nie możesz mieć lagów :x

Gdzie ja coś takiego napisałem? Nigdzie.

Proszę, czytaj ze zrozumieniem. Wcześniej miałem neo 512 i było to samo, zresztą twój post nic nie wnosi do tematu.

sam czytaj co piszesz :evil:

Bo jak sam widzisz takim jak ty trzeba tłumaczyć dwa razy, EOT z mojej strony, Ty też przestan spamować.

A offline tez ci się zacinają? Pentium D to prawdziwy potwór i prądu zżera wiele przy okazji wydzielając duża ciepła. Sprawdź jaką masz temperaturę procesora.