Czy taki zestaw ma sens?

Tak, mieszkam w UK.
moze cos takiego?

Wybieraj:
https://www.ebay.co.uk/b/Power-Supplies/42017?Brand=bequiet|Chieftec|Cooler%20Master|Corsair|Enermax|EVGA|Fortron|FSP&LH_ItemCondition=1000&Max%2E%20Output%20Power=500%20%2D%20749%20W&rt=nc&_sacat=42017&_sop=15

PS: nie wiem czemu mi ciągle pokazuje z USA :wink:
Ogółem firmy:
EVGA, Enermax, Corsair, CoolerMaster, Chieftec, Fortron, Thermaltake

Panowie (i Panie?)
Wlasnie zakupilem wszystkie komponenty - przy dobrych wiatrach wszystko otrzymam jutro badz pojutrze i sie pochwale :smiley:

marcin20000 i panicagaming - bardz Wam dziekuje za wszystkie cenne rady oraz poswiecony mi czas :slight_smile: sroga piona Panowie!

Jakby doszło do karty graficznej, poszukać możesz w RP póki ceł po wyjściu z UE Wam nie zrobią, nie znam cen w UK, ale tańsza opcja to rx 570-600zł droższa rx580 8 GB(!) za 800, szczebelek wyżej 1660TI za 1200pln. ( do wszystkich opcji dolicz ze 30 zł na 2 wiatraczki, jeden wpycha, drugi wyciąga powietrze z obudowy, szczególnie rx 580 grzeje się ).

Nie ma za co, jakby wynikły jakieś problemy z montażem to pytaj śmiało., nie zawsze, ale pewnie ktoś wpadnie i podpowie :wink:

w przeliczeniu na zlotowki:
rx570 8GB - 658zl
rx580 8gb - 811zl
1660TI - 1710zl

Nie jest najgorzej, ale fakt, nie wiadomo jak bedzie z cenami po Brexicie.

Jeszcze jedna sprawa - jak już złożę cały komputer to co jako pierwsze mam instalować? Kompletnie się nie znam na procedurze. Najpierw jakoś płytę główną a potem system czy jak? :joy:

Najpierw zgraj dane, te które masz na dysku/partycji, która będzie na system. Na 90% nie obejdzie się bez reinstalacji. Druga sprawa, nie wiem jaki system masz, ale niżej Windowsa 7 chyba nie siedzisz? W takim przypadku klucz i obraz do czystej instalacji 10 będziesz potrzebował (pobierasz z MS programik do wypalania obrazu na usb i to robi).Pozostaje jeszcze kwestia legalności i licencji, jak masz Windowsa box, jest ok, te OEM (kupowane osobno) tez już można przenosić, tzn. w czasie instalacji podajesz klucz z naklejki, natomiast jeżeli masz “preinstalowanego” (tak jak w laptopach), to może być problem, ale sytuacja raczej mało realna :wink:

PS. Na start wkładasz oczywiście wszystko ładnie do obudowy, później instalujesz.

gt 710 da się pgrać w lola,cs go,dote,fortnite,tf2.Nawet z procesorem takim jak np i3 550.Ale mowa tu o 720p i ustawieniach niskich.No w docie ponoć da się na średnio wysokich w 720p.

Panowie!
Mały update!

Dostałem dzisiaj sprzęt i… nie jestem pewien co do tego, czy moja obudowa sprosta zadaniu.
Wszystko ogólnie się zgadza ale mam trochę problem z zasilaczem.
Otóż w mojej starej budowie, zasilacz jest umieszczony z przodu na dole, z wentylatorem skierowanym również do przodu.

Mój nowy zasilacz jest tych samych rozmiarów, lecz wentylator ma umieszczony z boku.
Na instrukcji jest pokazane, ze powinien być on zamontowany w obudowie z tyłu, u góry.

Pytanie - czy mogę go zamontować wentylatorem ustawionym do ścianki obudowy, czy muszę mieć obudowę taką, aby móc zamieścić do właśnie z tyłu?

Jeśli muszę kupić nową obudowę - to jaką wybrać?

Zasilacz jaki zakupiłem to CIT ATV500R Bronze oraz płyta główna B450M-HDV.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Pokarz zdjęcia :wink: Od biedy wstaw gdzie masz miejsce i nie domykaj (lub wytnij otwór ;p)

W sumie to moze gdyby dalo sie go ustawic tak, zeby byl zwrócony wentylatorem na te strone która jest otwarta, to może coś by z tegobyło?

Ogólnie może postawić “do góry nogami” lub jak chcesz i powinno być okej, on ma dziurkowana obudowę i sobie zassa bez problemu raczej. Patrząc na wnętrze, nie masz tam jakichś dodatkowych wentylatorków? Wygląda na klaustrofobiczne.

Update
Zmontowalem kompa. Wszystko wydaje się być na miejscu. Jednakże kiedy go odpalam, dysk zaczyna pracować, stacja Blu Ray działa , tak jak oba wiatraki ale monitor się nie włącza. Póki co mam odłączoną kartę graficzną i monitor jest podpięty pod płytę. Jakieś pomysły?

Ryzen 1600, bo jego masz, nie ma integry :smiley:

Mam ryzen 5 2600 :slight_smile:

Jeden diabeł, tez nie ma integry :slight_smile:
Musisz kartę podpiąć, grafikę w Ryzenach ma tylko 2/3 200 & 400G

Dobrze, więc, podpinam, ale już próbowałem to zrobic i efekt był ten sam. Co może być nie tak?

Tak jak mówiłem, nadal to samo. Rozumiem, że po zamontowaniu nowego sprzętu, monitor powinien włączać się bez problemu?

A jak ma działać podłączony pod kartę, jeśli ta nie jest zainstalowana?

Powinien wstać system z monitorem podpiętej do tej karty. Każda karta obsługuje, nazwijmy to umownie “tryb zgodności”, to z niego korzysta system/ bios bez instalacji. Hm… a może problemem jest stary bios płyty, chociaż powinna mieć do Ryzenów 2xxx.

Jeśli to wina biosu, to co powinienem zrobić? Jestem całkowicie zielony