Czy taki zestaw ma sens?

Jaka gra? Odpal Menadżera i z zakładki wydajności zrób screen po lagu.
Sprawdź temperatury w HWInfo oraz…HD Tune Dysk, czasami tu leży problem


Reszty nie dam rady teraz zrobić bo wychodzę z domu.

Sterowniki do grafiki są najnowsze.


Tak się prezentuje log z HWInfo

UPDATE

Poniżej prezentuje logi z HWInfo i HDTune

Ponadto mam jeszcze pytanie o RAM -czy jest możliwość, że winę za reset komputera przy dwóch kościach RAM ponosi nieaktualny bios? Moja wersja to 2.3 a już dostępna wersja 3.2. Czy skoro BIOS wykrywa obie kości, jest możliwe, że trzeba zmienić napięcie?

Temperatury ok, dysk coś w hd tunie niedokonczony

Taka możliwość jest raczej kosmetyczna.
Prędzej ustawiłeś w profilu XMP powyżej 2933, to by raczej powodowało.
Biosu bym nie ruszał, raczej uderzyć do sklepu, później powiedzą: Pan namieszałeś!

Dobrze, w takim razie z ostatnich uniesień pozostaje mi jedynie unieść brwi i odesłać płytę.

Co w takim razie z grami?
Próbowałem już 4 podobne i powinny śmigać jak wściekłe a tu padaka jakaś. Skoro temperatury są ok, to co może być nie tak?

Próbowałem grać w RESIDENT EVIL - OPERATION RACKOON CITY - podczas gry zrobiłem test HWInfo i zużycie procesora wyglądało tak, jakby co chwile 4 rdzenie były maksymalnie użyte. Ale to cały czas się zmieniało.

Skoro wszystkie komponenty są włączone i komputer je wykrywa, to jaka jest możliwość, że jest to wada sprzętu, a nie np Windowsa ?

Na próbę zainstalowałem sobie grę z 2004 i ta działa bez zarzutu, no ale nie po to kupiłem sobie nowy komputer :smiley:

Hej,

Ale czekaj, czekaj! Ze screenów wynika, że masz kartę nVidia GeForce GT 710, która co najwyżej służyć może do wyświetlania pulpitu. Nie wiem więc skąd zdziwienie, że gry słabo chodzą… Gra Resident Evil: Operation Raccoon City wymaga karty graficznej GeForce GTX 560 lub lepszej, a GT 710 to niestety lepsza nie jest.

Pozdrawiam,
Dimatheus

W sumie Dimatheus wyłapał problem, żeby “pograć” musiałbyś mieć minimum 750(TI), najlepiej 570, na 710 jesteś na poziomie …integry w obecnych laptopach.

1 polubienie

Szanowni Panowie,
Wczoraj zadzwonilem do sklepu, gdzie kupilem poprzednio czesci. Od sprzedawcy dowiedzialem sie dokladnie tego samego - ze GT 710 nadaje sie jedynie do ogladania pulpitu. Zdecydowalem sie zatem zamowic karte RX 570 8GB, zamowilem nowa plyte glowna, coby moc nareszcie uzywac obu kosci pamieci RAM oraz obudowe. Czesci beda u mnie za godzine, wiec wieczorem zdam raport i mam nadzieje, temat bedzie mozna ostatecznie zmaknac :slight_smile:

Przepraszam za pisanie bez polskich znakow, obecnie pisze z angielskiej klawiatury…

… aj… 8gb nie trzeba było:)

Mam już wszystko zamontowane, ale komp nie wykrywa karty graficznej :C jest podpięta dobrze bo we Ty lato działają, ale nic to nie daje :frowning:

Podpiąłeś monitor do karty, nie do płyty? Twój model na 100% nie ma slotu na dodatkowe zasilanie? Jak nie to przywróć /zresetuj bios do bazowego, ale nie sądzę by to była jego wina. Ta płyta cos… Bo Obrazu zadnego nie masz?

Okazuje się, że pomimo tego, że komp nie widział karty, wystarczyło zainstalować sterowniki…

Niestety, ale sytuacja z RAM się powtórzyła. Płyta główna jest nowa, oba porty I obie kości działają osobno, ale razem już nie, komputer odpala do pewnego momentu i zatrzymuje się.

Wiemy już, że ani płyta ani kości nie są uszkodzone. Biosa mam aktualnego, sprzed miesiąca. Jakiś pomysł?

Obejrzyj podstawke procka, może jakies pin wygięty…
…ale najpierw zobacz na kościach RAM ich numery, jeżeli nie były pakowane w jednym opakowaniu, to może w ramach jednej serii dwa różne moduły (producenci) na laminat dali i się gryzą?

Szczerze to wypadałoby …iśc do znajomego i popróbować te kości w konfiguracji z jego, jak będą ok, to tylo one wzajemnie się gryzą.

Obie kości były pakowane w jedno pudełko. No nic. Zabiorę je jutro do kogoś kto ogarnia temat żeby sprawdzić. Myślę, że tak czy siak, 8 mi póki co w zupełności wystarczy (oby).

marcin20000
Jestem Ci niewymownie wdzięczny, bo dzięki Tobie kupiłem nowiutki sprzęt, poswieciles masę swojego czasu na pomaganie mi w konfiguracji i krótko mówiąc MISSION COMPLETE.

BARDZO CI ZA WSZYSTKO DZIĘKUJĘ!

1 polubienie