Czy te gry będą dobrze działać na Linuksie?

Mam pytanie - czy gry The Sims 3 lub 4 będą działać wydajnie pod Wine i czy w ogóle będą działać?

 

Na stronie domowej wine masz spis programów które zostały sprawdzone i będą działać. Sims3 pewnie pójdzie ale na Sims4 bym nie liczył.

Tu masz linka tam szukaj :https://appdb.winehq.org/

3 działa i to całkiem przyzwoicie. Co do 4 to nie mam pojęcia.

Zawsze można użyć virtualboxa ? Emulacja Windowsa.

Z wspomaganiem DX pod VirtualBoksem jest kiepsko. Chyba wciąż obsługa jest eksperymentalna. Może simsy 3 wykorzystują OpenGL - nie wiem.

Na VB DX9 przecież działa

Przecież dziala, przecież to normalny komputer tylko ze wirtualny

Nie prawda, nie ma on fizycznego dostęp do karty graficznej. Osobiście nie testowałem, ale na pewno znacznie traci się na wydajności.

W panelu masz konfiguracje tam CPU i RAM itp akcelatory 2D/3D. Zazwyczaj emulowany os dziala sprawniej niż ten fizyczny :wink:

Grafika też jest wirtualizowana na jakiegoś starszego redeona i działa na otwartym sterowniku z tego co dobrze pamiętam

a poza tym masz liczne akceleratory oraz rozszerzanie, reasumując obie gry pójdą na vbox.

Dajcie spokój - granie w duże gry 3D na maszynie wirtualnej? Przecież to jest zbyt mało wydajne rozwiązanie - czasem gry 3D z 1998 (np. Need for Speed III) mają problemy spore z wydajnością pod VM…o ile zadziałają bez problemów.

 

Jeśli ktoś nie wierzy, posadźcie sobie jakąś nową grę na VM i…miłej zabawy :wink:

 

EDIT:

 

A jeśli już kłócić się o wydajność, to z dwojga złego choć to nic nie da - lepiej wziąć do testowania gier jak już VMWare Player niż Oracle VBox (zwyczajnie już na oko VMPlayer jest wydajniejszy, kiedy VBox potrafi mielić i mielić, a VBox popularny jest…bo jest znany i czasem jest w dystrybucyjnych repach…i tyle).

Na vboxie odpaliłem skyrina i asasina 2 i działaly płynnie na minimalnej grafice.

Zazdroszczę sprzętu zatem :wink:

Tak z ciekawości, to jaką konfigurację posiadasz?

Uruchamiałem kiedyś dla testów NFS U2 na VirtualBoxie, to był slideshow - iluśkrotnie wolniej niż na WINE.

Procesor Intel Core i5, 6Gb ramu ddr3, karta graficzna intel hd 4400, dysk 128Gb w technologi ssd, laptop to fujitsu lifebook

 

Proszę, powiedz że żartujesz…

Na procesorze chodzi system hosta co już zmniejsza zasoby procesora a gość ma chodzić sprawniej ludzie to mają pomysły gratuluję wyobraźni.

Ale, tak jest Windows XP na vbox ani Razu się nie zawiesil, a takie same zadania robiłem jak był zainstalowany i się zawieszał. To nie są żarty, to jest Windows, go nie ogarniesz.