Czy te gry będą dobrze działać na Linuksie?

(Muszynska13) #1

Mam pytanie - czy gry The Sims 3 lub 4 będą działać wydajnie pod Wine i czy w ogóle będą działać?

(bart86) #2

Na stronie domowej wine masz spis programów które zostały sprawdzone i będą działać. Sims3 pewnie pójdzie ale na Sims4 bym nie liczył.

(Pompon7) #3

Tu masz linka tam szukaj :https://appdb.winehq.org/

(icywind) #4

3 działa i to całkiem przyzwoicie. Co do 4 to nie mam pojęcia.

(fedora24x) #5

Zawsze można użyć virtualboxa ? Emulacja Windowsa.

(nintyfan) #6

Z wspomaganiem DX pod VirtualBoksem jest kiepsko. Chyba wciąż obsługa jest eksperymentalna. Może simsy 3 wykorzystują OpenGL - nie wiem.

(bart86) #7

Na VB DX9 przecież działa

(fedora24x) #8

Przecież dziala, przecież to normalny komputer tylko ze wirtualny

(dragonn) #9

Nie prawda, nie ma on fizycznego dostęp do karty graficznej. Osobiście nie testowałem, ale na pewno znacznie traci się na wydajności.

(fedora24x) #10

W panelu masz konfiguracje tam CPU i RAM itp akcelatory 2D/3D. Zazwyczaj emulowany os dziala sprawniej niż ten fizyczny :wink:

(bart86) #11

Grafika też jest wirtualizowana na jakiegoś starszego redeona i działa na otwartym sterowniku z tego co dobrze pamiętam

(fedora24x) #12

a poza tym masz liczne akceleratory oraz rozszerzanie, reasumując obie gry pójdą na vbox.

(Jusko) #13

Dajcie spokój - granie w duże gry 3D na maszynie wirtualnej? Przecież to jest zbyt mało wydajne rozwiązanie - czasem gry 3D z 1998 (np. Need for Speed III) mają problemy spore z wydajnością pod VM…o ile zadziałają bez problemów.

Jeśli ktoś nie wierzy, posadźcie sobie jakąś nową grę na VM i…miłej zabawy :wink:

EDIT:

A jeśli już kłócić się o wydajność, to z dwojga złego choć to nic nie da - lepiej wziąć do testowania gier jak już VMWare Player niż Oracle VBox (zwyczajnie już na oko VMPlayer jest wydajniejszy, kiedy VBox potrafi mielić i mielić, a VBox popularny jest…bo jest znany i czasem jest w dystrybucyjnych repach…i tyle).

(fedora24x) #14

Na vboxie odpaliłem skyrina i asasina 2 i działaly płynnie na minimalnej grafice.

(Jusko) #15

Zazdroszczę sprzętu zatem :wink:

Tak z ciekawości, to jaką konfigurację posiadasz?

(ra-v) #16

Uruchamiałem kiedyś dla testów NFS U2 na VirtualBoxie, to był slideshow - iluśkrotnie wolniej niż na WINE.

(fedora24x) #17

Procesor Intel Core i5, 6Gb ramu ddr3, karta graficzna intel hd 4400, dysk 128Gb w technologi ssd, laptop to fujitsu lifebook

(PokerFace) #18

Proszę, powiedz że żartujesz…

(bart86) #19

Na procesorze chodzi system hosta co już zmniejsza zasoby procesora a gość ma chodzić sprawniej ludzie to mają pomysły gratuluję wyobraźni.

(fedora24x) #20

Ale, tak jest Windows XP na vbox ani Razu się nie zawiesil, a takie same zadania robiłem jak był zainstalowany i się zawieszał. To nie są żarty, to jest Windows, go nie ogarniesz.