Czy ten dysk się psuje?

Ma przepracowane tylko 26 godzin a stan dysku jest dobry na 97%.
Czy ten dysk się tak szybko zużywa?

Nie wpadaj w panikę. Te procentowe dane to tylko są szacunki i nie należy ich traktować bardzo miarodajnie a raczej orientacyjnie. Jakby spadło poniżej 90% można byłoby się zacząć stresować.
Mi w laptopie zaraz po wyjęci z pudełka pokazało od razu 96% po dwóch latach pokazuje 95%.

Po założeniu nowego dysku do laptopa od razu wskazywało na 96%?
To manie uspokoiło.

U mnie po wyjęciu laptopa z pudełka. Wyjąłem nowy kupiony laptop, sprawdziłem stan dysków i jeden (systemowy) miał 96% a dziś czyli po dwóch latach od kupna z hakiem ma 95%.
Na moje nie masz się co na razie martwić.

U mnie samsung paroletni ssd wciąż pokazuje 96%, tylko temperaturki więcej, bo 45 stopni, ale to komputerek bezwentylatorowy, więc znaczy, że mało się grzeje.

Z doświadczenia wiem, że te procenty mało znaczą.

U mnie sprawny systemowy Crucial co około 1,5TB zapisu zmniejsza stan o 1% - teraz ma 94%, Samsung mimo zapisu 160TB nadal pokazuje stan 100% (ale czuć że spowolnił), Silicon Power kiedyś zepsuł się po miesiącu mając 100%. Mam jeszcze jeden uszkodzony Crucial, który ma pełno różnych błędów smart i zawiesza system, a mimo to jego stan to 100%.

Ma 107 godzin przebiegu i dobry na 94% a nie tak dawno miał 97% i przebiegu 26 godzin.
Co z tym dyskiem się dzieje?

Może się uspakaja.

Pobierz:

https://www.goodram.com/wp-content/uploads/GOODRAM_OST_Setup-7.zip

Może jest aktualizacja firmware-u do dysku.

Odpal Viktorie, przeskanuj, jak ci przeleci cały bez zwolnień, to ok. SMART czasami brednie podaje. Niema się co przejmować.

Na Viktori tak pokazuje:

Mimo wszystko jak na czas pracy, suma zapisów wydaje się dużo za duża.

Kiedy dokładnie kupiłeś dysk? Zajmujesz się obróbką wideo, zdjęć RAW z aparatu, itp?

Nie, jeśli co to pobieram, kopiuje Linksy, filmy.

Kliknij Test & Repair i skan sobie zrób.

Skan wyszedł tak:

Bardzo ładny skan.

Nie znam się. To znaczy że z tym dyskiem nie dzieje się nic złego?

To znaczy, że dysk ma bardzo dobre odczyty, tak jak nowy dysk, w idealnym stanie, porównaj sobie do skanu @blumberplumber i jego SP.

Tak. Ten dysk się psuje. Jak każdy inny.
Ale jeszcze nie teraz. :sunglasses:

No dzięki za pocieszenie :slightly_smiling_face: