Czy to ma sens? Nowy komputer, wybór

Mam Mac mini LAte 2014 z Core i5 okrojonym na 2 jaja i 1.4Ghz, 4GB Ramu z czego grafa zabiera z CPU maks 1,5GB, SSD 250GB Samsunga Evo 860 SATA.

Błagam nie tropujcie i nie spamujcie mi swoimi prowokacjami i podtekstami różnymi.

Czy warto wymienić na to, czy ma to sens czy lepiej odkładać na nowszego Mac mini?? :slight_smile:

Do tego dodać SSD M.2 250GB i 16GB RAM jeżeli w ogóle.

Apple? Nie warto.

Vendor lock-in.

Zrozumiałeś o co pytam?

Napisałem Ci co uważam o sprzętach Apple. Kup cokolwiek, co nie ma nadgryzionego jabłka na obudowie. Czego nie zrozumiałeś?

To tak jak ja bym napisał o firmie GooDRAM. Nie kupuj bo się nie opłaca bo mi się każda pamięć, SSD psuły.

Ja się pytam czy obecny Mac mini jest sens i warto zamieniać na tego Intel NUC do internetu i muzyki?

Nie pytam dlatego, że Mac mini nawala tylko po prostu, czy skoro Lubie Apple, co widać, lepiej zbierać na Mac mini z core i3 4 rdzeniowym 8 generacji?

Nie pytam co sadzicie o Apple bo wiem, że na tym forum nikt tej firmy nie lubi, a wręcz gardzi nią i to nie tylko ze względu na ceny sprzętu.

Naprawdę poza bejtem na firmę ciężko na tym forum uzyskać konkretną odpowiedź. Nie musicie się upodabniać do redaktorów dobre-dogramy.pl, którzy nie długo będą kopiować newsy ze strony WP jak jeszcze tego nie robią.

Ale w sensie że na nim chcesz stawiać OSX, czy coś innego?

Pytam o sprzęt nie o system. Widzisz gdzieś pytanie tu o system??

Zresztą myśle, że juz mnie tu na tyle poznałeś poza perturbacjami między sobą, że wiesz, że bym na Intel NUC OSX nie stawiał tylko Win 10.

Nie warto kupować żadnego komputera ani urządzenia z logiem Apple.

Przyjąłem, ale skoro obecny i wspomniany w pierwszym poście tematu Mac mini mi narazie działa i do internetu oraz muzyki z Tidal mi starcza to jest sens suma sumaru wydać plus minus 2500 zł na intel nic nowy (liczę razem z ranem i SSD)?

Oczywiście, że jest sens…

… ołtarzyk Apple domaga się świeżej krwi XD

Dobra.

To teraz z innej beczki. Za ile według ciebie maks sprzedam tego Mac mini tak, żeby ktoś go chciał kupić i, żebym bardzo nie żałował, że za bez cen oddałem?? :slight_smile:

Wystaw na alledrogo od złotówki.

Aż taki ryzykant chyba nie jestem. To zawsze ryzyko, że zostanie złotówka, a tego bym chyba do śmierci żałował. Coś to warte musi być.

Ustal sobie cenę minimalną i po kłopocie. Jeżeli nie osiągnie tej ceny aukcja zostaje anulowana.

Skoro wszystko działa bez zarzutów i wystarcza to skąd pomysł zakupu tego komputera?

Działa, ale momentami skacze obraz, a gwarancji juz nie ma.

Poza tym sprzętowe ten Mac mini ma 6 lat wiec to też juz staroć. YouTube na pełnym ekranie w full HD mimo zbuforowania chwilami tnie. Nie jest to cały czas.

Więc już nie wystarcza, wbrew temu co wcześniej napisałeś.

W takim przypadku wymiana sprzętu jest całkowicie uzasadniona.Tylko czy rozsądne jest pakowanie się w gotowe pudełeczko z niewielkimi możliwościami rozbudowy?

Rozważam laptopa. Co sądzicie o tym?

Chce w komputroniku bo mają raty 0%

Możecie coś innego polecić z SSD na Ryzenie w podobnej cenie.

Polecam znaleźć podobny laptop w jakimś mediamarkcie i samemu sprawdzić spasowanie i czy nie trzeszczy. Spasowanie niektórych ideapadów to szczyt tandety.

Nie mówię że ten konkretny jest zły, ale laptop to nie tylko szybkość procesora i ilość pamięci RAM, wygodna klawiatura, dobrze spasowana obudowa i dobrej jakości materiały też mają znaczenie.

1 polubienie