Czy to ma sens? Nowy komputer, wybór

Sens to ma ,ale czy się opłaca. Ja bym się zastanowił nad czymś od AMD np ryzen 5 3400g

W zasadzie z tym laptopem bym nigdzie nie chodził. Zastapił by w pewnym sensie właśnie stacjonarny duży czy mały.

PAtrzyłem taki składak wychodzi 2200-2300 w zależności od sklepu. Więc w tym momencie taki NUC do internetu i muzyki ma sens lub jakiś laptop.

Ile ten Asus ma RAMu bo nie podaje Komputronik?

Zawszę może przyjść do twojej głowy granie na tym czymś. Ja np też wmawiałem sobie że na moim pc będę grał tylko w lola bo mam tam 200fps. Ale w pewnym momęcie doszła do mnie taka desperacja że grałem na tym w wieśka 3 w 40 fps przynajmniej stałych w 1366x768. Więc szukał bym takiego małego pc tylko że na amd

ma 8 gb

Nie gram od 5 lat i nie mam potrzeby, a juz napewno nie w najnowsze tytuły wymagające sprzętu za 3-4 tysiące w stacjonarnym.

Gry mnie przestały kręcić dawno, nie wiem czemu :stuck_out_tongue:

Jeśli potrzebujesz tylko neta i muzyki starczy ci laptop za 1500zł lub używany za 500zł. Ważne żeby miał 8gb ram i 4 rdzenie

Do tego Asusa

Da się bez pomocy serwisu dołożyć np kiedyś drugie 8GB ramu?

Nie będzie mi mało 15,6 cala jak teraz siedzi przy 23,5 cala też full HD?? :slight_smile: Do tej pory widziałem 15,6 w laptopach ale 1336 rozdzielczość?

To rzuć jakieś propozycje :slight_smile:

Wiesz ja wyznaję trochę zasadę, że jak kupić byle co to lepiej wcale :slight_smile: Jeżeli nie potrzebne na gwałt :slight_smile:

Sa takie laptopy bez systemu?? Mam Windowsa 10 na starociu nie używanym w ogóle więc mógłbym trochę oszczędzić, a Win 10 na tym starym kurzącym się PC, który miał problem dawno temu z mobo jest oryginalny.

To dobra zasada i się jej trzymaj tylko stwierdziłem że 10 gen nie jest ci do szczęścia potrzebna. Może przesadziłem z 500zł

W tym NUCu core i5 10 generacji, a 8 generacji to różnica stówy więc jak inwestować to inwestować :slight_smile:

Ten jest bez systemu, ale może te 200 zł do wersji z windowsem warto dołożyć i mieć wywalone?

Tylko 14 cali ma chyba ten bez systemu, Duża różnica 14 a 15,6 cali przy faul HD??

Tamten z OS-em ma klawiaturę numeryczną. Lubiłem to kiedyś :slight_smile:

Bierz tego z ryżen 5 3500u zapomniałem że sklepy i intel r*chają ludzi na kasę i nie ma różnicy czy kupisz 8 czy 10 i tak walisz tyle samo kasy

Wiem, że na Intelu płaci nie z głupotę :slight_smile:

To mówisz iść w tego?

No i kicha.

Na NUC-a dają raty 0% a na laptopa nie.

A nie lepiej kupić za gotówkę za parę miechów bo wtedy mogą być lepsze od zespoły w niższych cenach. Podejrzewam że ten twój mac mini działa dobrze tylko ty wymyślasz.Raty=kredyt

Ale mamy o czym pisać :stuck_out_tongue:

Tak serio to co ci się w tych Intel NUC nie podoba? Nie mówię o tym z Prockiem 10 generacji, w sumie to tylko dlatego się przyssałem do tego bo core i5 8 generacji maja 2 rdzeniowe, a różnica stówę do tego?

Co do rat to jak jest 0% to po co wydać cała kasę od razu?? :slight_smile: To wcale nie jest głupie przy 0% ratach :slight_smile:

Ja nie cierpię intela za blokowanie podkręcania swoich procesorów i zmienianie co chwile procesorów

Ale NUC to jak smartfon, nie wymieniasz procesora tylko jak nie zużyje hehe do kosza :stuck_out_tongue:

Jak Mac mini tyle, że możesz ram i dysk wymienić. No i nie kosztuje jak nowy Mac mini z 2020 roku z dyskiem 128GB prawie 6 tys.

To paradoks zobacz.

NUC z Core i5 10 generacji

NUC z core i5 7 generacji 2 stówy droższy:

Tego nie rozumiem :stuck_out_tongue: