Czy to ma sens? Nowy komputer, wybór

Pokażesz gdzie tak napisałem?

Jak można porównać procesor o nieustalonym modelu i nieustalonym TDP do czegokolwiek innego? Sądzę, ze powinieneś zaadresować pyskówkę do świętego Jobsa, zeby Ci podał dokładną specyfikację techniczną. :wink:

Niczym w zasadzie. Oba to konstrukcje zamkniete i tyle.

… Byłem pewien, ze film komunijny lub zdjęcia z wakacji ważą tyle samo, ale OK> MAc OS jest lepszy i filmy 4K o wadze 10 GB mieści w 5 MB. :slight_smile:

To nie ty, SORRY.

Aż żal dyskutować z kimś kto pisze takie pierdoły, które nie mają nic do rzeczy do rozmiaru dysku i tyle ile ktoś zajmuje na nim danych.

Nie mierz wszystkich swoją miara, to, że ty trzymasz wszystko na dyskach w komputerze, a nie zewnętrznych to nie oznacza, że cały świat tak robi. Mam SSD Samsunga zewnętrzny na USB-C i tam mam 1TB i trzymam w nim filmy, zdjęcia, pesele bo raczej go nie będę sprzedawał bo po to go kupiłem. Dysk w komputerze najczęściej jak nie sprzedaje zmieniając na nowszy sprzedaje nie z całym komputerem i zawsze jest ryzyko, ze mimo formatu może te dane odzyskać ktoś kto potrafi.

Z tego co Apple twierdziło w Mac mini 2018 i 2020 wsadzili procesory core i3, i5, i7 te same co w PC, a nie laptopowe, więc plus dla nich i jeżeli za 2500-2700 mam złożyć NUC z 4 rdzeniowym core i5 laptopowy, a za 4 stówy więcej mam Mac mini mimo dysku 120 czy jak twierdzi Apple 128GB na sam system i programy to ma to sens, od trzymania osobistych danych powinien być dysk zewnętrzny najlepiej SSD bo je trudniej popsuć niż dyski talerzowe.

Ale jeśli to tak jak twierdzisz tylko napisane, a wsadzone co innego w Mac mini bo ciężko udowodnić to jeszcze raz napiszę, czekam tu na zdecydowany dowód w postaci testu całego NUCa, a nie samego CPU i jego wydajności, który udowodni, że procesor jest obcięty w kwestii TDP i słabo chłodzony bo narazie to tylko i wyłącznie twoje wróżenie i namiętna próba zniechęcenia mnie do Apple, na co tez nie masz dowodu sprzętowego tylko twierdzenie twoje, że to mniej wydajne niż każdy inny komputer.

Pamiętaj o tym, że test na systemie Windows 10, a na macOS sprzętu to dwie różne bajki bo dwa różne systemy, które różnie zarządzają sprzętem.

Jak mantra za każdym razem powtarzasz jedno i to samo. To nie kościół, żebyś mnie musiał przekonać, że lepiej dać na tace niż kupić NUC-a.

W najtańszym maku mini siedzi i3-8100 - poziom Ryzena 3 1200.

Nie obrabiam zdjęć i wideo, nigdy się tym nie zajmowałem. Przegladam internet i słucham TIDAL głównie, jakiś YouTube na monitorze full hd. Do filmów mam TV 55 cali za plecami.

Dobra daje wam 2500

Chce do internetu, muzyki z TIDAL i youtuba komputer jak najmniejszy i najcichszy.

Proszę bardzo czekam na specyfikacje waszym zdaniem najlepsza do tego co chce, oczywiści w miarę możliwości najwiecej RAMu i napewno SSD nie więcej niż 500GB bo wątpię, że wykorzystam do następnej zmiany komputera. Ma starczyć minimum na 3 lata. Chce postawić na szafce, a nie na podłodze czy pod nogami, pod stołem. Oczywiście jak da się za mniej to fajnie, ale maks 2500.
Sklepy Komputronik, X-Kom VICO Lublin jakie wchodzą w grę.

Bo dyskusja NUC kontra Mac mini nie ma zwami żadnego sensu.

Masz propozycję w jednym z nich poprzednich postów.

Czytam po kolei posty i nie widzę w żadnym konfiguracji komputera pod to konkretnie co chce.

OK

Moderacja zamknijcie ten wątek bo zaraz szlak mnie trafi. Szkoda pisać bo tylko co chwile sam sobie znajdź, sam sobie zrób. Forum tez zamknijcie bo tu same trole i zero pożytku z nich.

Ja również nie zamierzam się więcej produkować, skoro nie czytasz co się do Ciebie pisze.

Vice Versa.

Ja czytam, wy nie, jedno i to samo w każdym wątku, a w żadnym wątku dowodu na swoje teorie.

Tylko obrażanie co ja chce i wymyślam jak wy napisaliście. Co napisaliście? Swoje teorie i to co myślicie, a ja chciałem dowód w postaci testu tego NUC-a lub z procesorem * generacji bo tych najnowszych może nie być testu. Wam nie nie chce poszukać, przeanalizować tylko na podstawie specyfikacji uważacie to co uważacie i na tej podstawie mam podjąć decyzje co kupić.

To tak jak pójść do X-Kom i się zapytać sprzedającego. On bezmyślnie poleci to co nie najlepiej w danej cenie sprzedaje i będzie namawiał bo ma procent z tego. Wy nie macie procentu, a robicie to samo. dodatku śmierdzi od was bejtem na Apple i NUC.

Kocham Bany z dobre-dogramy.pl Nie z dobryhejt.pl i dobretrole.pl

W lombardzie płaci się zwyczajowo 1/3 ceny używanego sprzętu 1/2 ceny jak cos można szybko sprzedać . Sprzęt apple długo poleży w lombardzie na półce.

A dlaczego jesteś taki zdecydowany na NUCa a nie na przykład na laptopa?
Ja bym wybrał laptopa a to dlatego, że w bonusie po podłączeniu monitora zewnętrznego masz dodatkowy ekran. Fajna sprawa. Na dużym monitorze możesz w tym samym czasie ogladać YT a na laptopowym na przykład czytać wpisy tutaj na tym przez ciebie znienawidzonym forum.
Będąc na twoim miejscu i znając twoje wymagania szukałbym laptopa właśnie o mniej wiecej takiej konfiguracji:

  • Ryzen 5 (seria 3000, może być “U” lub odpowiednik intelowski ale wybrał bym AMD ze zintegrowaną Vega 8 która zjada wszystkie zintegrowane układy od Intela)
  • 8 GB RAM
  • 256 SSD na m.2 (serio nie słuchaj tych którzy doradzają ci tradycyjnego SSDeka. Różnica jest ogromna między nimi)

W tej konfiguracji masz wiele możliwości wyboru laptopa od różnych producentów. Jest naprawdę w czym wybierać. I jak pisałem wcześniej ogromną zaletą jest podłączenie zewnętrznego monitora dzieki czemu masz od razu dwa ekrany. Więc w takim wypadku warto też kupić laptopa 17 calowego by jak najbardziej wykorzystać potencjał dodatkowego ekranu wbudowanego w laptopa. A powyższą konfiguracje lub jej wariacje znajdziesz na pewno w budżecie który sobie założyłeś.

Kupuje tego. Dzięki już za fatygę :slight_smile:

Moim zdaniem bardzo dobry wybór. Konfiguracja spełni twoje wymagania z nadwyżką

Takie pytanko. Jak kupie tego laptopa i będę chciał z pendrive-a machnąć czystą instalację najnowszej wersji Win 10 to klucz wpisywać czy pominąć i on sam z UEFi sobie to odczyta?

Nie będę narazie usuwał Recovery partycji to porostu wybrać partycje, na której jest aktualnie win 10 ? Potem razie zmuszenia oddania do serwisu Asusa przywróć Recovery czy Asus w tej sprawie nie robi problemów?

Jak jest z RAMem bo ciężko doczytać w specyfikacji na stronach sklepu, ma drugi slot jak bym chciał drugie 8GB kiedyś czy ma jeden i musiał bym kupić 16GB w jednej kości?

SSD można kiedyś wymienić czy nie?

Jeżeli w 99% będzie stał w domu to bawić się w ubezpieczenie i jakąś podstawkę chłodząca czy narazie podstawkę odpóscic?

P.S. Czemu jak klikam wystaw to przerzuca do wystawiania na Allegro Lokalnie gdzie zaznaczam, że ma być tu i na zwykłym Allegro?? Bo od jakiegoś czasu tego nie rozumiem ? :stuck_out_tongue:

Jak sprzedam Mac mini to gdybym narazie prowizji od sprzedaży nie oddał Allegro to zablokują sprzedaż, a kupować będę mógł? :slight_smile:

Czym nie różni ten od tego wyżej z RTV Euro AGD?

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-asus-f509da-ej075t-fhd-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-int-win10h-szary#

Specyfikacje techniczną masz w stronach, a specyfikacje konstrukcyjna znajdziesz w dokumentacji technicznej po podanym grzecznie przez producenta numerze, tj. M509DA-EJ034T & f509da-ej075t.
Obstawiam, że jest to jakaś trzeciorzędna pierdoła w stylu producenta RAM.

To nie wycieczki osobiste, to stwierdzenie faktu.

Jak pisałem, w tym przedziale cenowym, osobiście brałbym Mac mini. Szkoda kasy na sprzęt z Windows 10.

Tylko, że w tym przedziale w mac mini dostanie sprzęt starej generacji: stary procesor, pamięci ddr3 i wolny dysk.
Kupując laptopa ma względnie nową generację w budżetowym wydaniu. Pakowanie się w maca to znowu wchodzenie na minę.