Czy warto instalować antyvirusa na następującym sprzęcie?

(Jacu2008) #1

128 MB RAM

1 Ghz Duron

80 GB Barracuda.

(Cosik Ktosik) #2

Zawsze warto. No chyba, że nie jest podpięty do sieci, nie przenosisz na niego żadnych plików (jednym słowem, odcięty od świata).

(me@djohnsc) #3

Bezpieczeństwo najważniejsze, nawet jak komp będzie mulić

(Pawel Ciacho) #4

moim zdaniem nie warto. na takim sprzęcie to będzie masakra. ja sam mam 256 mb ram (i resztę lepsze:D) i nie daje rady z niego korzystać. moja kumpela miała identyczny sprzęt (xp na nim - uparła się) jeszcze gorzej niż mój dziargał (+antywirus). tak więc z całą pewnością nie masz co instalować. nie będziesz miał z niego pożytku. szybko odinstalujesz jak zobaczysz jak chodzi. pozdrawiam xD

W dniu 18.07.2008 , o godzinie 23:15 został dopisany post przez PawelekCIACHO

a poza tym jakiego antywira znajdziesz na taki sprzęt??

(me@djohnsc) #5

hehe, zawsze można zainstalować liuxa (jest wersja dla starszych komputerów).

Ale jeżeli to nie wchodzi w grę, to innego wyjścia nie widzę...

(Jacu2008) #6

chodzi głównie o to, że grając np jakąś grę na kompie muszę wyłączyć antyvira w systemie. Jeśli chodzi o siedzenie w necie to nie ma problemu. Czyli tak czy inaczej sądząc po waszych opiniach, pozostaje mi jak się spodziewałem FF.2.0 i systemowa zapora.

(Kolmar) #7

Na takim sprzęcie będzie ciężko, ale zainstaluj coś lekkiego na próbę i sam zobacz. Co do samego bezpieczeństwa to lepiej mieć antywira. Nigdy nie wiadomo co może się przyplątać do kompa.

(Pawel Ciacho) #8

przeskanuj po prostu od czasu do czasu kompa jakimś skanerem online. powinno być galancie:)

(Squader Dom) #9

Spróbuj Nod32 lub Avire. Nie obciążają bardzo systemu, a do tego są w miarę skuteczne.

(Cosik Ktosik) #10

Nod może być trochę za ciężki, ale z avirą powinno dawać radę. Jeszcze AVG w miarę dobrze chodził na starszych maszynach.

(Kolmar) #11

AVG odradzam, strasznie się wlecze na moim starym kompie ze 192 MB RAM, szok.

(Alden Jone) #12

Poszukaj starszych wersji antywirusów i po kłopocie :slight_smile:

(JesperKyd) #13

Dr.Web będzie w sam raz.

(Feelek3) #14

Jak Ci zależy na bezpieczeństwie i na szybkości działania komputera to możesz zainstalować jakieś distro Linux z XFCE

(Marcinb677) #15

Jak najbardziej na taki komputer polecam AntiVir 8 a co do firewalla to myślę że systemowa zapora starczy...

(fiesta) #16

Powiedział co wiedział =D>

Galancie musztarda po obiedzie, szczególnie przy obecnych wirusach.

Jak sie nie potrafi zrobić optymalizacji systemu i powyłaczać zbedne wodotryski w XP to sie wypisuje takie brednie.

:o

Zoptymalizować system zainstalować NODa i zapomnieć o tym że on istnieje bo nie będzie odczuwalny dla systemu.

Taaaa po kłopocie szczególnie jak nie bedą się aktualizować bo w większości nie mają już wsparcia.

(Jmpkrajewscy) #17

warto,jak masz podłoczony sprzet do internetu.w googlach wpisz avast!i sciągnii sobie .masz go zadarmo

(patrx95) #18

no jasne instalujesz avasta z otwartą bramą na wirusy

ja na twoim miejscu to bym skanował on-line np.: Kasperskim albo Nodem

(matusia :)) #19

Nie warto. Wystarczy sama zapora windows. Ja nawet na 512 MB RAM, 1,8 GHz Sempron nie instaluje antyvira bo mi pamięci szkoda:)

Pozdrawiam

(Binio21a) #20

Avira - jeden z najlżejszych i jednocześnie najskuteczniejszych antyvirusów jednocześnie - polecam

:hahaha:

Wirusy bardziej zamulą Ci kompa niż najcięższy antyvirus, a przy samej zaporze windows masz to jak w banku