Czy warto instalować antyvirusa na następującym sprzęcie?

128 MB RAM

1 Ghz Duron

80 GB Barracuda.

Zawsze warto. No chyba, że nie jest podpięty do sieci, nie przenosisz na niego żadnych plików (jednym słowem, odcięty od świata).

Bezpieczeństwo najważniejsze, nawet jak komp będzie mulić

moim zdaniem nie warto. na takim sprzęcie to będzie masakra. ja sam mam 256 mb ram (i resztę lepsze:D) i nie daje rady z niego korzystać. moja kumpela miała identyczny sprzęt (xp na nim - uparła się) jeszcze gorzej niż mój dziargał (+antywirus). tak więc z całą pewnością nie masz co instalować. nie będziesz miał z niego pożytku. szybko odinstalujesz jak zobaczysz jak chodzi. pozdrawiam xD

W dniu 18.07.2008 , o godzinie 23:15 został dopisany post przez PawelekCIACHO

a poza tym jakiego antywira znajdziesz na taki sprzęt??

hehe, zawsze można zainstalować liuxa (jest wersja dla starszych komputerów).

Ale jeżeli to nie wchodzi w grę, to innego wyjścia nie widzę…

chodzi głównie o to, że grając np jakąś grę na kompie muszę wyłączyć antyvira w systemie. Jeśli chodzi o siedzenie w necie to nie ma problemu. Czyli tak czy inaczej sądząc po waszych opiniach, pozostaje mi jak się spodziewałem FF.2.0 i systemowa zapora.

Na takim sprzęcie będzie ciężko, ale zainstaluj coś lekkiego na próbę i sam zobacz. Co do samego bezpieczeństwa to lepiej mieć antywira. Nigdy nie wiadomo co może się przyplątać do kompa.

przeskanuj po prostu od czasu do czasu kompa jakimś skanerem online. powinno być galancie:)

Spróbuj Nod32 lub Avire. Nie obciążają bardzo systemu, a do tego są w miarę skuteczne.

Nod może być trochę za ciężki, ale z avirą powinno dawać radę. Jeszcze AVG w miarę dobrze chodził na starszych maszynach.

AVG odradzam, strasznie się wlecze na moim starym kompie ze 192 MB RAM, szok.

Poszukaj starszych wersji antywirusów i po kłopocie :slight_smile:

Dr.Web będzie w sam raz.

Jak Ci zależy na bezpieczeństwie i na szybkości działania komputera to możesz zainstalować jakieś distro Linux z XFCE

Jak najbardziej na taki komputer polecam AntiVir 8 a co do firewalla to myślę że systemowa zapora starczy…

Powiedział co wiedział =D>

Galancie musztarda po obiedzie, szczególnie przy obecnych wirusach.

Jak sie nie potrafi zrobić optymalizacji systemu i powyłaczać zbedne wodotryski w XP to sie wypisuje takie brednie.

:o

Zoptymalizować system zainstalować NODa i zapomnieć o tym że on istnieje bo nie będzie odczuwalny dla systemu.

Taaaa po kłopocie szczególnie jak nie bedą się aktualizować bo w większości nie mają już wsparcia.

warto,jak masz podłoczony sprzet do internetu.w googlach wpisz avast!i sciągnii sobie .masz go zadarmo

no jasne instalujesz avasta z otwartą bramą na wirusy

ja na twoim miejscu to bym skanował on-line np.: Kasperskim albo Nodem

Nie warto. Wystarczy sama zapora windows. Ja nawet na 512 MB RAM, 1,8 GHz Sempron nie instaluje antyvira bo mi pamięci szkoda:)

Pozdrawiam

Avira - jeden z najlżejszych i jednocześnie najskuteczniejszych antyvirusów jednocześnie - polecam

:hahaha:

Wirusy bardziej zamulą Ci kompa niż najcięższy antyvirus, a przy samej zaporze windows masz to jak w banku