Czy warto instalować antyvirusa na następującym sprzęcie?

ja bym tu się kłuciła… wystarczy co miesiąc zeskanować jakimś antyvirem online… działam tak od roku i nic nie jest mojemu systemowi;)

Trzeba uważać co sie ściąga i gdzie sie wchodzi;)

A jeśli już jakiś antyvir to najlepiej AVG;)

A co myślicie żeby zainstalować Avira ? Nie obciąża komputera tak bardzo.

Avira - najlepszy wybór; duża wykrywalność wirusów i wcale jej nie odczujesz, nawet na słabym sprzęcie :slight_smile:

Ja bym nie instalował antywirusa na takim sprzęcie ale jeśli już to Avire albo Dr. Web.

Instaluj Avire…i tyle :slight_smile: Antyvirus to najpotrzebniejszy program na dysku, więc nie rozumiem osób, którzy mówią, że nie jest potrzebny.

Dr. Web jest bardzo dobry.

A nie myślałeś nad Linuksem?

Tak czy inaczej są dwa wyjścia, zainstalować windowsa i wraz z nim antywirusa, który niewątpliwie zmnieszy wydajność systemu lub też przejść na linuksa z lekkim środowiskiem, wtedy to dyskomfort pracy będzie zminimalizowany, a ryzyko zakażenia zdecydowanie mniejsze niż w przypadku systemu ze stajni MS. Opcja z nie instalowaniem programu antywirusowego z oczywistych powodów nie wchodzi w rachubę.

Najnowszy NOD32 zużywa mało zasobów, osobiście polecam.

Są trzy opcje:

  1. Instalacja Linuxa z jakimś lekkim środowiskiem graficznym, Ubuntu po xfce (czyli xubuntu) powinno śmigać niezawodnie. Opcję tę polecam jako zwolennik Lina, przyznaję jednak, że dla początkujących jest nieco czasochłonna.

  2. Instalacja oprogramowania zabezpieczającego komputer. Po pierwsze antywirus: polecam darmową Avirę, u mnie działa ona na starym gruchocie 633MHz/64MB ramu (przyznaję, że nie gram w gry i czasami troszeczkę muli, ale jest warta tych nieznacznych strat czasowych). Jeśli Avira będzie Ci bardzo przeszkadzać, wypróbuj Clamwin, jest leciutki i nie ma osłony rezydentalnej, zawsze jednak lepszy taki niż żaden. A! i Avira niestety średnio wspłpracuje z Windowsem 98 SE, za to na mini xp jest znakomita. Po drugie: Firewall. Gorąco polecam leciutki i niezawodny Sygate, odradzam przestarzałego Outposta i firewalla systemowego. Po trzecie (nieobowiązkowo): anti-spyware, AVG nieźle sobie radzi.

  3. Szybka śmierć Twojego kompa. Jeśli jest dla ciebie mało warty…

pozdrawiam,

mj

NOD32 + M$

lub

brak + Xubuntu/Damn Small Linux

Jest taki program antyspyware który łączy się z clamwin i jest też osłona rezydentna. niestety nie pamiętam nazwy tego programu. trzeba poszukać na stronie search engines.

możesz zainstalować antywirusa ,ale wyłączyć skanowani w trybie rzeczywistym . Dalej zaplanować sobie w harmonogramie zadań skanowanie o określonej porze i już po kłopcie

Zainstaluj sobie AV ale żeby nie monitorował w tle, np. darmowy Bitdefender. A dopiero jak ściągniesz coś to przeskanuj to.

Nie używaj IE(bardzo łatwo przez pomyłkę możesz zainstalować jakiś badziew), lepiej Operę9.51 (w ustawieniach Opery ustaw sobie RAM na jakąś wartość a nia na “Automatyczną”) lub FF. Firewall lepiej żeby był, np. Sygate Firewall Personal Pro

Następny co się urwał z choinki.

Bedzie po kłopocie jak komputer będzie zainfekowany a antyvir nie bedzie w stanie usunąć nawet jak znajdzie wirka :P.

jak sobie nie poradzi podczas skanowania, to podczas ochrony rzeczywistej raczej tez sobie nie poradzi :stuck_out_tongue:

BTW- jak nic nie instaluje i nie łączy sie z netem to skanowanie na zadanie wystarczające :wink: niekiedy spędzam wiele godzin na kompie z wyłączonym “połączeniem” to swobodnie moge wyłączyć ochrone rzeczywista jednak jako ze mam “leciutkiego” NOD-a nie robie tego :wink:

Gadasz głupoty, monitor rezydentny ma za zadanie wykryć zagrożenie na podstawie analizy kodu wirusa i nie wpuścić go do systemu i robi to na podstawie bazy wirusów bądź heurystyki. Kiedy wirus dostanie się do komputera i zacznie swoje destrukcyjne dla systemu działanie i się w nim zagnieździ AV może już sobie nie poradzić z jego usunięciem.

jak zawsze wg. ciebie :stuck_out_tongue:

jak to by bylo takie “ładne” jaj opisujesz to dział

:arrow: viewforum.php?f=16

nie byl by potrzebny :smiley:

sam wiesz ze to co piszesz to teoria :wink: a w praktyce jest ojjjj całkiem inaczej …

A jak wszyscy by stosowali się do porad tych co zalecają zamiast rezydentnego AV, scanery on line, bądź wyłączenie ochrony rzeczywistej to dział by miał 3 razy większą ilość postów :p.

Czy ja napisałem gdziekolwiek że rezydenty w AV mają 100 % skuteczność ??

A ty jak zawsze nie przeczytasz ze zrozumieniem tego co jest napisane i zabierasz autorytatywne zdanie w dyskusji :stuck_out_tongue: