Czy warto instalować Win 10?

Coś w ten deseń:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/chlodzenie-procesora-socket-intel-775-cooler

Szukaj z miedzianą podstawą. Zwróć uwagę, żeby chłodzenie było wysokie - czyli odpada takie badziewie:

Polecam ci zainstalować rozszerzenie do youtube h264ify wtedy mało youtube wykorzystuje cpu https://chrome.google.com/webstore/detail/h264ify/aleakchihdccplidncghkekgioiakgal

Co masz na myśli?
Mam lapka na celeronie N3700 i z 4GB ramu, nie zamula a żadnej optymalizacji nie robiłem.

Nie ma takiego procesora. To Pentium a nie Celeron.

W pewnym momencie celeron awansował na pentiuma bo celeron źle się kojarzył.
Część z pentiumów do dziś jest rozpoznawana przez programy diagnostyczne jako celeron.

Okey a jakie programy jakie triki moge zrobic zeby zoptymalizowac kompa na win 10? Aktualnie czekam jak przyjdzie proc ram itp

Tekie triki praktycznie nie istnieją.
Dodasz programy optymalizujace? Będą siedziały w zasobach.
Zaczniesz kroić fukcje systemowe, bo telemetria i zasoby? System może być niestabilny.

Rady w sumie są dwie:

  1. Pamietaj, że to dziadek i nie szarżuj.
  2. NIE instaluj Chromea, wyszukiwarka Googla działa tez np. na Edge, który jest nieco lżejszy. :wink:

Bez przesady z tym chromem, na Q6600 nie ma takich problemów z wydajnością.

bez programów najlepiej. na tym filmie jest pokazana optymalizacja, a i to że pisze że pod gry to tylko ma ci przyspieszyć włączanie kompa,przeglądarki wszystkiego.
(wyłączaj tego czego nie chcesz mieć a jak coś chcesz mieć włączone to zostaw włączone)

edge jest słaby

Sidkwa , wyjaśnisz czemu minus za “edge jest słaby”?
Ja wyjaśnię dlaczego jest słaby, chciałem napisać że blokowanie reklam nie działa ale przed chwilą sprawdziłem i jest Adquard, działa.
Synchronizacja z Chrome - działa ale żeby zaczęło synchronizować trzeba się nagrzebać.
Co bym nie zrobił na dole przeglądarki widzę napis “mój kanał” oraz “koronawirus” - całą resztę śmieci usunąłem, tego nie bo straciłem cierpliwość.
I po każdym odpaleniu pasek “ustaw jako domyślną”…

Edge ssie, żadna przeglądarka nie wylewała na mnie takiej ilości syfu i żadnej konfiguracja nie była tak nieprzystępna.

Bo jest dobry.
Wystarczy?

Nie, nie jest dobry.
Wystarczy?
Wyjaśnij w czym jest dobry bo bardzo chciałem znaleźć pozytywy ale po dziesięciu minutach szczerze go nienawidzę.
Może w tym?

Panowie no smiga az milo. Zero ścianek takze petarda dzieki jestes coool !!!

Dziekuje za rade i pomoc. Natomiast mam pytanie ? Jaki proc i jaka grafe maxymalnie moge tu wcisnac? Czy lepiej to sprzedac i dolozyc jaka wartosc tego ? Dodam ze jestem niedzielnym graczem czasem cos odpale typu gta 5 cs go dirt 4.
Parametry:
Dysk SSD 256 GB
Dysk SATA 1 TB
RAM 8GB DDR 3
Płyta Główna ASRock N68C-GS FX
System Win 10 64
Procesor AMD PHENOM II x4 840 CPU 3.2 GHZ
Grafika ASUS Radeon RX 560 AREZ EVO OC 2GB GDDR5 (2.5 roku gwarancjii)
Zasilacz 650 wat dobrej firmy
KOMP z 2013 Roku

Twoje zdanie i porady akurat interesują mnie tutaj najmniej. No może jeszcze Cezara… (ale po chwili namysłu) on jednak jest od ciebie o oczko wyżej.


Mam taki cooler a procesor fx 8300 wyczailem za 200 pln ? Da rade warto ? Czy cos mocniejszego tu wsadze? Pamietajmy pkyta glowna am3 i tdp 95 wat wiec to chuba najwyzszy model?

Jak cos linkujcie procesory i radiatory do tego :wink:


Czy taki spartan do fx 8300 Chłodzenie CPU SILENTIUM PC Spartan 4 ? Hmmm lepsze chlodzenie zeby sykrecic go na 4.2 ? Czy plyta glowna tego nie wytrzyma?

Sprzedaj płytę, procek i RAM, dołóż trochę i kup Ryzena 3 3100 z płytą Gigabyte DS3H B450 i 8 GB RAM (2x4GB).