Czy warto instalować windos 7 na netbooku?

Wybacz ale myślę że lepiej będzie zainwestować w nowy sprzęt.I zapomnij o np.Ultimate.Pozdrawiam

Nie warto. Atom jest zbyt słaby do tego grafika bez jakiegokolwiek wsparcie dla flasha czy h/x264.

Lepiej pozostać na xp.

Dla testów możesz zainstalować Windows 7 na wirtualnym dysku VHD:

http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja- … 11419.html

http://webhosting.pl/Jak.uruchomic.syst … .pliku.VHD

Mówisz o wersji Ultimate albo Home Premium. Duża rozbieżność? Czy wiesz jaka jest różnica między nimi? Porównanie: http://www.dobreprogramy.pl/Edycje-syst … 11428.html Generalnie jeżeli nie zależy Ci na trybie Windows XP http://www.dobreprogramy.pl/Tryb-Window … 17612.html, instalacji systemu właśnie w pliku VHD, nie potrzebujesz nagle zmienić języka systemu z polskiego na kilkadziesiąt innych języków http://www.kodyaz.com/images/windows-7/ … pdates.png poprzez Windows Update: pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515 nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364, jeżeli nie szyfrujesz dysku BitLockerem (polecam alternatywny bezpłatny TrueCrypt: slady-nielegalnym-oprogramowaniu-t477251-15.html#p3011262), ani nie jesteś użytkownikiem firmowym (podłączenie do domeny, DirectAccess, BranchCache), to śmiało możesz wybrać Home Premium.

Ja na Twoim miejscu chyba wykonałbym optymalizację XP: viewtopic.php?f=7&t=76580, viewtopic.php?f=7&t=78171, http://www.searchengines.pl/Optymalizac … t5989.html Na takim sprzęcie jaki masz http://www.ceneo.pl/2235652s wszystko powinno działać naprawdę dobrze. O ile mówimy o systemie bez dodatków producenta laptopa, czyli różnego rodzaju programach służących do łączenia z sieciami Wi-Fi, obsługi touchpada, toolbarach itp. Polecam felieton “Czemu Vista chodzi wolno?”: http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html Dlatego ja, gdy kupuję laptopa to kombinuję płytę z systemem (czystym, takim jak w sklepie) i instaluję system na nowo z użyciem klucza, który znajduje się na naklejce pod spodem laptopa. Szczegóły usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html ale w przypadku Windows XP może być różnie jeżeli chodzi o zgodność klucza z konkretną płytą instalacyjną: jak-zainstalowac-profesional-nie-posiadajac-plyty-t476921-15.html

Polecam też wykonywać kopie zapasowe. Stary żart mówi, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i na tych, którzy dopiero będą je robić. :wink: Do wyboru metoda windowsowa Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP albo narzędzia firm trzecich, np. Paragon: Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków. Tak to działa; program robi obraz dysku albo partycji, a kiedy np. system padnie, to można odtworzyć ów obraz i wszystko jest w takim stanie, w jakim było w momencie tworzenia obrazu dysku lub partycji. Program, który opisuję w podanym poradniku jest bezpłatny.

Daj znać jaką podjąłeś decyzję.

Jeden program chyba tak bardzo Ci nie zamuli. Najwyżej go odinstalujesz, jeżeli będą problemy. Zobacz ile teraz zajmuje zasobów, wciśnij ctrl + shift + esc, otworzy się Menedżer zadań, przejdź na kartę Procesy. Zaopatrz się w sterowniki (poszukaj albo w internecie albo na dysku netbooka - może są tam) i w instalkę tego programu, który Cię interesuje oraz spisz klucz produktu spod naklejki albo zaklej naklejkę bo po pewnym czasie użytkowania netbooka będzie ona niemożliwa do odczytania i do dzieła. Kopie warto robić, bo gdyby padł Ci system, to gdy masz kopię, to powinieneś postawić go na nogi z kopii w krótkim czasie. Co Ci szkodzi mieć na wszelki wypadek kopię systemu na dysku? Jeżeli nie będziesz robić kopii, to w przypadku gdy system padnie, to pozostaje co najwyżej instalacja nakładkowa Windows XP: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html i przykład działania z forum: cureit-winxp-nie-startuje-zastosowaniu-t490422.html. Powodzenia!

W internecie mogą być nowsze, jeżeli masz ochotę to poszukaj, jeżeli nie masz ochoty to skorzystaj ze starych a potem co najwyżej zaktualizuj (nawet Menedżer urządzeń oferuje taką opcję: start >>> uruchom >>> devmgmt.msc >>> rozwiń na przykład gałąź Karty sieciowe i prawy przycisk myszy na kartę sieciową >>> opcja Aktualizuj i powinna istnieć możliwość - opcja - znalezienia sterowników w internecie, przynajmniej w przypadku Windows 7 tak jest).

Zobacz też: jak-instalowac-sterowniki-ponowne-uruchumienie-t489903.html

Ja mam 7 na netbooku jednym ze starszych i działa bardzo płynnie na pewno lepiej od XP który był fabrycznie zainstalowany. Miałem też masę różnych Linuksów, najpłynniej działało Lubuntu, które także polecam. Mój netbook to Acer Aspire One D150. W systemie nic specjalnego nie robiłem a działa naprawdę szybko. Zależy co zamierzasz robić na komputerze. Do podstawowych zadań będzie działać dobrze. Nieprawdą jest według mnie, że XP jest szybszy, na pewno bardziej się psuje, 7 jest bardzo stabilnym i wbrew pozorom szybkim systemem. Nie porównujcie ilości zużytego ramu a rzeczywistą szybkość systemu, tu 7 jest o niebo lepsza.