Czy warto instalować Windows 10 na tym komputerze?

(krystianspoko) #1

Witam. Czy opłaca się zainstalować windows 10 na moim komputerze? Czy może być jakaś poprawa wydajności? Obecnie korzystam z Windows 7 64 Bit. Mój komputer: Płyta główna: Asus P5GC-MX/GBL Procesor: Intel Dual Core E5200 2.50 GHz 2 rdzenie Ram: 4 Gb DDR2 Karta Graficzna: Ati Radeon HD 5770 1 Gb DDR5. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

(BloodyEyes) #2

Przejrzyj wszystkie wątki dotyczące awaryjności systemu Microsoft Windows 10 i zadaj sobie pytanie: czy w chwili obecnej warto ten system zainstalować na jakimkolwiek komputerze? :slight_smile:

Uważam, że nie opłaca się inwestować pieniędzy w nowy system operacyjny dla tego sprzętu.
A jeżeli masz zamiar skorzystać z pirat-edition, to po prostu spróbuj i przekonaj się sam :slight_smile:

(krystianspoko) #3

@BloodyEyes Czyli na razie nie warto kupować Windows 10 tak?

(BloodyEyes) #4

Nie wiem, czy nie warto. Do tego sprzętu, którego obecnie używasz, osobiście bym nie kupiła.
Choć bardzo mi się podoba system Microsoft Windows 10, to w obecnym jego stadium nie pokuszę się o instalację (choć przysługuje mi instalacja na komputerze stacjonarnym - upgrade z Windows 7).

Wysłuchuję znajomych i dochodzę do wniosków, że więcej mają problemów, niż w czasach, kiedy korzystali z Microsoft Windows 7.

(krystianspoko) #5

Ok. W takim razie zostanę na Windows 7. Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

(Apostoł) #6

Możesz mieć Windowsa 10 za darmo poprzez zaktualizowanie Win7 i przyznanie się do… niepełnosprawności. Zobacz tutaj - https://www.microsoft.com/pl-pl/accessibility/windows10upgrade
Jeśli działa Ci Win7, to Win10 też nie powinien mieć żadnych problemów. A nawet jeśli - (jeśli jest tak jak było kiedyś) to możesz wrócić do poprzedniego systemu w przeciągu miesiąca klikając jeden przycisk w ustawieniach.

Dodatkowo, gdybym sam aktualizował teraz, to na wszelki wypadek zrobiłbym kopię obecnego systemu na jakimś przenośnym dysku, np. programem AOMEI Backupper (za darmo). Nie jest to niezbędna czynność, ale warto to rozważyć.

No i na koniec sam od siebie zachęcam do przejścia. Wg mnie ten system jest ładniejszy, czystszy i ma kilka nowych funkcji, które zwiększają komfort z używania. No i prędzej, czy później, trzeba będzie się przesiąść, więc lepiej już się przyzwyczajać, gdy wiele elementów wygląda nadal po staremu :stuck_out_tongue_winking_eye: .

(krystianspoko) #7

@Apostol1 A czy ten program AOMEI robi Backup całego systemu? Ze wszystkimi programami i ustawieniami?

(Apostoł) #8

No to zależy. Możesz zrobić backup tylko systemu - wtedy masz tylko system, jego ustawienia, tapetę, ale nie masz programów. Możesz też zrobić backup całej partycji ze wszystkim co na niej jest, czyli razem z programami. Ale musisz wtedy mieć inny, duży dysk, żeby to pomieścić.

(ybu) #9
  1. Po przeprowadzeniu aktualizacji jest 10 dni na ewentualny powrót do wcześniejszej wersji systemu
  2. https://www.youtube.com/watch?v=DTDXeFHNE8g

(krystianspoko) #10

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy Windows 10 zajmuje więcej miejsca od Windows 7?

(Apostoł) #11

Hmm, nie wiem, ale chyba nie powinno być dużej różnicy. Z tego co czytałem w necie, to może zajmować nawet trochę mniej miejsca.
Tylko że po instalacji będzie zajmował bardzo dużo, bo będzie miał w sobie backup Win7, który sam się tworzy.

(ybu) #12

Jeśli zdecyduje się na pozostawienie Windows 10 to odchudzi system:
http://www.download.net.pl/jak-usunac-stare-pliki-windowsa-po-aktualizacji-do-windows-10/n/7111/

(dgm.roger) #13

Witam JA Ci polecam 10 jest bezkonkurencyjny i wszyscy prędzej czy później go zainstalują :slight_smile: polecam W10pro.

(prz3m3k84) #14

Ja mam Asusa z 2008 roku. C2D 2.0 GHz, 4 GB RAMu, GeForce 9600 GS 1 GB VRAM, czyli sprzęt gorszy od autora… Windows 10 chodzi na nim zdecydowanie szybciej i sprawniej, niż Vista, 7 czy 8.1. Zero jakichkolwiek zwiech, zamuł itp.

(dgm.roger) #15

Zgadzam się w 100%

(BloodyEyes) #16

Raczej później, ale masz 100% racji.
Oczywiście jest też duża szansa (jak co roku), że w końcu nadejdzie rok Linóksa i ludzie przejdą na systemy tego typu.

I właśnie w tym miejscy rozpocznie się temat, jak zrobić z Windows 10, aby było dobrze.
Analogicznie można tak poczarować z Windows 7, że Windows 10 przy nim wymięknie.

(dgm.roger) #17

Jakiś czas się bawiłem ale puki co windows :slight_smile:

(dgm.roger) #18

Jeżeli zainstalujesz W10 jako aktualizacja to polecam po aktywacji czystą instalkę bez klucza

(Pangrys) #19

Show me :stuck_out_tongue:

Niestety obecnie to właśnie W10 jest szybszy i bardziej responsywny niż W7 . Nie oszukasz nikogo bajaniem, ze jest inaczej. Tak samo jak bajką o roku Linuksa.

I jeśli Twoi znajomi narzekają na W10 to niech przestaną używać pirackich wersji i zainwestują w oryginały. Poczują róznicę :stuck_out_tongue:

(Marcin1025) #20

Najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie osobiście przez autora poprawności działania systemu na tym sprzęcie.Moim zdaniem spróbować można ale trzeba pamiętać,że procesor jest już leciwy.