Czy warto jeszcze kupić iPhone 6s?


(Grzesiekk) #1

Jak w temacie. Chcę sprezentować jakiś dobry telefon, w grę wchodzi tylko Nokia i Iphone. Wiem, że ten model jest już stary, jednak pytanie kieruję głównie do posiadaczy. Jak stoi sprawa z baterią? Czy koniecznie dołożyć do “siódemki”?


(panicagaming) #2

Biorąc pod uwagę, że Apple za pomocą Software obniża parametry starszych telefonów to bym się zastanowił kilka razy.


(Kuba1331) #3

Nie jest to może zły telefon, ale już dosyć stary. Jeśli nie nowszy iPhone to zdecydowanie lepiej rozważyć kupno Nokii, jeśli nie chcesz telefonów innych marek. Jeśli kierujesz się aktualizacjami, bo to mi przyszło do głowy mówiąc o Nokii i iPhone to warto zainteresować się wszystkimi telefonami z programu Android One.


(Grzesiekk) #4

Szwagier ma siódemkę i ten telefon jest, że tak powiem gigantyczny. Siódemka kosztuje 2100 zł a 6s 1470 zł, więc różnica jest spora. Osoba ta nigdy nie miała nawet styczności z Iphone, nie jest też specjalnie wymagającą. Inne marki nie wchodzą w grę.

Poproszę o jeszcze jakiejś argumenty przeważające na Nokię i o jakiej Nokii mowa?


(wosmar) #5

Kupiłem 6s na blackFriday za 329e. Za te pieniądze taki sprzęt … ino brać :slight_smile:


(Grzesiekk) #6

No to specjalnie w ten cudowny dzień nie zaoszczędziłeś :slight_smile:
Ps. Jesteś zadowolony?


(Jusko) #7

iPhone 6s to nadal fajny sprzęt. Jeśli nie ma możliwości dopłacać do siódemki, to na pewno wart rozważenia.
Zamiennie polecam jeszcze SE - kompaktowe rozmiary, a to niemal iP6, lecz w obudowie iPhona 5.

A czy model jest stary… To tylko 3 lata. Podtrzymuję rękami i nogami, że na pewno działa sprawniej niż Androidy z tej daty. A programowe obniżanie wydajności, z powodu słabej baterii - jeśli telefon się zrestartuje bo nie wyrobi, to i tak można to wyłączyć w ustawieniach baterii. Oczywiście obniżenie taktowania ponownie zaskoczy po restarcie spowodowanym niewydolnością baterii, jednak ponownie do następnego razu można to wyłączyć.


(Pharun) #8

Zależy od ceny, ale jest to telefon który jeszcze 2 lata będzie miał wsparcie Apple. Co do gadania że za pomocą oprogramowania Apple spowalnia telefony - nie słuchać - najnowsza wersja iOS12 dodała ich starszym modelom skrzydeł i to są fakty które łatwo potwierdzić w internecie i na testach na YT. Jeżeli aparat nowy, z gwarancją to ja mogę polecić zarówno 6s jak i SE (te same parametry co 6s, mniejszy ekran, brak 3d Touch w ekranie). Moja żona ma SE, ja miałem SE do zeszłego miesiąca i przesiadłem się na Iphone 8. Na pewno nie będzie działał wolno, jeżeli ktoś chce iPhone to może ten model śmiało kupić, mimo że w oficjalnej sprzedaży u Apple już go nie ma, ale występuje i resellerów.


(gohad) #9

Posiadam IPhone 6s od premiery. Ogólnie nie ma z nim większych problemów, jednak osobiście nie poleciłabym tego modelu. Dlaczego?
Wyjaśniam:
W moim przypadku w listopadzie tego roku telefon został mi wymieniony po raz 2 na nowy (w przeciągu 3 lat mam 3 sztukę, która nie jest wolna od wad).
Jako główną, bardzo denerwującą wadę uważam samoistne wyłączanie się telefonu nawet już przy 19’C, gdzie dłuższa chwila na dworze w obecnych warunkach jest niemalże gwarancją utrudnionego korzystania z urządzenia. Sprawność baterii miałam na poziomie 91%, telefon zamulał, mimo zapewnień apple, że do 80% sprawności powinien działać bez zarzutu. Mąż posiada 6s +, ten sam temat. Telefon za każdym razem był diagnozowany, jako uszkodzona płyta główna. Póki wymieniają jakoś idzie przeżyć, ale w nieskończoność trwać to nie będzie. Dodatkowo zmuszona jestem co pewien czas przechodzić ponownie procedurę reklamacyjną, co wiąże się z zgrywaniem danych a później ponownym konfigurowaniem telefonu.


(wosmar) #10

Zastanawiałem się nad nokią 7.1 Była w podobnej cenie (+/- kilka euro) ale jak wziąłem obydwa telefony do ręki to już się dłużej nie zastanawiałem. Nokię pewnie po roku bym wymienił na coś nowszego a 6s posłuży mi jednak dłużej i ewentualnie w odsprzedaży dostanę lepszą cenę.


(daras28-82) #11

Takie podejście śmierdzi Januszem w dresie i klapkach, wyjawisz dlaczego tak irracjonalnie celujesz tylko w te dwie marki?


(Pharun) #12

Zapewne dla tego że po prostu chciał iPhone, a Nokię zaczęto mu tutaj sugerować.


(Grzesiekk) #13

Blisko, iPhone chciałem a do Nokii mam sentyment.

Dzięki za podpowiedź, na pewno się nie przyda.


(daras28-82) #14

Ale zdajesz sobie sprawę że nokia to obecnie tylko znaczek który ma tylko grać na sentymencie tych co dobrze wspominają “śledzia”?


(Grzesiekk) #15

Kupiłem 6s. Dziękuję wszystkim za sugestie.