Czy warto kupic nowy sprzeciak?

Witam wszystkich forumowiczów

mam do was pytanie czy mój komputer jest wystarczająco dobry żeby odpalić najnowsze gry na max detalach ew. na średnich. Moj komputer to:

Płyta główna: Asus P5B-V

Procesor: Intel Core2Duo E4500 2.2 GHz

Karta Graficzna: (i tu będzie moje pytanie) Asus GeForce 7600Gts 256MGb

Pamięć RAM: Kingston 4x1Gb 600MHz

Zasilacz: Chiftec 350W

Dysk Twardy: 1 Segeate 160Gb 7200 Obr. 2 Segeate 500 Gb 7200 Obr.

Obudowa Chiftec BG… (żeby nie było wątpliwości http://www.morele.net/obudowa-chieftec-bg-02b-b-b-350-16719/)

i teraz się was pytam czy jest sens wymieniać komputer ten komputer teraz na inny ( znalazłem kupca za 1300zł i ew mogę dołożyć 600 zł) i czy za 1900 da się złożyć coś innego i lepszego. Czy za te 600 zł kupić lepszą kartę graficzna (np. jakiś GeForce 460 GTX) i czy w roku 2011 będą jakieś ciekawe premiery obniżki cen czy się w ogóle nie zastanawiać i dozbierać 1000 zł i teraz szybko kupować?

Najsłabszym elementem Twojego zestawu jest karta graficzna - a jej wymiana będzie wiązała się z zakupem zasilacza oraz podkręceniem procesora. Jeśli więc ktoś Ci oferuje za to 1300 PLN - nie wahaj się i sprzedaj… Druga taka okazja być może Ci się nie trafi.

modernizacja bez sensu sprzedaj za 1300 dołurz te 600 i kup nowy.

Bo w twoim obecnym do wymiany :

zasilacz na 450-600W

karta graficzna na minimum 512 ram bo obecna jest za słaba.

procesor na mocniejszy min 2.66 ghz dual core.

Koszt modyfikacji około 1000 zł tak że sam widzisz goń to co masz i to jak najszybciej puki jeleń się jeszcze nie rozmyślił. :smiley:

Dodane 02.11.2010 (Wt) 10:22

kolego majcovsky kto teraz podkręca procesory ?

W przypadku, gdyby chciał wymienić tylko kartę, byłby zmuszony podkręcić proca - nie uważasz?

A jeżeli chodzi o sprawę podkręcania - wolę podnieść taktowanie o parę MHz niż dopłacać stówę za model z tej samej rodziny, ale wyższym zegarem.

Czasem nawet więcej niż stówę można zaoszczędzić.

Jak mogę mieć za darmo procesor ponad 50% wydajniejszy, to czemu nie podkręcać?

Zwłaszcza, że różnica jest bardzo zauważalna.

E4500 nie jest zły po podkręceniu, ale za 1300 zł ten sprzęt to nic tylko sprzedawać. Jest wart znacznie mniej.

Za 1300 PLN kupiłbyś O WIELE lepszy sprzęt od tego co masz obecnie więc sprzedawaj bez namysłu :slight_smile: Natomiast za 1900 PLN to już prawie, że w kosmos będziesz mógł tym latać :slight_smile:

Tu się zgadzam w 100%, ale gdybyś jednak decydował się na ulepszanie starego zestawu to polecałbym tez szybsze kości ram (800 minimum, a zalecane 1066MHz) tylko nie wiem czy w tym wypadku nie wiązało by się to z wymianą płyty głównej więc w sumie wracasz do punktu wyjścia bo w komputerze wymieniasz wszystko oprócz obudowy :slight_smile:

Szybkość pamięci nie ma dużego znaczenia dla wydajności.

A tak w ogóle, to obecnie DDR3 już jest tańsze niż DDR2, więc tym bardziej nie ma sensu modernizować tego sprzętu.

za ok 2000zł pomożemy Ci złożyć coś o niebo lepszego, a jeśli masz kogoś kto da za takie badziewie w tych czasach ponad 1tys zł nic tylko sprzedać, za 1300 można mieć już o niebo lepszy komp.

Phenom x4 955 bez problemu będzie można wcisnąć za 1900zł + mocna grafika. Jak sprzedasz, załóż nowy temat to coś wymyślimy:D

Podkręcają wszyscy poza wąską grupką która kompa potrafi tylko włączyć i wyłączyć… Starego P4 2.4 Ghz ustawionego mam na 2.9 Ghz, jak myślisz jest róznica? A nowego kompa składam głównie w oparciu o możliwości OC.

Fakt, komp sie już troche zestarzał. Na 8600GT idzie jeszcze jako tako grać w nowe gierki na niskich czasami średnich detalach, ale u ciebie karta jest słaba i np. z GTA IV sobie nie poradzi. Jak masz kupca co da 1300zł to polecam sprzedać ten sprzęt, bo po dołożeniu 500zł jest komp z procesorem 4rdzeniowym, 4GB pamięci RAM DDR3, grafika GTX460, dysk 500GB, markowy zasilacz 500W i ten zestaw ma szanse poradzić sobie przez długi czas z najnowszymi grami.

to jak możecie to tutaj pomóżcie mi złożyć nowy zestaw za 1900zł najlepiej na stronie www.morele.net jakoś sie stało ze nie mogę teraz sie zorientować w sprzęcie ponieważ ostatnio był wysyp procesorów i kart graficznych i jestem nie w temacie wiec z góry dzieki

Dwa kluczowe pytania:

AMD czy Intel?

AMD czy nVidia?

Nie nazwałbym tego kluczowymi pytaniami.

Tu masz ciekawy zestaw za 2050 zł. Możesz od niego odjąć chłodzenie, BOX powinien wystarczyć na początek.

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … 0?page=0,5

Musisz sobie postawić pytanie, czy obecny sprzęt jest dla ciebie wystarczający.

Nie? Sprzedaj tego, kup nowego

Tak? Zostaw go sobie i odkładaj pieniądze, gdy przestanie ci wystarczać będziesz miał trochę pieniędzy i za 2 000 zł kupisz lepszą maszynkę niż to, kupisz teraz.

Nie przesadzaj :wink: :wink:

Zawsze pozostaje PS 3 :smiley:

Dziekuje za takie szybkie odpowiedzi :slight_smile:

W sumie to jestem za Intel-em, ale tez nic nie mam do AMD wiem ze są tak samo wydajne (może nieznacznie z Intelami na czele). i musi być nVidia, ponieważ miałem Radeony i z każdym mam złe wspomnienia (2 się zjarały, a z jednym miałem WIELKIE problemy ze sterownikami) a nVidia - to tylko dobre wspomnienia :smiley:

z PS3 to dobre rozwiązanie ale tam się nie nauczę C++ i zacznę programować :slight_smile: (na szczęście jest PLAY i PS3 od 1zł + VAT) bardzo podoba mi się propozycja bart25 tylko trzeba będzie dopłacić +/- 200zł do obudowy (na szczęście windowsa i monitor kupią rodzice xD) a możecie mi podpowiedzieć jaki monitor kupić - mam na oku http://www.morele.net/monitor-samsung-syncmaster-b2230n-ls22puykfhen-305402/ a może znajdziecie (znacie) jakieś tańsze LED-y ?

led za 500zł to bradzo tanio

Dodane 02.11.2010 (Wt) 21:57

tylko to chyba nie jest led

ew. czy w ogóle warto jak jest z jakość/cena - 600/700 zł za LED-a czy w ogóle warto?

a co sadzisz o tym co podałem w linku ?

Przecież ja nie pisałem ze to Led, po prostu jest ładny i i wysoka rozdzielczość i w sumie nic do niego nie mam

http://www.ceneo.pl/5817156

tu ten sam troszeczkę taniej ale wydaje mi się że monitor będzie dobry