Czy warto kupić ten komputer?

Witam , jak wyżej , czy warto kupić ten komputer , cena dosyć atrakcyjna .
https://allegro.pl/oferta/komputer-biznes-ryzen-5-pro-4650g-8gb-512gb-ssd-12702282557

Jeżeli głównym kryterium jest cena to tak.

Do internetu , typowo do używania w domu nie do gier .

Warto. Mam z prockiem Ryzen 5 3400g i daje radę nawet w grach.

tak średnio bym powiedział

szkoda wydawać pieniędzy , po prostu słaby

To pokaż proszę tańszą konfigurację o takich samych parametrach, zmontowaną z nowych podzespołów :slight_smile:

Czyli reasumując ???

Goto #2

Jak ma być nowy to może być. Aczkolwiek do samego internetu, filmów itp, to bym kupił za połowę tej ceny używanego gotowca od Della, HP czy Lenovo. Coś w rodzaju Dell 5050, albo 7040, HP 800 GT TINY itd.

Zaletą powyższego zestawu jest to, że coś tam można potem rozbudować. Wady, to klocek, sporo prądu, brak systemu.

Hmm troche jestem zniesmaczona że poleciłam koleżance ten komputer .

System dają gratis - wystarczy, że znajoma nie musi używać personalizacji wyglądu.

Wystarczy wejść na stronę jakiegokolwiek sklepu i dobrać najtańsze części jakie mają :slight_smile:


Ponad 100 zł można urwać wybierając płytę główną taką jak w ofercie na allegro :slight_smile:

Jeśli celujesz w zestaw z nowych części, już złożony i przygotowany do użytku, to ten jest w porządku. Do zastosowań o których mówisz nada się bardzo dobrze. Bardzo dobry procesor, zasilacz również solidny. Składając zamówienie zaznacz tylko jaką wersję systemu potrzebujesz, Home czy Pro. Jeśli koleżanka ma licencję na Home to nie aktywuje wersji Pro którą sprzedawca domyślnie instaluje.

Oczywiście można kupić mocniejszy sprzęt za mniejszą kwotę ale będą to używane jednostki.

10 postów zostało podzielonych na nowy temat: Podłe zasilacze, czyli Modecom vs. Akyga