Czy warto mieć win 11

witam mam już win 10 ale nie mogę przejść na win 11 , chociaż w biosie zrobiłem włączyć TPM i wirtualizacje procesora . Mam pamięci 32 GB i procesor RYZEN 7 1700X i karty graficznej
GeForce GTX 1050 Ti

Warto przejść. Pobierałeś program, by upewnić się, czy zainstalujesz Windowsa 11 na tym sprzęcie?
Nie pamiętam teraz, jak on nazywał się.
Jeśli przez Windows Update aktualizacji nie widzisz, zobacz tutaj: Download Windows 11

Oficjalnie ten procesor nie jest wspierany przez W11 dlatego nie widzisz aktualizacji przez WU.
Ogólnie jednak nie warto przechodzić (w tym momencie) na W11.

2 polubienia

Ja mam Win11 od dnia premiery xD i wszystko jest git oprócz kraszującego się - rzadko, bo rzadko, ale jednak - explorer.exe. Jednak u mnie robiło się tak też na Win10, więc nie obarczam winą Win11.
@Leszek2204 Zobacz sobie soft, ktory pozwala na sprawdzenie wymagań systemu. Robiłem o tym film :slight_smile:

Zasubskrybuj kanal sobie, jeśli chcesz :slight_smile:
@sidkwa @Leszek2204 ma prawo sprobować, nie??

W moim przypadku, Windows 11 działa bardzo dobrze. Do tej pory nic nie wysypało się, stale aktualizowany w kanale stabilnym. Windows 10 od czasu, do czasu od tak potrafił mi zamrozić system, z W11 żadnego problemu nie mam.

Gratuluję.
Ja uważam, że jednak nie warto się przesiadać. Pisałem o tym już kiedyś. W11 nie oferuje niczego czego nie ma w W10. Więc jaki sens przesiadki? Dla beznadziejnego nowego paska zadań? Nie, dzięki.

3 polubienia

W 2026 będzie oferował oficjalne poprawki, a 10 już tylko te fanowskie - te od 0Patch team pewnie dalej mulą Windowsy.

No to może w 2026 napiszę, że warto.

1 polubienie

A tam. Kto będzie chciał, to zainstaluje i tak nowy system. Windows 10 jeszcze przez 4 lata będzie miał wsparcie.

Pytanie ilu będzie instalować 21H2 za 5-50 lat.

Czy warto mieć win 11

Nie.
Chyba że koniecznie potrzebujesz nowego zestawu ikonek.

Jak kto lubi powtórkę z lat 2015+.

Kupisz nowego laptopa, na którym będzie Windows 11, nie będziesz go włączać, bo system jest „za świeży”? Głupota.

Jak kupię nowego laptopa z W11 to będę go używał bo zapłaciłem za niego.
Na dziś mam W10 i nie widzę w W11 niczego odkrywczego bym chciał aktualizować system. Nie ma tam nic co by mnie zachęcało do aktualizacji a jeszcze na dodatek W11 psuje mi ergonomie pracy. Bo pracuję na dwóch panoramicznych monitorach i bez „wtyczek” nie mogę w W11 przenieś pasek na bok ekranu.

Stwierdziłem jedynie „nowy system, powtórka z rozrywki”. Co zresztą widać po ilości łat.
P.S. Nie kupuję sprzętu z systemem. To ja decyduję co na nim ma być.

Przypominam, że Windows 10 jeszcze przez 4 lata będzie wspierany. Nikt, nikogo nie namawia do przesiadki na W11.

1 polubienie

Nie inaczej.
Ale patrz na tytuł tego tematu „Czy warto mieć win 11”
Dlatego odpowiadamy – nie warto.

1 polubienie

Ile ludzi, tyle zdań.
Najlepiej samemu przekonać się, na swoim sprzęcie.

Dla wielu nie jest to takie proste. Zwłaszcza jak masz w domu jeden komputer. Musisz poświęcić czas na aktualizacje/instalacje. Ryzykując tym, że coś się może wysypać podczas aktualizacji i czeka cię sporo roboty by od nowa to wszystko konfigurować. Potem może okazać się, że W11 jednak nie pasuje i trzeba cofać aktualizacje. Więc dla wielu ludzi takie sprawdzanie jest uciążliwe jeżeli nie mają dwóch komputerów. Pewnie dlatego zadają takie a nie inne pytania jak to „czy warto instalować w11?”

Tak, tu masz rację.
Najlepiej, gdyby pisali od razu, że to jedyny komputer, wtedy połowa tematów inaczej by wyglądała. No ale, cóż.