Czy warto przejść z w7 do XP HE

Cześc jak myślicie przejść na Xp z w7 ? nie działa mi na nim dobrze kasperky i innep rogramy zabezpieczające ? i tak go kupie w grudniu ale czy opłaca się jechać bez anty wira na w 7 ? kaspersky kończy mi się za 55 dni

To zależy… Osobiście uważam że Win7 jest niezywkle wydajny i nawet w wersji RC1 jest zaskakująco kompletny. Nie mam z nim żadnych problemów.

W takim przypadku spróbuj na przykład: AVG FREE EDITION czy chociażby AVAST HOME EDITION i zobacz jakie będą rezultaty

Nie opłaca się. Już teraz Windows XP jest archaiczny, a w niedalekiej przyszłości będzie kłopot z uruchomieniem nowszych programów na nim. Poza tym brak pełnego wsparcia dla SATA, mnóstwo łat, o IE 6 nie wspominając. Z antywirusów podobnie jak mikber18 polecam Avasta i Avirę, a z komercyjnych NOD32 i pakiet Nortona.

avast nie dziala ;/

a ja tylko na xp 6 miesięcy bo potem w7 kupuje se ;]

to tylko taki przelotny system bo mam kasperskiego za którego zapłaciłem i na w7 norton nie działa ;/

A skąd masz Windowsa XP ?

A co ci do tego…?!

Avast nie działa?

To jakim cudem używam go na dwóch komputerach z Windows 7 :slight_smile: ?

Był przy komputerze :slight_smile: nie martw się Oryginalny jest :stuck_out_tongue:

w7 tez kupie oryginalny

nie lubię piracić

Dodane 10.06.2009 (Śr) 17:59

to jak robię przelewy przez neta to w7 się nadaje jest bezpieczny teraz bez anty wira jadnę i jakoś się boje a na xp 6 miesięcy potem w7 i kupię nortona bo już będzie pod w 7

zistan przy windowsie 7

no nie iwem nie działa brak ikony koło zegara ;|

centrum akcji pisze że brak anty wira ;|

Dodane 10.06.2009 (Śr) 18:35

to co mieć w7 czy xp bo jak napisałem w poście

pakeroso napisał(a):z Windows 7 to ja bym się do banku nie logował. Nie dosyć, że to beta, to i dobre pakiety zabezpieczające jeśli już jakoś działają to też są w wersji beta.

Seven to mieć warto ale jako drugi system,a nie podstawowy.W końcu to nie jest finalna wersja i tak należy ją traktować.XP archaiczny jest ale nie ma problemów z działanie programów.IE6 zawsze można zaktualizować do najnowszej wersji,co za problem?Zainstaluj dodatkowo XP i to jego używaj jako główny system,a Seven na razie traktuj z “przymrużeniem oka”.Premiera za kilka miesięcy,więc nie ma się co napalać na nieskończony system.

Co do działania Avasta to u mnie działał bezproblemowo na Seven.

Jeśli masz oryginalny Win XP to radzę przejść na te pół roku na niego jeśli masz kłopoty na W7. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Tyn bardziej że możesz wykorzystać programy za które zapłaciłeś. Jak W7 będzie wersją ostateczną to go sobie kupisz. Pół roku Cię nie zbawi

Zainstalowałem na swoim komputerze Windows 7 dla testów - nie spodziewałbym się, że będę używać go jako głównego systemu.

A jednak … wygląda na całkiem dopracowany jak na wersję testową. Jest bez wątpienia dużo stabilniejszy od przestarzałego XP. Ze swojej strony - polecam.

Masz rację przesiadam się na XP jednak szkoda KIs mi i Nero

jedtak to wersja testowa i ma dużo błędów

Mało av działa na 7? Polecam avire-niesprawia problemów na 7. Ociężałe nero, można zastąpić Ashampoo burning studio - bardzo dobry program, działający w 100% na 7 ;]

BTW. Tych błędów 7 nie ma tak dużo, system jest naprawdę dobry :wink:

Nero działa na Windows 7 bez problemów - na 100%. Sprawdzałem.

Tak przy okazji - Nero ociężałe wcale nie jest - wystarczy wybrać instalację niestandardową i nie wrzucać niepotrzebnych aplikacji, które domyślnie ładowane są przy instalacji standardowej.

Na Windows 7 działa również pięknie program CDBurnerXP - podoba mi się nawet bardziej niż Ashampoo - warto się z nim zapoznać.

Antywirusów na Windows 7 jest już wiele. Nie są to wcale wersje beta - działa na W7 wiele wersji finalnych.

Avast w najnowszej wersji sprawuje się na Windows 7 bez zarzutu. NOD32 w najnowszej wersji również.

Błędy w Windows 7 istnieją, w Windows XP też, w Ubuntu, w Leopardzie również - w czymkolwiek chcesz. Nie ma systemu idealnego.

Rzecz w tym, że już za miesiąc wyjdzie wersja finalna Windows 7 i wersje testowe są już bardzo bliskie wersji ostatecznej. Moim zdaniem funkcjonują zdecydowanie lepiej niż Windows XP.

Nie nazwałbym wersji RC niebezpieczną, słowo ‘beta’ czy ‘rc’ nie musi tu oznaczać niedopracowanego i wadliwie działającego produktu. Spójrzmy chociaż na gmaila :wink: - dopisek ‘beta’ nie zniknął pomimo kilku lat na rynku. Nie widzę powodu, przez który nie powinno się korzystać ze strony banku pod Windows 7 - jestem przekonany, że Windows XP w kwestiach bezpieczeństwa jest daleko w tyle w porównaniu z aktualnymi wersjami Windows 7 czy Windows Visty.

Najaktualniejsze wersje Windows 7 znajdziesz na **************

mam wersję 7100 Z microsoftu :slight_smile:

Wiesz co piszesz? :shock:

Dostałeś kopa z Win VISTA na gwiazdkę 2008? Windows XP to obecnie najbardziej użyteczny Windows. Poza tym długo będą wychodzić programy na ten system.

Obecnie wychodzą progsy nawet na Win 95. Może za 10 lat nikt nie będzie tworzył pod XP.

A niby w czym XP jest tak użyteczny :wink: ?

Szybki na starych komputerach - z tym się zgodzę, ale co poza tym? Stabilnością Vista bije go na głowę, nie inaczej powinno być z Windows 7.

Kolejne systemy operacyjne odchodzą w zapomnienie razem ze starzejącymi się konfiguracjami komputerów. Ot, postęp technologiczny.

Kiedyś Windows 98 był wspaniały, a Windows XP był ‘ciężką krową’. Pamiętam jeszcze, że większość użytkowników narzekało wybitnie na jego wygórowane wymagania sprzętowe :smiley:

Przeciętne komputery zmieniły się mocno, wyszły Service Packi usprawniające XP-ka i to on stał się demonem prędkości (98 odszedł w zapomnienie). Miejsce XP-ka zajęła Vista - to ona stała się krytykowaną, ciężką krową. Tyle, że z każdym Service Packiem działa lepiej, z każdym rokiem (a więc i zmianą przeciętnego komputera) działa szybciej. Może nawet zaakceptują ją kiedyś ludzie mający o tym systemie takie samo pojęcie jak grupa użytkowników z eksperymentu Mojave ;). Wystarczy, że obiegowe opinie o Viście się zmienią.

Z każdym nowym systemem dochodzą nowe możliwości, nowe funkcjonalności niespotykane w systemach wcześniejszych. Czasem mniej, czasem bardziej udane - ale bez wątpienia nowsze systemy oferują więcej.

Czy programy na XP będą wychodzić jeszcze długo? Wystarczyło, że wyszedł Service Pack 1, a już część programów pod ‘gołym’ XP nie działała. Wyszedł SP2, niektóre programy nie działały na SP1 i na gołym XP.

Nie wierzę, że inaczej będzie w przypadku przejścia z XP na Vistę i na Windows 7. Już teraz niektórzy producenci nie wydają sterowników do nowych urządzeń pod XP, ba!, niektóre urządzenia nie działają pod XP.

Wrzuć sobie do komputera Intel Turbo Memory, albo zechciej skorzystać pod XPkiem z możliwości przełączania grafiki zintegrowana/dedykowana w kilku nowszych modelach laptopów … nie da się.

O ile ITM działa różnie, o tyle druga opcja potrafi dać spory przyrost czasu działania na baterii.

XP ma swoje plusy, Windows Vista i Windows 7 również mają pozytywne strony - wiele zależy od sposobu użytkowania komputera i samego sprzętu.

Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ‘jaki system będzie najlepszy dla mnie?’ - bo nie ma systemu perfekcyjnego.

Wsparcie Windows XP utrzymane będzie jeszcze przez 5 lat. To dotyczy aktualizacji, łat bezpieczeństwa. Producenci oprogramowania nie muszą już być tak łaskawi :slight_smile:

Jeden z argumentów wiściarzy - “vista ma więcej funkcji od XP i dlatego jest cool! XP to przeżytek! Nie ma aero - kompletna bieda!”

Ciekawe, z ilu tych funkcji visty (mówimy przecież o użyteczności) używasz. Spokojnie można osiągnąć tą samą funkcjonalność na XP, instalując odpowiednie(często darmowe i lepsze) programy na XP.

Vista sprawia większe problemy z kompatybilnością programów. XP będzie królował pod tym względem jeszcze dłuższy czas, podobnie jak z dostępnością sterów-do wielu urządzeń (np. do mojej drukareczki nie ma sterów pod viste ;] )