Czy warto utrzymywać to Forum?

Proste pytanie.
Co Właściciel ma z tego że utrzymuje to Forum.
Czy warto Właścicielowi przeznaczać pieniądze na serwer/y, energię oraz takze na płace, zus, osobie/om które się tym zajmują, tylko po to by paręnaście osób sobie „pobełkotało” o niczym.
I kiedy je zlikiwiduje.
A jeśli nie to dlaczego może chcieć je zachować?

Kiedy Właściciel forum się ogarnie i takich jak ty permanentnie zbanuje bo tylko tacy jak ty psują to forum permanentnie. Ewentualnie dodać kategorie prowokatora forumowego tobie i jeszcze paru osobom. Bez takich dużo więcej ludzi by zaglądało.

To samo można by powiedzieć o innych forach, tylko, ze tam większą dyscyplina i takich trolli jak ty prowokujących się nie utrzymuje.

Ja się staram już jak mogę nie dać sprowokować, ale tacy jak ty jeszcze mocniej to wykorzystują i psują forum robiąc z niego jeden wielki syf.

3 polubienia

Pozwolę sobie zaoponować. Jakkolwiek Inicjator wątku jest trudnym w obejściu, to jednak nie jest taki zły.
Dorosły człowiek powinien zdawać sobie sprawę, że świat to nie jest łąka obsypana jedynie wonnym kwieciem i że dyskutanci nie muszą zachowywać się tak, jak ktoś sobie uroi. Dlatego jestem przeciwnikiem banowania.

Jak Kolega kogoś nie może znieść, to zawsze może indywidualnie zbanować go, wykorzystując opcję ukrywania komentarzy. Nie ma najmniejszego powodu, abym np. ja nie mógł zapoznać się z opinią takiego kontrowersyjnego komentatora.

A forum cierpi nie przez @Yakii a w dużej mierze przez gnicie głównej strony Portalu, zniechęcające do odwiedzin.

Proszę również zauważyć, że kontrowersyjni komentatorzy raczej prowokują innych do zwiększonej liczby wpisów, co forum tylko ożywia.

2 polubienia

I kto wtedy zostanie? Tylko tacy co poza nic nie znaczącym słowotokiem,nie potrafią cokolwiek sensownie opisać.

Jesteś nie możliwy. Nawet swój temat zasypiasz i dalej jakieś głupie bezsensowne każdy w moim kierunku.

To już kwalifikuje się do leczenia u specjalisty z dużą mocą cierpliwości.

Uderz w stół a nożyce się odezwą.

Są fora same bez głównych stron z News-ani. Jakoś tam pilnują trolli i porządku. Tutaj za dużo pozwolenia na trolli - prowokatorów. Najbardziej w moim kierunku jakby orgazmu dostawali, ze mnie zablokuje automat czy zbanuje itd bo ich nikt nie odważy się raportować albo mają chody u moderacji, administracji, albo są celowo. Nabijają statystyki idiotycznie.

Wpływy z reklam, co innego ma mieć?

Przy tej ilości użytkowników jaka tu została utrzymywanie tego raczej nie ma większego sensu, z drugiej strony są to raczej niewielkie koszty.

Fora jako medium trochę podupadły w ostatnim czasie, muszą konkurować z serwisami społecznościowymi i platformami takimi jak np. discord, a to dość trudne zadanie.

Zbanowanie kogoś nic nie zmieni.

To żart, prawda?
A iluz tu ludzi dziennie bywa a każdy pewnie z jakimś uBlockiem.

Jakich reklam?

Nie wiem, moje sprzęty są średnio kompatybilne z reklamami.
Myślałem że jakieś tu są. może nie ma.

Dlatego też pytam, nie widzę tu żadnych reklam, zapewne tak jak większość.

Są, jak najbardziej i… nie ma ich. :wink:
Czyli w zależności od poziomu zaufania użytkownika, albo są, albo nie.

Jestem tego samego zdania. Niestety nie jest to pogląd jednolity wśród administracji/redakcji, więc różnie bywa, niestety.

Ogromna większość osób (które tu wchodzą) nie loguje się. Ludzie wchodzą tu z różnych stron, szukają czegoś, znajdują (albo i nie), ale się nie zapisują na DP i nie logują. Tak jak i my w większości Internetu.
Codziennie zalogowani użytkownicy to około 50, a niezalogowani to około 50 000. Nie liczę robotów, bo to drugie tyle.

Następny żart.
A po co niezalogowany miałby tu zajrzeć? Dla żartu? Z nudów?
Pewnie do działu Sprawdzone porady :joy:

Pewnie będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale są ludzie którzy potrafią wpisać w wyszukiwarce internetowej swój problem, a ta z kolei kieruje np. tutaj bo DP mają bardzo dobre SEO (co jest również odpowiedzią na pytanie z pierwszego postu).

Niby taki jaśnie oświecony, a tak prostych rzeczy nie tyle nie wie co nie wydedukował, no jak to jest? Ale już wiem jak, szczególnie po skasowanej części dyskusji z ostatniego tematu o instalacji Windows 98.

1 polubienie

Banowanie to jeszcze pół biedy. Bardziej upierdliwa jest cenzura i „płatki śniegu” co ich wszystko obraża. Moich postów zniknęło łącznie 8, włączając w to jeden zupełnie neutralny ale za to niezgodny światopoglądowo z linią WP o szczepionkach mRNA, gdzie odniosłem się do rzekomego „debunku” jednego z „fact checkerów” gdzie tam żadnych faktów, a same opinie (a więc nic co powinno zostać usunięte, żadne ad personam z wulgaryzmami itp.). Czyli standardy z głównej… To zabija każde forum bo zniechęca i irytuje.

Zresztą, fora generalnie są w odwrocie. Większość ludzi krąży pomiędzy Facebookiem, Twitterem, YouTube’m, Discordem i Wikipedią. To ich cały internet… Fora umierają, wszystkie, bo nikt ich już prawie nie używa.

:joy: :joy: :joy: :joy:
I co tu znajdą. Sprawdzone Porady :eyes:

Chyba tobie zawiesił się permanentnie Windows dlatego bredzisz jedno i to samo.

No to proszę bardzo sobie tam zaglądać.
Ja akurat cenię sobie swobodę i nie lubię cenzury.

Z wypowiedziami błędnymi lub kłamliwymi należy walczyć przez wykazywanie ich fałszu, a z treściami wyrządzającymi komuś niezawinioną szkodę lub nawołujące do przestępstw poprzez egzekwowanie odpowiedzialności za słowo. Cenzura, nawet stosowana w dobrej wierze, przynosi więcej szkody niż pożytku.

Ja przez grzeczność nie napiszę co tobie się zawiesiło. Choć z drugiej strony, czy może się zawiesić coś czego nie ma.