Czy warto zamienić vistę na win7?

Tak jak w tytule. Nie wiem czy się zdecydować na win7. Dwa lata temu kupiłam laptop z vistą i męczę się w tym systemie :(. Dołożyłam kostkę z pamięcią RAM i jakoś hula :? ale wiadomo jak, w końcu to vista. Większość programów nie chce działać. Zmieniam zgodność, instaluję różne dodatki, ale nie zawsze pomaga. Teraz chciałabym zmienić oprogramowanie na win7, tylko nie wiem czy warto, do visty już pomału się przyzwyczajam.

Temat wałkowany był już tysiąc razy…

Poszukaj w szukajce na pewno coś znajdziesz…

Obawiam się że w tym temacie naczytasz się masę opinii a żadna nie da jednoznacznej odpowiedzi, możliwe że będziesz miała jeszcze więcej rozterek niż teraz. Osobiście korzystam z Visty i 7 oba systemy są świetne dla mnie, Vista potrzebuje więcej uwagi na początku, dobrze zoptymalizowana w niczym nie ustępuje 7 i działa bezproblemowo.

Hehe o tym to już zdążyłam się przekonać;) Ale ile można, czasami tracę cierpliwość:) Np. AutoCad2007 nie działa. Zmieniłam zgodność, zainstalowałam dodatki. Po tym wszystkim chociaż się włączył, ale po kilku minutach się wyłącza.

W takim razie na Twoim miejscu wstrzymałbym się z przesiadką do czasu wydania Service Pack 1 dla 7 , może się okazać ze gehenna instalacyjna z Visty powtórzy się na 7 :wink: .

Poczytam jeszcze inne “za i przeciw”. Od nowa nie chciałabym przechodzić z win7 tego samego co z vistą, więc trzeba się zastanowić. Dzięki :slight_smile:

Warto

Możesz przetestować za darmo przez trzy miesiące najbogatszą wersję Klik, zainstaluj obok Visty, na innej partycji i zobaczysz co i jak, w razie problemów z pobraniem lub instalacją-śmiało pytaj.

uważam, że temat wyczerpany, masz możliwość małgorzatka88 przez 3 m-c przetestować win7.

Zobacz jeszcze testy - http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /6598.html

Dzięki chłopaki;) Już sprawdziłam ten link, tylko problem z miejscem. Muszę zrobić porządki. Wersja 32-bit potrzebuje 16Gb a 64-bit 20Gb.Zainstaluję triala i zobaczymy czy vista się chowa przy win7:)

Na szczęście przeskoczyłem Viste… Miałem XP przez dłuuuuugi okres czasu. Kupiłem laptopa z Vistą i od razu format. Nie trawie tego systemu :stuck_out_tongue:

Natomiast Win7 - cudo jak dla mnie!

Mi się nie udało. Do laptopa także dorzucili vistę, a podobno sterowników do XP w serwisie nie znaleźli więc trzeba było polubić ten nowy system;) A czy Win7 to takie cudo, zobaczymy:P

Wg mnie napewno warto - Windows 7 ma wiele udogodnień, jest szybszy, lepszy w obsłudze i nie sprawia problemów. Jest połączeniem Xp i Visty - wg mbnie to najlepszy system jaki kiedykolwiek wyszedł - używam go od niedawna i jestem bardzo zadowolony z użytkowania. Polecam z czystym sumieniem - Naprawdę watto!

Oczywiście :wink: Sprawdź sobie :wink: Ja się cieszę, że nie mialem do czynienia z Vistą.

IMO zależy czego kto oczekuje od systemu, ale XP i Win7 to dla mnie konfiguracja opytmalna (z Windowsów)

Skoro porównujesz ze sobą XP i Win7 to myślę, że Win7 też mi się spodoba. Długo nie mogłam przestawić się na vistę i można powiedzieć, że tęskniłam za XP;)

Nie porównuje :slight_smile:

Ale po 2 miesiącach pracy z Win7 na XP nie mogę się odnaleźć :slight_smile: No ale już systemu Winblows bez Areo nie uświadczymy więc prędzej czy później każdy będzie musiał śmigać na Areo i nowym dizajnie :slight_smile: Skoro nawet Win2008Server opierają już na te rozwiązania to widocznie tak już będzie. Moim zdaniem kwestia 2-3 dni, żeby się przestawić i przestać kląć na wujka Billa :stuck_out_tongue:

Oj nie chodziło mi o dosłowne porównywanie:P Według Ciebie Win7 śmiga dosyć dobrze tak XP, więc chyba nie powinnam żałować zamiany.

Co do areo. To na początku miałam Viste Basic bez areo, ale kolega chciał mnie chyba uszczęśliwić. Zainstalował mi Vistę Home Premium z areo. (Nie wiem czy czegoś nie przekręciłam.) Mi to w sumie nie robi większej różnicy czy z areo, czy bez.

Robię miejsce na triala Win7, ale coś kiepsko idą mi te porządki, chyba wyczerpałam już energię na porządki przedświąteczne:P

Zamierzam kupić komputer i mam tą samą rozterkę co autorka tematu.

Oto komputer http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tf … _15_6.aspx

I nie wiem: inwestować w Win7 czy Vistę?

Pomiędzy tymi dwoma systemami nie ma wielkiej róźnicy w działaniu, ale wobec tego że Windows 7 jest nowszym systemem i panuje na niego duża moda zainstaluj go zamiast Visty.

dzieki rgabrysiak