Czy windows 7 jest żeczywiście szybszy niż Vista?

Witam,

Jak pierwszy raz czytałem o Windows 7, oficialnych planach itp itd, na wp.pl było napisane że głównym planem microsoftu jest przyspieszenie oraz ustabilizowanie systemu w przeciwieństwie do Windows Visty gdzie to się niestety nie stało…

A więc jak to jest, czy nowa beta jest żeczywiscie stabilniejsza niz windows Vista, czy jeszcze nie?

Jak porównywacie Prace na Win Vista v Win 7 ?

Pozdrawiam

Co do stabilności pracy, dużo mu jeszcze brakuje, ale fakt faktem że chodzi znacznie szybciej :wink:

Taka Vista na sterydach :lol:

Pierwszy raz jak miałem Viste, to strasznie żarło mi pamięć. I sporo rzeczy nie działało.

A na 7’demce wszystko chodzi no i jeśli chodzi o pamięć to dużo mniej potrzebuje. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony.

trudno powiedzieć, nie jest to produkt końcowy, część usług pewnie w pełni nie działa, porównywać można końcowy produkt… należy zauważyć, że już w wersji beta pojawiło się wiele udogodnień ot choćby UAC który można skonfigurować choć w ograniczony sposób… system zarządzania siecią - acz to widziałem już w unixach :wink:

:arrow: http://www.centrumxp.pl/Windows7/1844,1 … _7000.aspx

System jest rzeczywiście stabilny (stabilniejszy w wersji beta niż finalna Vista) lecz niestety do podstawowej pracy się jeszcze nie nadaje chociażby z powodu braków sterowników.

Poza tym tak jak Vista dla mnie jest słabym systemem tak może “7” będzie czymś na miarę XP.

tutaj bym się spierał, sterowniki pasują od Visty…

W wielu postach w tym dziale przedstawiałem to, że dla mojego obecnego konfigu, Vista działa szybciej i płynniej. Ze stabilnością nie miałem żadnych problemów w przypadku Win7 jak równiez Visty. Win7, oceniany jest wyżej w indeksie wydajności, ale to tylko liczby :stuck_out_tongue: (Vista z resztą ma chyba mniejszego max’a, czy nie czasem tylko do 5,9?) Ze sterami idzie se poradzić, aczkolwiek jest kilku brak ( do chipset’u z podpisu, SB live sb_220, Java z Operą przy w.64bit się krzaczy …). Ogólnie, gdyby chodził u mnie jak Vista, pozostałbym na nim do końca licencji. Kilka funkcji w jakie Win7 został wyposażony, bardzo przypasowało mi.

Znowu Ty…

To, że nie umiałeś korzystać z Visty, nie jest żadną obiektywną miarą jakości systemu.

Ja różnicy w stabilności jak na razie nie widzę, ale z 7 korzystałem bardzo krótko i tylko w trybie wirtualnym. Nie sądzę jednak, aby miała się pogorszyć, ani też polepszyć (bo i tak się nie da) w stosunku do Visty.

Jak w ogóle można porównywać coś, czego defacto już nie ma. Jest Vista SP1 (a nie jakaś tam finalna) i tyle. A ta jest stabilna, przynajmniej w moim przypadku.

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, wydaje mi się że jedynie różnice zauważą osoby na słabszych zestawach, w moim przypadku Vista SP2 beta i Windows 7, różnicy w szybkości nie widać oba systemy reagują na polecenia błyskawicznie. :slight_smile:

Przerzuć sobie jakiś pliczek np.3GB na inny dysk/partycje albo poddaj coś konwersji, zmierz czas :smiley: i oczywiście podziel się spostrzeżeniami.

Cześć, ja już powróciłem do Visty i tak na razie zostanie. Podczas pracy na jednym jak i drugim systemie nie było różnicy. Zauważyłem tylko, że czasami Vista reagowała szybciej i stabilniej. W 7 Mozilla się rozkraczała, a 7 miał problem z zamknięciem procesu, co skutkowało naciśnięciem przycisku RESET. Jak na razie wolę Vistę, kolory w 7 są cieplejsze, co nie za dobrze działa na moje oczy, które szybciej się męczyły na 7.

Zużycie w obydwu stało na tym samym poziomie, natomiast Vista pobierała o 2% więcej RAM , co jest według mnie śmieszne, jeśli ktoś piszę, że Vista, a jest to tylko 2%.

Zmienili również, to że 7 przy uruchamianiu nie pobiera jak Vista na początku 50% lub więcej RAM, tylko od razu startuje z 34%, potem spada do 27%, tak jak w Viście.

Zrobiłem test kopiowania 600MB piosenek z MemoryStick M2, Vista skopiowała to w 1,5min, natomiast, 7 bawił się prawie 3min ! A w czasie tego, jeszcze zdążył się zawiesić.

Pozdrawiam :slight_smile:

PS. Jak na razie zostaję przy Windows Vista Home Premium SP1

Nie zapominajmy, że to wszystko zależy również od konfiguracji komputera :slight_smile: U każdego będzie inaczej :slight_smile: U mnie 7 lepiej chodzi, niż Vista. U ciebie Vista, a u kogoś innego będzie jeszcze inaczej :stuck_out_tongue:

mikber18 , na forum piszemy po polsku - oznacza to również poprawność ortograficzną, gramatyczną i stylistyczną. Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

W moim przypadku Windows 7 chodzi znacznie bardziej stabilnie i SZYBCIEJ niż Windows Vista.

Od teraz używam tylko 7 Beta i nie zamienię go na żaden inny.

OT --> Kosz

U mnie jest szybszy niż XP, tak mi się przynajmniej wydaje.

Ja mam Viste 64bit, Windows 7 64bit podobnie chodzi jak Vista, tyle że wszystko od razu samo się zainstalowało. Wydaje mi się że firefox trochę wolniej wczytuje strony na 7, zaraz przetestuje grafe to bede więcej wiedział. W Viście UAC można też wyłączyć to różnicy tu nie widze. Najbardziej podoba mi się start systemu w końcu coś ciekawego

Poraz pierwszy jestem zadowolony z działania internet explorer. Super chodzi mimo ze procesor mam tylko 2GHZ i RAMu tylko 1gb. Ani razu sie nie zawiesił a pracuje na nim od około 5 dni. Mam problem z instalacją takich programów jak wirtualne napędy poza tym BAJKA! :smiley: