Czy wymienić procesor i5 na i7?

Mam Komputer w którym jest GTX 1060 6 GB i Procesor i5-8400 i 8 GB Ramu płyta główna Asrock Z370 pro4
Czy mam wymieniać Ten procek na i7 jeżeli chcę większą wydajność w grach więcej FPS żeby każda nowa gra dobrze płynnie chodziła w jak najwyższych Ustawieniach graficznych… czy na tym zestawie będzie bottleneck a może takie połączenie Spokojnie wystarczy mi ? jeżeli mam zamiar Kupić Sobie PS5 i grać na konsoli podłączonej do Monitora Komputera ?
A może ten zestaw uciągnie każdą Grę np Ultra Uber Smile i nie Ma sensu zmieniać na Drogie i7-8700 za 1000zł

@CaiusCosades_2346151 Ty masz chyba podobny set, sprawdza się? Na moje oko, jak dostaniesz tanio tą i7 (bierz najtańszą, liczą się głównie watki!) i dodasz jeszcze trochę Ram, do 12 czy 16, powinno to jeszcze ładnych parę lat uruchomić wszystko w FHD w wysokich i później średnich. Na Uber nie licz, za słabe, i karta i procek.

Serio za słaba karta i Procek jak wydałem na niego 3800-3900-zł Poważnie… to po cholerę go składałem skoro To taki Grat :frowning: do niczego tak się Składa że Każdą Grę zawsze mam uruchomioną na Ultra A ostatnio grałem w wiedźmina 3 na Uber łącznie z post procesami więc Nie wiem co ty gadasz że Karta Słaba i Procek

Ty chłopie prorok jesteś a nie spec od hardware!

Nawet wam pokażę jakie Ustawienia w wiedzminie Miałem Na Ultra-uber 1920x1080 ;( nawet Nvidia Hair works włączoną miałem ani razu nie było spadku FPS cały czas płynnie Czemu Mówicie że mam za słabego procka i kartę graficzną :frowning:

Panie. Wytłumacz mi jedno. Jakim cudem ten procesor Ci ruszył na tej płycie głównej? Przecież i5-2400 to socket 1155, a Z370 to 1151.

Spróbuję ci Wytłumaczyć panicagaming

Bo piszesz o jednej z najlepiej zoptymalizowanych gier w ostatnich 10 latach przez co nie wymaga kosmosu.

panicagaming No tak ale tamten koleś gada mi że mam za słabą kartę graficzną i procesor i że żadna gra mi nie pójdzie
:slight_smile: na ultra mówiłeś że mam ci wytłumaczyć jak mój procesor ma działać z płytą która jest inna No to masz więc Chyba ktoś się pomylił :slight_smile:


i5-2400 jest za słaby (i to mocno) na GTX 1060 6 Gb minimum to i5-3570 a najlepiej i7-3770 wiem że ten ostatni nie opłaca się za bardzo bo trzeba płacić ekstra premię za najlepszy procek na LGA 1155, ale jak masz kasę i chcesz mieć w miarę spokój to bierz.
Ja mam taką kartę z fabrycznym OC (GPU 1.8 GHz) + lekko pamięci podkręcone ręcznie tj o 5% (8400 MHz) oraz i7-3770 i czasem CPU ledwo daje w niektórych grach a czym bardziej jest używana karta graficzna tym bardziej wyje chłodzenie… procesora a karty nie bo jest wydajne i półpasywne. Jak w Witcher 3 włączyłem wszystko na Uber i ręcznie niektóre opcje na ponad Uber (HairWorks itp) to karta była używana dopiero w 60-70% a wiatrak na procku wył tak że myślałem że odleci z CPU jak helikopter z pola startowego :slight_smile:
PS. Chłodzenie na CPU mam nowe intelowskie, ale z miedzianym rdzeniem i dobrą pastą termoprzewodzącą (Arctic MX-4), jednak i tak myślę o zakupię jakiegoś lepszego chłodzenia za około 100 PLN + pasta Thermal Grizzly Kryonaut

PS. To w końcu o co chodzi i jaki masz procek bo jak po napisaniu powyższego posta przeczytałem inne to już nie wiem co masz za CPU. Jak i5-8400 to da on radę nawet z RTX 2060 Super a może i lepiej.

Czyli Komputer nadaje się do Śmietnika… nie potrzebnie wydałem 3800zł żebym musiał teraz dokupywać i7 8700 za 1000zł :frowning:
nawet jak mam chłodzenie Spartan Pro 3 LT Chyba :frowning: czyli co Mam Tego Kompa dać na złom i procesor jest do Dupy… i granie w Uber Ultra zapomnij :frowning:
To pieniądze poszły w błoto na marne …

Przecież to co tam masz w tym pudełku to nie i5 2400 tylko 8400. Ty chyba sam nie wiesz do końca jaką konfigurację ma twój komputer.

:grin:

bo mam zawał :frowning: mam grata a nie porządnego kompa
jestem zdezorientowany :frowning: wydawało mi się że mam procesor i5-2400 nie wiedziałem nie zauważyłem mój błąd pomyłka z mojej strony

Dla mnie ostro trollujesz. W pierwszym poście piszesz że masz i5 2400 a potem wrzucasz pudełko od i5 8400. To w końcu zdecyduj się na to jaki masz procesor w swojej konfiguracji. Bo między 2400 a 8400 jest spora przepaść.

Już Wyjaśniam bo coś mi się ubzdurało że mam 2400 i tak napisałem nie zauważyłem po prostu Liczb i wpisałem takie bo w głowie miałem i5-2400 dla tego tak wyszło

Pytanie Następujące co z tych rzeczy mam wymienić Kupić Lepsze Procesor Kartę Graficzną Zasilacz czy Chłodzenie Czy Procek Wystarczy taki jaki jest Czy trzeba Nowy ?? tak jak resztę podzespołów
czy kupić
INTEL Core i5-9600KF 3.7 - 4.6GHz BOX allegro
INTEL CORE i5-9600K 3,7 - 4,6 GHz BOX 9MB allegro
Jeżeli ten co mam teraz jest za słaby do czegokolwiek :wink:


Kości Ram PATRIOT VIPER 4 8GB (2X4GB) DDR4 3000MHZ CL16

Cześć,

Nie żartuj ze sprzętu jaki masz ( zgadza się gul mi skoczył) .

Jak bym miał taki sprzęcik to wymienił bym w tej kolejności GPU na RTX 2060 (może na wersje super), Pamięć ram z 8 do 16GB i na końcu chłodzenie procesora ( możliwe że i CPU wymienił bym na mocniejszy ).

Jak ktoś nie ma co z kasą zrobić i jest bogaty to sobie może kupować RTX 2080 Super i i9 ja niestety nie cieszę się z tego co mam a jeśli mówicie że mój komp nie nadaje się grania Na Maks Ustawieniach :wink: to trudno wcześniej miałem jeszcze gorszego na Radeon HD 4300 i Phenomx64 więc wolę ten co mam niż kupować nowe podzespoły bo gry chodzą na Ultra bardzo dobrze :wink: a i tak Kupuję PS5 na której będę grał używając Monitora :wink:

A Teraz jaki masz komputer podzespoły ?? Pewnie i7 Karta RTX ??? Ram 32 zasilacz 800w

od 21.12.2018 mam i5 3470, 8GB ram 1600GHz i GT430 1GB